Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 793
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 54 445
Юна, лятно време в България има от 1979 година. Значи сме започвали от 6:30.

# 136
  • Мнения: 19 302
Зимата не сме почвали от 6.30, а от 7.30.
Сега като се смени зимата на лятно време, децата ще започват в 6.30.
Всъщност никога преди не са почвали в 6.30 зимата, защото преди въвеждането на лятното време си е било астрономическото зимно през цялата година.
Имам чувството че привържениците на целогидишното лятно време сами не са наясно какъв час ще е сутрин.

# 137
  • София
  • Мнения: 5 547
А защо не започвахме в 6:30, както би било сега, ако се мине на лятно време? Направо защо не карахме нощна смяна? Май доста са ни глезели и нас, като ни оставяха по цяла нощ да спим.
Времето за сън си е същото като часове. Нещо не разбирам какво се опитваш да кажеш.

# 138
  • София
  • Мнения: 5 547
Зимата не сме почвали от 6.30, а от 7.30.
Сега като се смени зимата на лятно време, децата ще започват в 6.30.

Не, децата ще си започват в 7,30 и ще се прибират по- рано и по светло. В 6.30 ще е за тези дето си мечтая за зимно.

# 139
  • Мнения: 19 302
Ето, последният коментар още веднъж доказва, че не сте наясно за какво говорите. По-напред ви дадох линк и цитат, че е много по-вредно за здравето да ставаш и работиш два часа в тъмното, отколкото вечер да се прибереш по тъмно. Чукнете в гугъл за влиянието на светлината върху работоспособността, за синтезирането на хормоните и пр.

# 140
  • Мнения: 54 445
Зимата не сме почвали от 6.30, а от 7.30.
Сега като се смени зимата на лятно време, децата ще започват в 6.30.
Всъщност никога преди не са почвали в 6.30 зимата, защото преди въвеждането на лятното време си е било астрономическото зимно през цялата година.
Имам чувството че привържениците на целогидишното лятно време сами не са наясно какъв час ще е сутрин.


Какъв час да е? 7:30.
Денонощието няма да се намали/увеличи.
Аз работя на 3 смени и ми е все едно. Но когато бях редовна смяна ми беше много подтискащо да се прибирам по тъмно и да ме чакат куп задачи.

# 141
  • София
  • Мнения: 5 547
Напротив съвсем съм наясно за какво говоря. Живяла съм на такова часово време и знам, ти обаче не си , ама иначе си сигурна.

# 142
  • Мнения: 19 302
Да, сигурна съм! Ставала съм два часа преди изгрев и знам какво е. Тотален парцал съм. Два часа не ме търси. Вечер ми е все тази кога се стъмва.
И пак никой не ми отговори защо Русия върнаха зимното време след като се стъмнява в 15ч при тях и е толкоЗ гот да имат един час повече светлина вечер?
Май се оказва, че този час вечер не ги топли толкова много за разлика от един час светлина сутрин.

# 143
  • Мнения: 5 248
По тоя въпрос, трябваше да се допитат до народа. Гласувах с опция зимното, защото се чувствам по-добре тогава.

# 144
  • София
  • Мнения: 5 547
Щом ти харесва зимно, карай си по него. Доказано е че мрака е убийствен за човека, не светлината.

# 145
  • Мнения: 4 018
Да, сигурна съм! Ставала съм два часа преди изгрев и знам какво е. Тотален парцал съм. Два часа не ме търси. Вечер ми е все тази кога се стъмва.
И пак никой не ми отговори защо Русия върнаха зимното време след като се стъмнява в 15ч при тях и е толкоЗ гот да имат един час повече светлина вечер?
Май се оказва, че този час вечер не ги топли толкова много за разлика от един час светлина сутрин.
Ха де? Не се връщат на лятно именно, защото по-ранноото сръмняване не е по-тежко от съмването след 9 ч. Моето лично усещане е същото. Смятам, че не случайно астрономическото (наречено зимно време) е измислени във вида, в който е, но ходи обяснявай на заклетите защитници на лятното. То напрктика ще се окаже, че можем да премахнем и допълнителния ден през месец февруари през високосна година, ама...

# 146
  • Мнения: 54 445
Добре де, защо не разберете, че хората са различни. На вас ви пречи сутрин да е тъмно, на нас вечер.

# 147
  • Мнения: 5 248
Човечеството е изтърпяло толкова експерименти, един повече или по-малко ....

# 148
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Добре де, защо не разберете, че хората са различни. На вас ви пречи сутрин да е тъмно, на нас вечер.
Вечерта затова е вечер, за да е тъмно. А сутринта е сутрин, за да е светло. Това е нормалното.

# 149
  • София
  • Мнения: 5 547
Е то 17ч следобед се води , не вечер, затова се казва след 18ч добър вечер.

Общи условия

Активация на акаунт