Истанбул [тема 43]

  • 86 847
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 031
... Вече не ми се пита, макар че ще ми се наложи сигурно.
 ...
Темата е точно за да питате/питаме, та не се отказвайте.

Беличката често отговаря, което настина е времеотнемащо, затова е по-емоционална.  Hug

А аз пък много се радвам, че дестинацията-Истанбул отново живна и в темата има нови хора, нови дискусии, нова въпроси и т.н.  Laughing
А ще дойдат и нови разкази, снимки, интересни преживявания...

# 241
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Нямам желание да превръщам темата в спор, Leila.

Скрит текст:
Не, не е изказване на мнение, а споделяне на информация, която, както забелязваш, тя сама казва, че е повторила. Което не е престъпление. Репликирах, а се превърна в световен проблем. За теб.

Да, аз ти отговорих на едно от първите питания. Ако искаш, приеми, че съм ти се "нахвърлила". Ако забелязваш, не сме много отговарящите. И за да не изглеждам толкова "черна", колкото се опитваш да ме представиш, ще кажа, че те посъветвах да прочетеш малко, за да не отговаряме отново къде е Египетския и кой круиз по Босфора да ползвате. И не за друго, а защото последното се пише през страница, а не през 20 теми. След което ти казах:
Когато имаш някаква информация и понаредиш нещата, питай. Ще ти помогнем и с турските имена. Те ще са ти нужни там, за да се ориентираш по-добре.

Колкото до "пътуването на групичката"... Щом си се ангажирала да подготвяш такова, наистина се налага да бъдеш пунктуална в събирането на информация. Което си е трудоемко. Успех! И когато имаш въпроси, питай. И да ти "се нахвърля", може пък да ти бъда и полезна. Wink Пък има и други хора в темата - ако пожелаят, ще отговорят.

Мимии,
Скрит текст:
за "Беличката" е удоволствие да отговаря, когато има смисъл от времето, отделено за целта. Никога не съм казвала да не питат. Но наистина е безумно през три поста да пишем едно и също. Така който и да се зачете в темата, ще се отегчи от еднообразието. Могат да се споделят актуални, интересни, важни неща, вместо да се въртим около Еминьоню (образно казано) през пост. "Нови въпроси" биха зарадвали и мен.
Смятам, че съм била полезна на някои хора тук. Както и че съм била търпелива и обстоятелствена твърде много пъти. Затова си позволявам да имам мнение. Съжалявам, ако това се тълкува като емоционалност и "нахвърляне".


П.П. Извинявам се на всички, че позволих да излезем от темата по този начин. От тук нататък ще отминавам някои постове.

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 20:32 от beljata

# 242
  • Мнения: 3 397
Момичета, спорът е излишен!
Истина е, че не дочетох, както трябва постовете над мен. Призах си, извиних се... но в момента продължавате с далеч по-безсмислени постове. Излишно е.
Нека сме си полезни.  И позитивни. Честит празник!

# 243
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 736

# 244
  • Варна
  • Мнения: 80
Аз да ви кача още някоя снимка, преди да ги сваля на компютъра Simple Smile


Последната е тавана на Св.Стефан отвътре. Аз мисля, че са оставили 2 прозорчета не реставрирани, да се вижда какво е било. Според мъжа ми има друго обяснение Simple Smile

Пингвините в Истанбул Аквариум Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 00:09 от milieva89

# 245
  • София
  • Мнения: 1 849
Първо честит 8 март на патерица на всички момичета, пищеши тук bouquet
Тъй като доста от пишещите и четящите в темата пътуват с туристически агенции, изключвам четиримата / Мимии, Ду, Неолита и Бялк/, които  постоянно посещават  самостоятелно  Истанбул за доста повече от по два дни и ни дават достоверна практическа информация,  може би ще Ви е интересна програмата за посещение на Истанбул на Руска тур. агенция по време на Фестивала на лалетата Simple Smile







# 246
  • Мнения: 7 899
Роже Hug, много ще ми е интересна руската програма (може да си открадна нещо от нея Simple Smile), ама дай линк, ако не те затруднява.
Тези ситни буквички не са за жена като мене (55+) (мислех да пиша 50+, но хайде да не бъда суетна Simple Smile)

Поставям ви задача с неповишена трудност за ветераните Simple Smile.
Искам да посетя една сериална къща в Кадъкьой Simple Smile
Ето адреса ул. Iskele 33 до хотел Дениз.
Намерих я на картата, обаче не мога да се ориентирам точно накъде от пристанището.
Ако на някой му се занимава с мене....

Иначе моята програма за 19.04. в много разхвърлян вид ( ще я подреждаме в движение):
Емиргян;
Султанахмед за остатъците от килима Simple Smile и Гюлхане;
Църквата св. Стефан;
Кафенето с шарените възглавнички;
Бейлербей;
Футуристичната джамия на Бялк;
Гореспоменатата къща Simple Smile;
Разходка по Босфора, ако стигне времето;
Галата (ако може да се качим най-сетне Simple Smile), Истиклял (МОЛ Simple Smile), ъслак бургер Simple Smileна Таксим.

Имам и още резервни обекти, но то и за тези може да няма достатъчно време, защото нищо не ми е на живот и смърт. Simple Smile

# 247
  • sofia
  • Мнения: 183
И аз,да ви напиша,Добре че Ви има!
(имам ли време-чета от начало до край,нямам ли-питам)
Благодаря Ви!
Истанбул е любимият ми град.
Хубав ден

# 248
  • Мнения: 6 031
Роже,  Hug

...
Поставям ви задача с неповишена трудност за ветераните Simple Smile.
Искам да посетя една сериална къща в Кадъкьой Simple Smile
Ето адреса ул. Iskele 33 до хотел Дениз.
Намерих я на картата, обаче не мога да се ориентирам точно накъде от пристанището.
Ако на някой му се занимава с мене....

