Истанбул [тема 43]

  • 87 399
  • 752
  •   1
Отговори
# 225
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Случайно някой да схваща тези карти какви са?
https://www.istanbulkart.istanbul/sinirli-kullanimli-kart-1088

Последно билета за метрото е 2,60, нали?

# 226
  • Мнения: 6 031
Здравейте момичета. Отдавна Ви чета и по-специално информацията за Истанбул и този форум. Та директно към питането. Имам желание да пътувам с влака. Видях че има шатърли до еминьону. Но... както и да въртя програмата все не ми излиза посещението на МОЛ Флория, който се намира недалеч от гара Халкали. Та много ми се иска да отида сутринта да си оставя багажа на гара Халкали и цял ден да прекарам в МОЛА. Обаче от никъде не мога да видя информация дали има такава услуга на гарата. Ако сте ходили помагайте.... Освен това също не мога да открия програмата на тазгодишния фестивал на лалето... кога, къде, от колко часа... Ще се радвам ако някой сподели...
Силно ме съмнява да има място за багаж на тази гара, но аз дори не съм влизала в нея - от влака на шатъла. Самия шатъл минава близо до Мол Флория.
Ако все пак има място за багаж, то няма да можете да ползвате шатъла реално.
Проверете дали в Мола няма място за багаж.

Случайно някой да схваща тези карти какви са?
https://www.istanbulkart.istanbul/sinirli-kullanimli-kart-1088

Последно билета за метрото е 2,60, нали?
Прилича ми на карта за 1-2-3-5 пътувания.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Еднократно пътуване е 2.60 с карта, Шебечко. С метро, трамвай или автобус, все едно. При прекачване имаш намаление, ако са минали най-малко десет минути и не повече от два часа.

Интересно, наистина, какви са тия карти. Ако са за съответния брой пътувания, цената на тази за 1 е колкото на жетона. Тогава какъв е смисълът от нея?
Скрит текст:
Къде е почесващият се емотикон?!

Обаче ако правилно разбирам написаното в сайта, са точно това. Явно ползата от тази за едно пътуване е да ти остане за спомен. При повече от едно вече и цената идва по-изгодна. Ако ще пътуваш ограничен брой пъти е добра алтернатива на жетона, без да има нужда да се купува стандартната Истанбулкарт. Която си остава най-доброто за луди като нас.
Доколкото разбирам картите за едно и две пътувания са достъпни и на машините за закупуване и зареждане на карти, а останалите - само на будките. Разбира се, не твърдя, че съм разбрала правилно.

# 228
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Че то в Истанбул билетчето по-евтино от това в София. Интересно.
пак нещо схващате, аз пусках на преводача, ама нищо не преведе. Благодаря за ориентирането.

# 229
  • Мнения: 47
Случайно някой да схваща тези карти какви са?
https://www.istanbulkart.istanbul/sinirli-kullanimli-kart-1088

Последно билета за метрото е 2,60, нали?

# 230
  • Мнения: 3 408
Билетът е 2,60 ако имаш карта за транспорт. Иначе еднократен билет е 5 лири. Според мен това са еднократни билети, колкото повече качвания имаш, толкова по-изгодни са те, без да купуваш карта за транспорт, т.е. 5 качвания са 17 лири, вместо 5*5=25.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Това не го ли казахме вече?

Скрит текст:
Не че няма нужда да се повтаря всичко тук, ама в поредни постове? Някак безсмислено ми се струва да имам известие за нов отговор в темата, а да чета същото, което съм написала пост по-горе.

# 232
  • гр. София
  • Мнения: 4 802
Ами не е лошо и някой друг да сподели виждането си. Нали затова сме тук? Какво като е написано? Момичето е пожелало - написало е!
Същото е и за повторенията - Истанбул е голям град и за неходили там е трудно да се ориентираме, особено в имена и транспорт. Много моля без излишни нерви към нас, питащите! Все пак е невъзможно да прочетем 40 теми.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 80
Аз организирах пътуването ни за 2 седмици, като изцяло използвах темата. Изчетох само предната и то през 3 страници се повтаря едно и също, та запомних всичко Simple Smile направих си 4-5 скрийншота и инфо, което беше споменато само по веднъж (например заведението, където съфорумките обичат да похапват и други подобни неща). Разпечатах спирките на метрото и Т1. Имах и карта, но изтеглих и офлайн картата. Извадих си таксите и работното време на всички забележителности. Изкарах от коментарите традиционните ястия и си ги записах. Разходих се малко с гугъла и воала:)
Имахме невероятна почивка, а аз знаех зад всеки ъгъл какво има:) все едно съм била там, чувствах се сигурна и подготвена Simple Smile
П.П. Една тема изчетох за 5-6 дни, вечер преди да заспя Simple Smile

