Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 852
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 600

нали това писах - излиза в 7:45 и в 7:55 е в училище. светло е. и това е зимният период. и се прибира в 15.  пак е светло.

Само, ако живееш срещу училището. На мен ми се налагаше да ставам в 6:30 най-късно.

# 121
  • София
  • Мнения: 5 547

нали това писах - излиза в 7:45 и в 7:55 е в училище. светло е. и това е зимният период. и се прибира в 15.  пак е светло.

Само, ако живееш срещу училището. На мен ми се налагаше да ставам в 6:30 най-късно.
Именно, дали ще станеш в 6 или 7 все е тъмно. Ама като е втора смяна и е до 18ч на училище по зимното се прибира в мрак, а така още няма да е напълно тъмно. Сега може да ви е все едно като децата ви са в детските градини, ама като стане 8,9 10 клас тогава друго ще мислите, особено за девойките.

# 122
  • Мнения: 19 326
Това с децата на училище - все едно никой от вас не е ходил на училище или имал деца -ученици след въвеждането. Много добре си спомням, че пак се ставаше и излизаше по тъмно, може да е било за малко на брой дни, ама не съм броила. По добре на път в тъмното, докато още не си се събудил, отколкото да се прибираш по тъмно и цялото ти свободно време в мрак и на лампа (едно време даже се смяташе, че четенето на книги на лампа е опасно за очите и даже ми се караха, ако чета книга, която не е учебник). Аз съм за лятното.
Ми, те пак ще се прибират по тъмно. Втора смяна свършва в 18.30-19, което в зимно време е 17.30-18, когато пак е тъмно. Само дето хич не е за подценяване колко работоспособен е човек сутрин в близо два часа пълен мрак. Четенето/ученето на лампа ще се случва сутрин.
Никой от нас не е бил ученик или е имал ученици след въвеждането на лятно време зимата, защото още не е въведено.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 14:28 от Дъждец

# 123
  • Мнения: 4 022
Това с децата на училище - все едно никой от вас не е ходил на училище или имал деца -ученици след въвеждането. Много добре си спомням, че пак се ставаше и излизаше по тъмно, може да е било за малко на брой дни, ама не съм броила. По добре на път в тъмното, докато още не си се събудил, отколкото да се прибираш по тъмно и цялото ти свободно време в мрак и на лампа (едно време даже се смяташе, че четенето на книги на лампа е опасно за очите и даже ми се караха, ако чета книга, която не е учебник). Аз съм за лятното.
Ми, те пак ще се прибират по тъмно. Втора смяна свършва в 18.30-19, което в зимно време е 17.30-18, когато пак е тъмно. Само дето хич не е за подценяване колко работоспособен е човек сутрин в близо два часа пълен мрак. Четенето/ученето на лампа ще се случва сутрин.
Никой от нас не е бил ученик или е имал ученици след въвеждането на лятно време зимата, защото още не е въведено.

Точно така. Работният ден в крайна сметка започва сутрин и тогава, за да се събуди човек, е необходима светлина, докато вечер, дори и да се стъмнява рано, работоспособността все още не загубена. По-различно е. Но всеки си има мнение. Дори и да се въведе целогодишно лятно часово време, пак няма гаранция дали няма да има оплаквания и дали хората няма да поискат връщането на смяната. В Русия преди години се бяха зарекли да останат  завинаги на лятно, но заради тъмните сутрини се върнаха на зимното, с което са си до днес. Така че, нищо не се знае. Дори и постоянното лятно време изобщо не гарантира, че здравословните проблеми и депресиите ще намалеят.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 15:15 от Sun_Shine016

# 124
  • Мнения: 2 600
Скрит текст:
Това с децата на училище - все едно никой от вас не е ходил на училище или имал деца -ученици след въвеждането. Много добре си спомням, че пак се ставаше и излизаше по тъмно, може да е било за малко на брой дни, ама не съм броила. По добре на път в тъмното, докато още не си се събудил, отколкото да се прибираш по тъмно и цялото ти свободно време в мрак и на лампа (едно време даже се смяташе, че четенето на книги на лампа е опасно за очите и даже ми се караха, ако чета книга, която не е учебник). Аз съм за лятното.
Ми, те пак ще се прибират по тъмно. Втора смяна свършва в 18.30-19, което в зимно време е 17.30-18, когато пак е тъмно. Само дето хич не е за подценяване колко работоспособен е човек сутрин в близо два часа пълен мрак. Четенето/ученето на лампа ще се случва сутрин.
Никой от нас не е бил ученик или е имал ученици след въвеждането на лятно време зимата, защото още не е въведено.


