За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 67 874
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 749
Пепчо, благодаря за темата! bouquet
Булгур - вкъщи харесваме с кисело зеле. И още едно предложение - кадън буду кюфте.
Каперси слагам в сос за спагети.
За спадането на печивото - дали не е много набухвателя?  newsm78 Нещо такова ми се върти в главата, че когато е повече набухвателя, печивото бухва във фурната, после спада.

# 31
  • Мнения: 9 904
Не успях да заквася млякото правилно и сега имам 1 литър рядко мляко - нито прясно, нито кисело. Какво да замеся с него(или друго)?

# 32
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Освен за пица, питка и т.н, аз му слагам лимонтузу, загрявам и го пресичам на пресен кашкавал/извара. И ползвам за баница.

# 33
  • Мнения: 9 904
Правила съм извара с лимон на завиращо прясно мляко, но не знаех че и сега може. Не се ли е променил процесът?

# 34
  • Мнения: 14 103
Иска ми се да направя сладкиш/кекс с портокал. В нета намирам много рецепти, но се използва само сокът на портокала, а аз искам да е с парченца от него. Някой има ли рецепта за такъв сладкиш?

# 35
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Иска ми се да направя сладкиш/кекс с портокал. В нета намирам много рецепти, но се използва само сокът на портокала, а аз искам да е с парченца от него. Някой има ли рецепта за такъв сладкиш?

Можеш да го направиш с един неголям портокал вместо лимон.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/07/blog-post_960.html

# 36
  • Мнения: 14 103
Благодаря, Пейч! В този случай ми харесва идеята и с лимон.

# 37
  • Мнения: 10 266
С тия оризови кори човек ако не знае какво прави, по-добре да не се захваща. И ние бяхме взели. Мъжо гледал някъде тиквеник с тях. Направихме всичко, по видорецептата - мазахме, завивахме, стъргахме. Леле като се опече това нещо като гума. Няма отхапване, няма нарязване. Не знам какво беше или по-точно в какво се превърна като се опече. Така точно, мокрихме, киснахме, както се прави, но резултата беше едни пари и време на вятъра.

# 38
  • Мнения: 39 439
mariat, каква е разликата с Йоркширския пудинг?

Да ти кажа- нямам си идея.
Моята рецепта е много проста, но аз я префасонирам. В сместа слагам извара и пасирам. Пак е течна, но да речем по- питателна. А и децата не усещат.

# 39
  • Мнения: X
Здравейте и честита нова тема!
Малко ми е спешен случая, че прецаках един варен ориз сега, уж следвах инструкциите да стане пухкав, но въпреки това се слепи и стана гаден. Та как мога да го оправя или за какво друго мога да го използвам, че вкъщи никой не го харесва така?
Благодаря предварително!

# 40
  • София
  • Мнения: 10 895
Мили кулинарки, моля помогнете да намеря решение на проблем ,който имам от много време.
Когато правя във фурната нещо което трябва да бухне, при изваждане веднага се спъхва.
И се чудя аз ли съм толкова зле, фурната ли е проблемът или съставките.
Вчера направих опит да направя едни Йоркширски пудинги (яйца, прясно мляко и брашно), прекрасно се надуха, чак ми беше кеф да ги гледам. И след като ги извадих се спъхнаха и спаружиха, абе голямо разочарование.
Същата работа е с кексовете, баниците и мъфините Disappointed Relieved Каквото и да правя резултатът винаги е един и същ- пробвала съм да оставя по-дълго в изключена фурна, да извадя веднага след като е готово, да покрия с кърпа, да не покриявам с кърпа...

Къде е проблемът?

Мога да ти дам рецептата, по която приготвям Popovers. Изпробвана е многократно и ако се спазва стриктно, няма как да не се получат. Много са лесни и в същото време деликатни.

# 41
  • Nice
  • Мнения: 946
mariat, гледам, че рецептите много си приличат. Само четох, че попоувърите се правят с масло, а аз за пудингите сложиш олио.

Vanja77, давай рецепта щом имаш Smiley Може и аз да съм объркала нещо. Още утре ще пробвам пак.

# 42
  • София
  • Мнения: 10 895
mariat, гледам, че рецептите много си приличат. Само четох, че попоувърите се правят с масло, а аз за пудингите сложиш олио.

Vanja77, давай рецепта щом имаш Smiley Може и аз да съм объркала нещо. Още утре ще пробвам пак.

Заповядай: Американски роднини на йоркширкския пудинг

# 43
  • Мнения: 9 114
Здравейте и честита нова тема!
Малко ми е спешен случая, че прецаках един варен ориз сега, уж следвах инструкциите да стане пухкав, но въпреки това се слепи и стана гаден. Та как мога да го оправя или за какво друго мога да го използвам, че вкъщи никой не го харесва така?
Благодаря предварително!

никак не можеш вече. Пробвай аранчини да направиш http://pep-4o.blogspot.bg/2016/03/blog-post_29.html

# 44
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Здравейте и честита нова тема!
Малко ми е спешен случая, че прецаках един варен ориз сега, уж следвах инструкциите да стане пухкав, но въпреки това се слепи и стана гаден. Та как мога да го оправя или за какво друго мога да го използвам, че вкъщи никой не го харесва така?
Благодаря предварително!

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/05/blog-post.html

Общи условия

Активация на акаунт