Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 2

  • 85 303
  • 803
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: X
Аз започнах ВМХ преди повече от две години (Боже, кога минаха...) именно заради повишено кръвно налягане.
Днес:120/80, без хапчета.

# 781
  • Мнения: 4 042
Не знам дали не е заради свалените килограми? Защото ако слушаш лекарите с това месо, яйца, холестерол и пр. при нашия режим на хранене, трябваше да се влошим, не да се подобряваме.

# 782
  • Мнения: X
Не знам дали не е заради свалените килограми? Защото ако слушаш лекарите с това месо, яйца, холестерол и пр. при нашия режим на хранене, трябваше да се влошим, не да се подобряваме.
Аз лекарите така или иначе не ги слушам....   Smile
Ако се водех по тях, досега сигурно и с диабет щяха да са ме обзавели предвид препоръките си.
Аз съм писала, при мен всички показатели се подобриха...инсулина падна, кръвната захар и тя, холестерола и триглицеридите също, хемоглобина ми се подобри (бях с желязодефицитна анемия)...
Абе, само ползи съм видяла досега от ВМХ...

# 783
  • Мнения: 4 042
Амур, а холестеролът в началото не ти ли се покачи? Аз съм чела, че често така се случва, след това пада. Затова реших да не преживявам много резултатите от последните изследвания.

# 784
  • Мнения: 54 445
Не знам дали не е заради свалените килограми? Защото ако слушаш лекарите с това месо, яйца, холестерол и пр. при нашия режим на хранене, трябваше да се влошим, не да се подобряваме.

Аз лекарите така или иначе не ги слушам....   Smile
Ако се водех по тях, досега сигурно и с диабет щяха да са ме обзавели предвид препоръките си.



И аз така.
Добре, че е темата за НВ ВМХ, доста неща научих и приложих.

# 785
  • Мнения: X
Амур, а холестеролът в началото не ти ли се покачи? Аз съм чела, че често така се случва, след това пада. Затова реших да не преживявам много резултатите от последните изследвания.
Аз си правя изследвания веднъж годишно.Та дори да се е покачил в началото, не съм го хванала....на второто изследване холестероловите фракции бяха паднали.Някъде в публикациите ми стоят резултатите....от септември 2016 и септмеври 2017.Мисля към края на лятото пак да си направя....

# 786
  • Мнения: 5 459
Амур, а на теб колко ти беше в началото кръвната захар. Никак не ми се иска да започвам лекарства, но 8 си е висока кръвна захар..

# 787
  • Мнения: X
Амур, а на теб колко ти беше в началото кръвната захар. Никак не ми се иска да започвам лекарства, но 8 си е висока кръвна захар..
На границата....мисля 5.9 или 6.....
Да, 8 е висока, но не е непоправимо...или поне така си мисля.
Но, трябва да си супер стриктна.Никакво тесто, никаква захар, никакви сладости....наблягаш само на основните храни:месо, риба, яйца, зеленчуци и масла.Дори плодовете зачеркваш поне първия месец.
Ако успееш един месец да си само на гореописаната храна, можеш да си направиш пак кръвна захар, просто да видиш дали това хранене има ефект....

# 788
  • София
  • Мнения: 16 197
Влизам да си похваля роднината, откак сме установили ИР и започна режима на Ригов (преди около 6 седмици), е общо 6 кг. надолу.

А аз с този 3.9 инсулин трябва ли да се притеснявам за яденето на сладко? БМИ ми е 24, но си изглеждам разпихнало окифлена. 

# 789
  • Мнения: 2 114
Поредната съм за тази тема.Simple Smile
Правих скоро обременяване с глюкоза, все още не съм посетила ендокринолога, но ЛЛ като видя резултатите ми каза метформин 2*850 според нея ще е добра стартова доза.
Това са всички резултати
Скрит текст:
Glicated hemoglobin   5,61   %
ОГТТ             
     Глюкоза на гладно 6.1    mmol/l    референтна до 5.55, гранична 5.6 - 7.8, патологична над 7.8
     Глюкоза 60 мин.   9.5       mmol/l    референтна до 8.9, гранична до 10.9, патологична над 11.0
     Глюкоза 120 мин.   9.6       mmol/l    /тази кръв е от пръста/

Инсулин   0мин.-4.11       uIU/ml     2.6-24.9
Инсулин   60мин.-51.89       uIU/ml     2.6-24.9
Инсулин на 120 мунита не е поискан от ендото и не е пуснат съответно, не знам защо...