...
Излизаш от пристанището и вървиш напред. Пресичаш булеварда и на самия булевард завиваш наляво - т.е. вървиш по десния тротоар в посока Хайдарпаша. На ъгъла с хотел Дениз завиваш пред него по уличката и след малко ще я видиш къщата на левия тротоар.
Дали го написах разбираемо.  Laughing
Нещо такова.
Варианте да минеш и покрай всички автобуси и тогава да пресечеш, но за мен горния вариант е по-добър.

# 249
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Роже,
Скрит текст:
доста от пишещите в темата НЕ пътуват с ТА или поне НЕ се движат в Истанбул с ТА. А достоверна и практическа информация дават още поне няколко човека. (Включително и ти си допринасял с такава). Малко е некоректно към тях това конкретизиране. Още повече, че част от споменатите не се вясват с месеци тук.
Желая на всички приятно пребиваване в темата и в прекрасния Истанбул! Бъдете здрави!

# 250
  • Мнения: 3 397
Още няколко кадъра на Св. Стефан и от мен (milieva89, не бях забелязала нереставрираните прозорчета на място, много си наблюдателна):






# 251
  • София
  • Мнения: 1 849
Роже Hug, много ще ми е интересна руската програма (може да си открадна нещо от нея Simple Smile), ама дай линк, ако не те затруднява.
Тези ситни буквички не са за жена като мене (55+) (мислех да пиша 50+, но хайде да не бъда суетна Simple Smile)

Пепелче Hug, щом е за теб давам веднага линк, и благодаря на Мимии Hug и за последните и постове.  Просто невероятна и винаги изключително точна, и обективна в отговорите си!!!!!
Вeljata Hug, усмихни се, този форум е за да се разтоварваш и да ти бъде приятно, а не да...
И продължавай да пишеш, защото темата ще загуби без теб bouquet.
Наистина го мисля! Винаги трябва някой, който да тегли напред!
Пепелче, ето линка към наборката Grinning Можеш директно да и пишеш Simple Smile

https://ok.ru/profile/248586705120/statuses/67864399205856

# 252
  • Мнения: 7 899
Роже,  Hug

...
Поставям ви задача с неповишена трудност за ветераните Simple Smile.
Искам да посетя една сериална къща в Кадъкьой Simple Smile
Ето адреса ул. Iskele 33 до хотел Дениз.
Намерих я на картата, обаче не мога да се ориентирам точно накъде от пристанището.
Ако на някой му се занимава с мене....

...
Излизаш от пристанището и вървиш напред. Пресичаш булеварда и на самия булевард завиваш наляво - т.е. вървиш по десния тротоар в посока Хайдарпаша. На ъгъла с хотел Дениз завиваш пред него по уличката и след малко ще я видиш къщата на левия тротоар.
Дали го написах разбираемо.  Laughing
Нещо такова.
Варианте да минеш и покрай всички автобуси и тогава да пресечеш, но за мен горния вариант е по-добър.
Благодаря ти, Мими!  newsm51 smile3525
Аз вчера гледах, че Хайдарпаша може да е ориентир, но пак не можах много да преценя.
Сега написаното от теб ми изглежда супер ясно и просто.
Дано не оплескам работата. Simple Smile
И с това слагам край на подготовката на програмата. Simple Smile
До тръгване имам много време, ако нещо ново падне, може да правя корекции.

Роже, за тебе специална снимка от моите любими Simple Smile



ПП Мими, сега виждам, че по пътя до къщата има Мадо.
Човек никога не знае къде ще го завари жаждата и гладът. Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 12:07 от pepel_ot_rozi

# 253
  • Мнения: 6 031
...
Иначе моята програма за 19.04. в много разхвърлян вид ( ще я подреждаме в движение):
Емиргян;
Султанахмед за остатъците от килима Simple Smile и Гюлхане;
Църквата св. Стефан;
Кафенето с шарените възглавнички;
Бейлербей;
Футуристичната джамия на Бялк;
Гореспоменатата къща Simple Smile;
Разходка по Босфора, ако стигне времето;
Галата (ако може да се качим най-сетне Simple Smile), Истиклял (МОЛ Simple Smile), ъслак бургер Simple Smileна Таксим.

Имам и още резервни обекти, но то и за тези може да няма достатъчно време, защото нищо не ми е на живот и смърт. Simple Smile

Пепелче, сега се зачетох в програмата ти.
Според мен се опитай още сега да я редуцираш и да видиш това, което е по-желано.
В този си вид за мен е неизпълнима в един ден.

Роже, кога ще си уцелим датите и да ходим заедно към Истанбул?  Laughing
beljata, твоите постове са много полезни, та не спирай да пишеш!   Hug

Чудесни снимки от последните страници - благодаря за споделянето им!  bouquet

# 254
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
И на мен ми направи лошо впечатление поста на Роже, а пък за Беличката и Таня си е направо обиден. Мое мнение.

Факт е, че за да се организира пътуване си трябва четене, при това четене с разбиране. Колкото и пъти да питаш и да ти се отговори, ако не разбираш какво ти се казва смисъла е никакъв.

Общи условия

Активация на акаунт