Simple Smile  Имах предвид, че местенето напред-назад е от 70-години

# 125
  • Мнения: 22 036
Down Under ти в кой град живееш?Нямам нищо против да ми е светло до 10-11ч. вечерта и без адски жеги,но в Холандия. Heart Eyes


В Пърт, Австралия и се стъмва рано Sad.

# 126
  • Мнения: 14 688
Чета си и гледам,мой цитат.От февруари. GrinningОтговор,септември.По-добре късно,отколкото никога. Wink
Не обичам ранно стъмване,но поне слънцето не ви напича до късно.Няма пълно щастие. Rolling EyesАз тук искам лятното само,заради зимата 1ч.по-дълго светло привечер.

# 127
  • Мнения: 2 652
Тя февруари темата не беше актуална и малко хора я посещаваха. А някои са си казвали, кого ли го интересува кое време предпочитаме. Но ето че много бързо задействаха нещата. Явно смяната ще отпадне, но ми се струва, че голям спор ще се разрази в Европарламента относно"лятно или зимно". Струва ми се,че единственият начин да отменят смяната е като оставят всяка държава си избере. Но какво ще решат нашите политици не се знае. Thinking  Затова не бързам да се радвам.  newsm78

# 128
  • Мнения: 54 633
Не ми се вярва всяка страна да избира.
Нали това е смисъла на анкетата?

# 129
  • Мнения: 5 259
Като ви чете човек ще си каже, че сте готови и в 4 през нощта да ходите на работа, защото нали било все тъмно, дали 7, дали 4, все тая Grinning
И децата си посред нощ можете да пратите на училище, а те там ще си спят по чиновете. Сега се водят кампании по света за по-късно започване на учебните часове, за да са адекватни учениците, защото някой е забелязал, че при много ранно ставане не са. Само в България майките ви обяснят, че два или три часа преди изгрева не е проблем да се става и да се учи Simple Smile
Дори в Китай не стават рано, а остават до късно, когато искат да си тормозят децата да учат свъръх много. Забелязали са, че ако ги вдигат в 4, нямат толкова мозък, колкото ако стоят до 22:00. А там имат голям опит с тези неща Simple Smile

# 130
  • Мнения: 19 326
Руснаците поне имат опит с три години постоянно лятно време. Ако беше много хубаво, нямаше да се върнат на зимното.
"Dark mornings have a worse effect on people’s state of health than dark evenings," the head of sleep medicine at the Federal Medical and Biological Agency, Aleksandr Kalinkin, told TASS news agency.
https://www.google.gr/amp/s/-reg.eu.350/2022-/news/199464-winter … ussia-clocks/amp/

# 131
  • София
  • Мнения: 5 547
При руснаците е съвсем друго в Санкт Петербург зимата се стъмва в 15ч , държавата е огромна и трудно може да бъде добре за всички. Ние сме съвсем на други ширини и за нашите условия е по- добре лятно.

# 132
  • Мнения: 19 326
И щото зимата се стъмва в 15ч, те доброволно са решили да се върнат към този вариант вместо да останат на лятното и да им се стъмва в 16ч?

# 133
  • Мнения: 54 633
Понеже много се угажда на децата, затова са толкова лигави и с нищо не се справят.
Едно време започвахме в 7:30 и ведрина правехме даже.

# 134
  • Мнения: 5 259
А защо не започвахме в 6:30, както би било сега, ако се мине на лятно време? Направо защо не карахме нощна смяна? Май доста са ни глезели и нас, като ни оставяха по цяла нощ да спим.

Общи условия

Активация на акаунт