# 234
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Leila, къде видя нерви? И къде видя "споделено виждане"? Става дума за конкретна информация, преповторена в поредни постове. Тук не говорим за изказване на мнение, на каквото всеки има право, а за излишно цитиране на едни и същи ясни и точни данни. Та последните постове са почти само за това колко струва прословутото пътуване в Истанбул.
Освен това, кой тук те е съветвал да четеш 40 теми? Едно е да питаш, друго е да се дразниш, когато те препратят към написаното няколко страници назад или в последната и евентуално, в предпоследната тема. За да се ориентира човек, е нужно малко да се потруди, да почете, да се порови.
Хайде да си представиш за миг, че ти си в ролята на отговарящ. Писала си надълго и нашироко напътствия и обяснения, дала си линкове и конкретно инфо. Паралелно с теб са го направили още няколко момичета, всяко по различен начин. Допълвали сте се, така че да е понятно за всеки. И изведнъж, след всичките тия писАния се явява някой, който не си е направил труда да прочете малко или поне не е чел с разбиране и отново изпрасква въпрос за обстойно обясненото само постове назад, защото "не следи темата". Ти запазваш добрия тон, но го съветваш да прочете малко и да пита за неясното. Но той се "фръцва" и обяснява колко сте негостоприемни в тая тема. А после се явява и още някой да го защитава и да те съветва "да си държиш нервите"... Как е?
Да, ти можеш да игнорираш питането, надявайки се да се върнат да четат... Аммиии, тогава пак ще си крива, щото не си обърнала внимание. И за да бъдеш добра, трябва на всяка страница да повтаряш едно и също до втръсване, само и само да няма сърдити. Е, не, няма как да стане! Ако желаеш, може да поемеш тази роля. Други мераклии не виждам.



milieva89, радвам се, че си успяла да се справиш и да си прекарате добре там. Връщаш ме назад във времето...
Скрит текст:
Преди 7 години при пътуване в ТА забелязах, че млада двойка от автобуса беше с групата само на отиване и на връщане. Попитах ги къде са били, а те ми обясниха, че са подготвили самостоятелното си пребиваване в града чрез информацията в нета. Естествено, реших че би трябвало и аз да мога да се справя. Три дни след връщането ни резервирах ново пътуване за съвсем скоро и използвах свободното си време да чета. И да питам, разбира се. Но прочетох всички налични до онова време теми. Не бяха 40, но ако дори и толкова прочита всеки новодошъл, берекет версин. Винаги съм била благодарна на момичетата, които тогава ми помогнаха. Затова почнах и аз да помагам. Без да пестя време и думи. Както го правят и другите момичета. Само че останахме малко... Изключително ми е приятно, когато виждам, че някой е успял да се организира и да си прекара добре в любимия град, благодарение на помощта ни тук. Обаче няма как да си замълча, когато виждам да се подхожда без уважение към времето и желанието на някого да помага. Пък ако ще и да съм зла!


# 235
  • Мнения: 6 031
Случайно някой да схваща тези карти какви са?
https://www.istanbulkart.istanbul/sinirli-kullanimli-kart-1088

Последно билета за метрото е 2,60, нали?
Благодаря за превода!  bouquet

# 236
  • Мнения: 7 904
Привет, момичета!
Честит празник!
Да сте живи и здрави!  smile3525 newsm51

# 237
  • Мнения: 3 408
Права си, beljata, повторила съм подадена вечеинформация, за което се извинявам с още един-два кадъра:


# 238
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Аркадия, няма защо да се извиняваш.
Скрит текст:
Ако знаеш колко пъти сме повтаряли едно и също. И пак ще има непрочели.
Виж, снимките не връщам и благодаря за тях.
И облачен е красив!

Пепелче, честит празник и на теб! И на всички в темата! Бъдете здрави и обичани!

# 239
  • гр. София
  • Мнения: 4 802
Beliata, за мен поста на Аркадия е изказване на мнение.
А като ми кажат "Прочети предните теми", аз разбирам почти всичко назад. Когато са няколко страници няма проблем.
Колкото до упътването- не познавам града, за да влизам в тази роля. Затова и благодаря на тези, които споделят това, което знаят. Разбирам, че не е лесно и сигурно досадно да се отговаря на почти еднакви въпроси, но съгласи се, че информацията назад е много и е трудно да се прочете. А ако търсиш нищо конкретно, то се губи в многото постове.
Аз също подготвям пътуване, което да съобразя с различните искания на групичката. Информирам се от първа страница предимно, след като попитах нещо и веднага ми се нахвърли някой /дали не беше пак ти/. Водя ди и някои бележки. Вече не ми се пита, макар че ще ми се наложи сигурно. Чета и разглеждам информацията разпокъсано във в.емето и някои неща ми убягват съответно. Но какво да се прави.....нямам възможност да се съсредоточа само върху пътуването.
Извинявам се за дългия пост.
Flowers Hibiscus Честит празник на всички жени! Бъдете здрави и обичани! Heart

Общи условия

Активация на акаунт