Истанбул [тема 43]

  • 86 818
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 838
Благодаря ви, момичета Kissing Heart

# 346
  • Мнения: 2 765
Е, сега шамари Grin , налага ми се  сама да си пътувам и пребивавам там,  никакво лошо отношение не съм видяла.
Техните младежи си ходят разголени и  с обици на пъпа посред декември.
Те много се впечатляват съм забелязала от свежо и с нестандартна/екстравагантна кройка облекло и с чисто добронамерено любопитство си разглеждат фигурата.  Спомням си миналото лято при едно от ходенията бях с мокасини принт тип анаконда, действаше им като магнит да ми гледат в краката, дори на религиозно облечените.  Масовката по улиците са вечно в някакви гуменки или обувки в тъмни цветове.  

С роуминга имах премеждия, теленорските планове са соленички, въпреки че бях закупила предварително интернет пакет, стана гаф с преноса на данни там на място в резултат 650 лв. начислен роуминг. Две седмици разправии, проверки, зануляване на сумата, но неприятната случка сега все ме държи нащрек, нищо, че обяснението на оператора беше, че това било малшанс и имали такъв случай веднъж на шест месеца.

Последна редакция: чт, 22 мар 2018, 10:45 от Щефи

# 347
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Ако ще се разчита само на уйфай е по-добре от България още да се изключи мобилния трафик на данни. Но, пак има вариант да се включи някак сам, на майка ми й се е случвало с Теленор, което ако в България е 2 лв, ама там ще е доста повече.

Скрит текст:
Аз пък като страничен наблюдател виждам, че в България момичетата и жените се обличат доста по-стилно от преди 3-4-5 години, не съм виждала къса пола някой да носи, или да ходи с плитки дънки, или с блуза с огромно деколте, както преди. Само лятото има повечко къси рокли и панталонки, вероятно навлизането на европейските марки избутват ориентаския вкус.
Тук като грейне слънцето всички момичета са с панталонки с дължина на бикини и къси топове, без оглед на фигура, подходяща кройка или прочие - важното е плът да се вижда.

# 348
  • Мнения: 37
Здравейте, почти приключих с организацията ни на екскурзията в Истанбул, но имам няколко питания.Попрочетох отгоре отгоре това което ме интересува, но не разбрах мога ли с ферибот от Eminonu да стигна максимално близо до Pierre loti, каква е цената на билета за лифта?Също и всякакви съвети биха ми били полезни.Ще пътуваме с кола от България до хотела ни в квартал Лалели, оставяме я там и 3 дена с градския транспорт, който от четеното тук разбрах че е най-добре да си вземем istanbulcard и с нея да пътуваме.
  Ето и програмата ни, за която приемам всякакви съвети:

Скрит текст:
Ден 1 започва някъде от обяд.
   Капалъ Чарши, пеша до Eminonu и от там ако има ферибот към Пиер Лоти, ако не с градския, от там към Sapphire residence
Ден 2
   разглеждане на ТопКапи, Света София, Синята Джамия, Цистерната, паметници на площада.
   Обяд.
   Пазар на подправките(Mısır Çarşısı)
   Разходка с корабче по Босфора
   Моста Галата, Кулата и кафе или вечеря.
      Вечерта - Разходка по главната улица, площад Таксим.
Ден 3
   Долма Бахче Палас.Разглеждане на двореца и харема.
   парка на Лалетата
   аквариума Turkuazoo ако има време, понеже в този ден се прибираме и към България.

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 14 084
Здравейте, ще ходя другата седмица до Истанбул, за 4-ти път и въпреки всичко искам отново да посетя аквариум (2 пъти досега съм ходила в Тюркоазо). Гледах, гледах из нета и не успях да разбера колко аквариума има в Истанбул - видях Тюркоазото и Истанбул. Мой колега преди две години е ходил до някакъв аквариум, близо до летището, но не помни как се е казвал. Та въпросът ми е - колко са аквариумите и кой е най-хубав? На мен не ми пречи да отида за трети път в същия, но нямам и нищо против да видя друг, особено ако е по-добър.

# 350
  • Мнения: 539
Здравейте, ще ходя другата седмица до Истанбул, за 4-ти път и въпреки всичко искам отново да посетя аквариум (2 пъти досега съм ходила в Тюркоазо). Гледах, гледах из нета и не успях да разбера колко аквариума има в Истанбул - видях Тюркоазото и Истанбул. Мой колега преди две години е ходил до някакъв аквариум, близо до летището, но не помни как се е казвал. Та въпросът ми е - колко са аквариумите и кой е най-хубав? На мен не ми пречи да отида за трети път в същия, но нямам и нищо против да видя друг, особено ако е по-добър.


Другият Аквариум е Истанбул Аквариум. Този Аквариум е близо до летище Ататюрк. Лично на мен той ми харесва повече. https://istanbulakvaryum.com/en

# 351
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 607
Здравейте, почти приключих с организацията ни на екскурзията в Истанбул, но имам няколко питания.Попрочетох отгоре отгоре това което ме интересува, но не разбрах мога ли с ферибот от Eminonu да стигна максимално близо до Pierre loti, каква е цената на билета за лифта?Също и всякакви съвети биха ми били полезни.Ще пътуваме с кола от България до хотела ни в квартал Лалели, оставяме я там и 3 дена с градския транспорт, който от четеното тук разбрах че е най-добре да си вземем istanbulcard и с нея да пътуваме.
  Ето и програмата ни, за която приемам всякакви съвети:

Скрит текст:
Ден 1 започва някъде от обяд.
   Капалъ Чарши, пеша до Eminonu и от там ако има ферибот към Пиер Лоти, ако не с градския, от там към Sapphire residence
Ден 2
   разглеждане на ТопКапи, Света София, Синята Джамия, Цистерната, паметници на площада.
   Обяд.
   Пазар на подправките(Mısır Çarşısı)
   Разходка с корабче по Босфора
   Моста Галата, Кулата и кафе или вечеря.
      Вечерта - Разходка по главната улица, площад Таксим.
Ден 3
   Долма Бахче Палас.Разглеждане на двореца и харема.
   парка на Лалетата
   аквариума Turkuazoo ако има време, понеже в този ден се прибираме и към България.

Ето с това корабче се стига до Пиер Лоти(спирката е Еюп-последната) ,а вие трябва да се качите от Каракьой(от Еминьоню преминавате по моста Галата от другата страна и там е Каракьой) само не се сещам от коя страна беше терминала  newsm78
http://en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/halic-hatti-361.html

На връщане от Пиер Лоти ,може да слезете на спирка ФЕНЕР и да посетите българската църква Св.Стефан.

Квартала,където е Истанбул аквариум (до летището) се казва Флоря

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 14 084
Благодаря момичета. А от Лалели има ли удобен транспорт за този аквариум?

# 353
  • Мнения: 539
Благодаря момичета. А от Лалели има ли удобен транспорт за този аквариум?


Трябва да слезете до бул. Кенеди и там хващате авт. за аквариума вищте стр.1 от темата.

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 14 084
Благодаря!  bouquet

# 355
  • София
  • Мнения: 13 184
Скрит текст:
Здравейте, почти приключих с организацията ни на екскурзията в Истанбул, но имам няколко питания.Попрочетох отгоре отгоре това което ме интересува, но не разбрах мога ли с ферибот от Eminonu да стигна максимално близо до Pierre loti, каква е цената на билета за лифта?Също и всякакви съвети биха ми били полезни.Ще пътуваме с кола от България до хотела ни в квартал Лалели, оставяме я там и 3 дена с градския транспорт, който от четеното тук разбрах че е най-добре да си вземем istanbulcard и с нея да пътуваме.
  Ето и програмата ни, за която приемам всякакви съвети:

Скрит текст:
Ден 1 започва някъде от обяд.
   Капалъ Чарши, пеша до Eminonu и от там ако има ферибот към Пиер Лоти, ако не с градския, от там към Sapphire residence
Ден 2
   разглеждане на ТопКапи, Света София, Синята Джамия, Цистерната, паметници на площада.
   Обяд.
   Пазар на подправките(Mısır Çarşısı)
   Разходка с корабче по Босфора
   Моста Галата, Кулата и кафе или вечеря.
      Вечерта - Разходка по главната улица, площад Таксим.
Ден 3
   Долма Бахче Палас.Разглеждане на двореца и харема.
   парка на Лалетата
   аквариума Turkuazoo ако има време, понеже в този ден се прибираме и към България.

Ето с това корабче се стига до Пиер Лоти(спирката е Еюп-последната) ,а вие трябва да се качите от Каракьой(от Еминьоню преминавате по моста Галата от другата страна и там е Каракьой) само не се сещам от коя страна беше терминала  newsm78
http://en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/halic-hatti-361.html
На връщане от Пиер Лоти ,може да слезете на спирка ФЕНЕР и да посетите българската църква Св.Стефан.


По-скоро на отиване. Програмата за този ден е следобедна и най-вероятно на връщане църквата ще е затворена.

ЗлаВещица, Turkoazoo вече е с ново име - Sea Life. Може и затова да се бъркаш в бройката.  Laughing Два са и както са ти посочили, този във Флоря е по-голям и хубав.

# 356
  • Пловдив
  • Мнения: 14 084
Ох, аз се чудя защо така ми излиза сайта, пък то - името сменено  ooooh!
Благодаря ви много, момичета, ще разгледаме сайтовете и цените и ще преценим къде бихме могли да отидем. От фирмата ни обещаха местните екскурзоводи да ни упътят да стигнем по-лесно, та ще видим.

Нямам търпение да видя отново Истанбул  Heart Eyes

# 357
  • Мнения: 539

Скрит текст:
Ден 1 започва някъде от обяд.
   Капалъ Чарши, пеша до Eminonu и от там ако има ферибот към Пиер Лоти, ако не с градския, от там към Sapphire residence
Ден 2
   разглеждане на ТопКапи, Света София, Синята Джамия, Цистерната, паметници на площада.
   Обяд.
   Пазар на подправките(Mısır Çarşısı)
   Разходка с корабче по Босфора
   Моста Галата, Кулата и кафе или вечеря.
      Вечерта - Разходка по главната улица, площад Таксим.
Ден 3
   Долма Бахче Палас.Разглеждане на двореца и харема.
   парка на Лалетата
   аквариума Turkuazoo ако има време, понеже в този ден се прибираме и към България.


Здравейте! Бих Ви предложила друга програма. Не е задължително да спазвате нея.
1 ден. Капълъто може да го пропуснете като пазар, ако искате като архитектура - разгледайте го.
Може да разгледате Водохранилището и от там на Еминьоню. Хващате ферибот и отивате до парка Емиргян. От там хващате авт.EL2 и отивате до Сапфир. От там с метрото слизате на Таксим и се спускате по Истиклял.

2ден. Разглеждате Св. София, Топ Капъ. Синята джамия е затворена. Отивате на Еминьоню хващате авт. за Пиер Лоти и слизате преди това, за да разгледате църквата Св. Стефан. След това отивате на Пиер Лоти. Там може да влезете и в джамията Еюп

3 ден. Долмабахче След това, това което не сте видели. На път за излизане от Истанбул посещавате Аквариума.

# 358
  • Мнения: 642
Другата седмица сме там за 2 дни. Иска ми се да видим Миниатюрк. Помогнете ми как да стигнем до там. Идеята за тези два дни ни е да отидем до Сапфир, Таксим, Св. Стефан, разходка в Босфора, Пиер Лоти, Миниатюрк. Принцовите острови ще ги оставим за следващия път.
Нахвърляли сме програмата, но още не можем да се ориентираме с какъв превоз е най-удобно да стигнем до Миниатюрк и св. Стефан.

# 359
  • Мнения: 37
Здравейте, почти приключих с организацията ни на екскурзията в Истанбул, но имам няколко питания.Попрочетох отгоре отгоре това което ме интересува, но не разбрах мога ли с ферибот от Eminonu да стигна максимално близо до Pierre loti, каква е цената на билета за лифта?Също и всякакви съвети биха ми били полезни.Ще пътуваме с кола от България до хотела ни в квартал Лалели, оставяме я там и 3 дена с градския транспорт, който от четеното тук разбрах че е най-добре да си вземем istanbulcard и с нея да пътуваме.
  Ето и програмата ни, за която приемам всякакви съвети:

Скрит текст:
Ден 1 започва някъде от обяд.
   Капалъ Чарши, пеша до Eminonu и от там ако има ферибот към Пиер Лоти, ако не с градския, от там към Sapphire residence
Ден 2
   разглеждане на ТопКапи, Света София, Синята Джамия, Цистерната, паметници на площада.
   Обяд.
   Пазар на подправките(Mısır Çarşısı)
   Разходка с корабче по Босфора
   Моста Галата, Кулата и кафе или вечеря.
      Вечерта - Разходка по главната улица, площад Таксим.
Ден 3
   Долма Бахче Палас.Разглеждане на двореца и харема.
   парка на Лалетата
   аквариума Turkuazoo ако има време, понеже в този ден се прибираме и към България.

Ето с това корабче се стига до Пиер Лоти(спирката е Еюп-последната) ,а вие трябва да се качите от Каракьой(от Еминьоню преминавате по моста Галата от другата страна и там е Каракьой) само не се сещам от коя страна беше терминала  newsm78
http://en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/halic-hatti-361.html

На връщане от Пиер Лоти ,може да слезете на спирка ФЕНЕР и да посетите българската църква Св.Стефан.

Квартала,където е Истанбул аквариум (до летището) се казва Флоря


Благодаря много, знаех си че има вариант, който не съм намерил Grinning

Общи условия

Активация на акаунт