Митове за кърменето. Една по-различна тема

  • 41 623
  • 1 160
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 5 883
И какво сега се оказа, че кърменето е лошо и за майката и за бебето.
...
Изумително, драги зрители, некърмещите разбиха всички митове за кърменето Stuck Out Tongue Winking Eye

# 361
  • Мнения: 11 112
След това обаче Реално много малко жени се хранят оптимално добре за да им е добра храна кърмата, но за това също не се говори.
Това съждение е в противоречие с всички съществуващи научни доказателства.
Напротив, говори се и е известно, че дори при severe malnutrition и много еднообразна диета на майката (в Африка) може да има успешно кърмене и растеж на бебето в първите три месеца. Някъде към четвъртия започва да изостава поради липсата на основни хранителни вещества. При severe malnutrition, подчертавам. Всяка една кърмачка (говорим за случаите, в които кърменето не е засрано от лош мениджмънт и здравословни противопоказания), която не гладува и не е обезводнена, може да изхрани бебе оптимално и по-добра храна от това за него засега няма измислена. Дори в рекламата на адаптирани млека Нестле се съобщава това Simple Smile

# 362
  • Мнения: 3 653
Като не искаш да направиш нещо си търсиш причини, като искаш да направиш нещо си търсиш начин.

Съвсем наскоро изкараха изследване, че ако си дебел и пиеш алкохол ще живееш дълго. Ама всички знаем че не е така нали. Или са прави.
Пак повтарям никой не ви кара да кърмите, но осатвете тези дето искат да кърмят да го направят без да им пълните главите с глупости от рода на последните изследвания. Това вече мисля минава границата на митовете.

# 363
  • Мнения: 1 639
Моя мишок се оказа алергипен към кравето мляки и добре че имам кърма че иначе щеше да е тих ужас, нещат да си пият ходроизолираните млека, стоят гладни, не наддават, ужас е пълен...И като цяло ако имам възможност бих го кърмила до годинка за да мога после да заместя директно с вкусно мляко вларват сега на Алпро за такива дечица. Та дам, кърменето си има със сигурност своите важни неща и всяка цена трябва да се пробва да кърми, но ако не стане д не се измъчва в никакъв случай...

# 364
  • Мнения: 5 134
Моя мишок се оказа алергипен към кравето мляки и добре че имам кърма че иначе щеше да е тих ужас, нещат да си пият ходроизолираните млека, стоят гладни, не наддават, ужас е пълен...И като цяло ако имам възможност бих го кърмила до годинка за да мога после да заместя директно с вкусно мляко вларват сега на Алпро за такива дечица. Та дам, кърменето си има със сигурност своите важни неща и всяка цена трябва да се пробва да кърми, но ако не стане д не се измъчва в никакъв случай...

Тази ситуация е супер гадна, защото и моето дете е атопично и се подлагах на какви ли не експериментални диети, докато не попаднахме на добър алерголог и образована педиатърка. Тук определено могат да се чуят митове и в двете насоки: как едва ли не всеки алерген минава през кърмата и майката трябва да яде солети и вода, или обратното, че винаги и всякога майката може да яде всичко. Според индивидуалната ситуация, и двете неща могат доста да навредят. Откровено не следвах никакви интернет съвети в тази насока, а само на компетентни лекари. Но от родинина в София със същия проблем разбрах, че то и сертифицирани алерголози ръсят глупости на кило...

А има и деца, които не могат да приемат обикновено адаптирано мляко, само високохидролизирано такова, наистина с рецепта, за стотици левове на месец.

Успех с кърменето и с израстването на алергията!

# 365
  • Мнения: 1 639
Мдам, ние на алерголог ходим и ъо ушким в моемнта най-добрия. Дам само ходроизолирано мляко което нещат да го пият щото е ужасно и са способни да седят гладни месеци наред. Аз затова се надявам поне докато го захраня да имам кърма,пък после да мъча само две хранения на ден а не 5-6. Спазвам си диета,.намирам си алтернативи, като цяло и кърменето е побъркващо щото незнаеш сега на какво точно е реагирал, но си реагират и през кърмата, просто реакцията може би е по-лека. Но пак трябва да се спазва диета и е малко тегавичко ама като знам че го правя за мъника и за добро...свиква се, като изперквам и си отпусна душата и като го видя че реагира и пак се мотивирам наново..и моя има Атоп дерматит но само като ям определени храни..но и други симптоми има де, с изхожданията. Та добре.че е кърмата, по-добре грешки.при храненето отколкото неядящо бебе. И да не трябва да си на хляб и сол наистина е вредно да ограничиш.мнохо храни..ако тестовете покажат е супер щото знаеш.какво да не ядеш...

# 366
  • Мнения: 5 134
ЕМА, успех. Много добре те разбирам и тези диети са отвратителни, но и това ще мине! Нямаш и особена алтернатива, защото специализираните млека са доста особени и не всички деца ги приемат. Аз пък месеци наред ограничавах всякакъв вид млечни, а се оказа, че реакциите с екзема са към яйце.

# 367
  • Мнения: 22 978
Големият ми син е на 15г, родих го в чужбина. Тежко раждане, трудно възстановяване, кърменето не започна добре.Преборих се с проблемите в началото и всичко си дойде на място.Детето се роди 4200/55см. В Испания само ме хвалеха, че кърмя, че той наддава по 1,5/1,7 кг месечно. Там съм кърмила под път и над път, никой никога не ме е гледал лошо, притеснил или охулил.Захраних на 6м.