TSH   2.94       uIU/ml     0.27-4.2
MAT/anti -Tpo/   23.8       IU/ml     <34

25-OH-Vitamine D3   70.87       ng/ml     10-30 латентен дефицит; 30-50 оптимално ниво; > 70 предозиране
Пролактин/Prolactin   415       uIU/ml     102-496 /небременни Ж/; 86-324 /Мъже/

В друга лаборатория след няколко дни се наложи и тези да пусна
GLUCOSE                   6.7   mmol/l   (M/F) 3.5 - 6.2
CREATININE                 66.5   umol/l   (M/F) 45 - 133
CHOLESTEROL HDL   1.7   mmol/l   (M/F) 0.9 - 2.0
TRIGLYCERIDES           0.4   mmol/l   (M/F) 0.4 - 1.8

Винаги съм имала проблем с обиколката на талията и килограмите, но със спорт и диета стигнах 53 кг. /бях 83 кг и съм висока 170/. Но последните години нещо боксува, и в момента не мога да падна под 64 кг. и 30% телесни мазнини. Промених си начина на живот без движение и неправилно хранене и до това доведе, и стрес разбира се.
Сега отново спортувам през ден /фитнес + тичам на пътека/ и храня се зоново на 11 или 12  блока.

Ето и какво ям /това е днешното ми меню/

Скрит текст:
Закуска 7-8 часа
27 гр. суроватъчен протеин
1 портокал + 5-6 ягоди
18 бадема

Обяд /зависи дали е ден с тренировка ям към 11-12 часа най-късно, защото умирам от глад/
4 белтъка + 1 цяло яйце на тиган без мазнина
240 гр. домат
70 гр. печена чушка
45 гр. черен боб
40 гр. пресен лук
полови авокадо

Следобедна закуска 16 -17 часа
2 белтъка + 40 гр. накиснат суров нахут се пасират и се прави палачинка без мазнина
60 гр. котидж
200 гр. домат
малко зехтин /по-малко от ч.л./

Вечеря 19-20 часа
105 гр. риба тон с собствен сос
зелена салата голяма купа
200 гр. краставица
80 гр. зелен лук
45 гр. черен боб
1 ч.л. зехтин

Закуска преди сън 23-24 часа
200 гр. кисело мляко 2%

Месец преди посещението при ендото спрях всички добавки /Вит. Д, Вит. В12, Вит. Е, хром пиколинат, коензим кю 10. Само не съм спирала омега 3 пия по 5 гр. всеки ден. Кръвното ми е 90/60 или 100/70, пулс 70-80.
ЛЛ иска отвоно да правя ОГТТ след 3 месеца прием на метформин, но ще видим какво ще каже и ендото.

# 790
  • Мнения: 25 623
ЛЛ иска отвоно да правя ОГТТ след 3 месеца прием на метформин, но ще видим какво ще каже и ендото.


Защо? Какъв е смисълът? За 3 месеца нито ще се излекуваш, нито нищо. Само дето ще си претовариш още веднъж панкреаса.

# 791
  • Мнения: X
Не бих закусвала плод при ИР. Още от сутринта ще започне лашкането на кръвната захар плюс огладняване след час-два. Половин кило домати на ден, плюс още бобови, големи салати... Я ги вкарай тези неща в МайФитнесПал и виж как ще са съотношенията, вижда ми се подозрително.

# 792
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Здравейте, момичета, и аз да се оплача. На сестра ми са й открили гестационен диабет вчера. Това й е второ бебе, нищо нямаше с първата бременност (или поне не е била диагностицирана). Това я поставя в рисковата група за развиване на диабет по-късно. Уф, гадост...Ама явно си имаме нещо генетично.

# 793
  • Мнения: 5 459
Аз закусвам само с кафе...Преди слагах мед, но сега като ми е толкова висока захарта, едва го преглъщам такова горчиво.

# 794
  • Мнения: X
Аз закусвам само с кафе...Преди слагах мед, но сега като ми е толкова висока захарта, едва го преглъщам такова горчиво.

Пробвай стевия. С растителен произход е и я свързват с по-добра регулация на инсулина. Peace

Общи условия

Активация на акаунт