Идвам си в Бг.Гледат ме лошо, че кърмя в парка, на отдалечена пейка, покрита.Пулят ми се как така само кърмя, не давам вода, захар, глюкоза, не захранвам със сокчета и тн на 40 дни.Не храня под строг режим, спя нощем с бебето, храня го на поискване, гушкам го и не го възпитавам да лежи мирно и тихо с часове .
Бебето ми на 6м. тежеше 10 200 кг, педиатърката в Бг в шок- детето трябва да е на диета, как така само кърма, трябва да се захранва!!!В Испания единствено констатираха; браво, здраво кърмено бебе, развива се чудесно.
Ми..някак самичка се справих с всичко там, ама имах подкрепата на лекари, гинеколози, педиатри, общество.
А в Бг детска белодробна болница ме пита сестрата дали не съм от малцинствата, защото кърмя дете на 2г!!!
Ми да ви кажа чувствах се като престъпник, задето кърмя, така че не си мислете, че кърмачките не сме били подложени на тормоз.
Слава богу с малкия вече нещата бяха се попроменили, но пак всички изпадаха в ужас, че на 12м беше основно на кърма, а той просто не искаше друго!!!Добре че вече имах опит с баткото, че да не ми пука особено от идиотиите, които чувах за кърменето и захранването отвсякъде!

# 368
  • Мнения: 1 639
ЕМА, успех. Много добре те разбирам и тези диети са отвратителни, но и това ще мине! Нямаш и особена алтернатива, защото специализираните млека са доста особени и не всички деца ги приемат. Аз пък месеци наред ограничавах всякакъв вид млечни, а се оказа, че реакциите с екзема са към яйце.
Мерси:) ние ушким само доказана алергия към яйца имаме към мляко ушким няма но той си реагира както и на какао:) Ще се справим и с това:) Има един вълшебен лрвм за АД, казва се Скинаним, немски е. Много го хвалят майки с такива проблеми, струва 90 лева но си заслужавал. Ако още имате този проблем да знаете и аз желая успех:) Колкото до кърменето по парковете, на поискване и не даването на нишо друго освен кърма- ако тояа всичко на вас не ви пречи няма лошо. Покрота в парка на отдалечен пейка не виждам защо ще ви гледат с лошо, ако не ви пречи че не спите няма филм също, даването на вода е личен избор, няма как да му навреди. Но се дразня на майки които само се оплакват колко им е твжко, как не спят будят се на 2 часа- не се оплаквайте проблема е у вас, вие сте свикнали така бебето си и то гледа на вас като на подвижна биберона която е на негово разположение когато си поиска...

# 369
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
И сега какво се оказа?Кърмачките сме идиотки,мъчещи децата си,желаещи да се разболеят от рак,разпуснати дебелани,болни и непиещи лекарства защото кърмим.Обричаме децата си на болести,щото е доказано вече,че кърмените деца боледуват повече.Какво забравих да спомена още?А,оказахме се и сектантки!Благодаря за пълната ми характеристика!Наистина не знаех,че съм луда да кърмя бебе над 1 месец!То това е нормалния срок на кърмене в БГ.
ПП. Кърмих 4 години и 4 месеца,едно дете.Хайде,чакам да ме разчекнете!!!!

# 370
  • Мнения: 374
И какво сега се оказа, че кърменето е лошо и за майката и за бебето.
Честно не мога да повярвам, че толкова майки си избиват комплексите по този начин.
Barefoot Kontesa, какви изследвания, това не означава ли, че няма изследвания, които да потвърдят това, или моя скромен английски не е достатъчен.
 but, to our knowledge, no studies have investigated breast-feeding and risk associated with different types of breast cancer...
Ооох, като прочета нещо подобно и се обезсърчавам напълно.
Не, темата е точно за обратното, за баланс в представите на майките. Затова, че нищо не е само черно или само бяло.

Моля ви да спрем личните нападки и грозния език! Както и да се опитаме да разберем другия, преди да му сложим в устата думи, които не е казал! Пардон, в клавиатурата Simple Smile

# 371
  • Мнения: 30 802
Обаче кърменето има едно огромно предимство: в моя случай гореше мазнини като фитнес плюс фетбърнър, при това с хапване в количества като гладен мъжки тийн плюс седене на дивана.

Затова пък последното бебе накрая стана цялото на гънки, като човечето на Мишлен. При другите две кърмени нещата бяха по-френски, явно количеството е било премерено точно.

# 372
  • Мнения: 6 565
Според мен това, че бебетата на кърма наддават повече, също е мит. Както и обратното - че на АМ стават слонове. Дъщеря ми и в двата случая качваше с нейни си темпове, по малко. 10,2 кг на 6 месеца, да е жив и здрав юнакът! Simple Smile Моята беше толкова малко преди да навърши 2 г.

# 373
  • Мнения: 3 653
За това че се отслабва по време на кърмене съм го виждала но при мен не се случи.
Не бих казала че бебетата на АМ са слонове, обаче има едно надуване сякаш. Бих казала че се разбира кое бебе на какво е. Моите и трите бяха  по средата, нито слаби нито дебели.

# 374
  • Мнения: 2 988
Мен всички ме питаха на кърма ли е, че е толкова слаб.Joy И от кашите не качваше, а уж и от тях се качва много. Не знам какво точно имате предвид под надуване. Единственото надуто бебе, което съм виждала беше на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт