Камъни в жлъчката - 4

  • 62 248
  • 842
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 289
Момичета, благодаря ви Hug
Утре ще изпишат дъщеря ми и се надявам, че в къщи ще се чувства по- добре.

# 331
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В какво се състои този контролен преглед? Мен ме викаха на петия ден за смяна на превръзките само. Ако въпросът "Как си" се брои за контролен преглед, значи и аз съм минала такъв. Повече не съм ходила и се чудя кога е подходящо да отида на ехограф и има ли изобщо смисъл. В края на февруари ми беше операцията.

Мен ме прегледа на ехограф, разпита ме как съм и ми махна лепенките.

# 332
  • Мнения: 1 289
Днес изписаха дъщеря ми, дадоха и епикриза с диагноза остър холецистит, д-р Маринов каза всичко да яде без пици и хамбургери, което ми е много странно, след 2 дни да маха лепенките и да се къпе, контролен преглед на 20-ти. За сега е горе- долу добре, като за два дена след операция, но понякога и е трудно да диша и коремът и е подут, хапва по малко. Тая диета 5 много противоречива.
Вие какво ядете?

# 333
  • Мнения: 1 380
Не съм съгласна да се яде всичко...
Повечето хора след операция казват "Пробвах,  не ме боли, ям си!".
Според мен идеята на "диетата" е не да не те боли /то вече няма мехур, трудно ще ти направи криза/, а да щадиш храносмилателната система, която вече работи без един орган.
Ако се замисли човек, забранено ни е всичко, което вреди и на здрав човек. Трябва да си променим начина на живот и хранене.
2 дни след операцията карах само на вода, изпитвах ужас от храна.
После хапнах малко кисело мляко, картофена крем супа, мляко с ориз,  тиква с мед, супа с тиквички и ориз, картофено пюре. Ядях всякакви плодове. Престраших се след това да хапна домати, краставици, ориз на фурна, хляб, сирене, сладко, кашкавал, пилешко месо и пъстърва. Онзи ден ядох супа с телешко. Тиквички - на фурна, пълнени с ориз. Пилешка супа също може.
За закуска хапвам мюсли с мляко, кус кус, филия с мед или сладко.
Прегреших с кафето! Пия по едно на ден!

# 334
  • Мнения: 1 289
Аз съм на същото мнение относно "яденето на всичко" на този етап, не бива да се товари храносмилателната система.
 Сутринта в болницата дъщеря ми хапна от тяхната храна бебешка каша и чай.За обяд и направих картофено пюре и ябълка, за вечеря пак пюре с морков на пара и крем ванилия с мн малко мляко. И е хапнала по малко, но сега казва, че стомахът и е страшно подут и се чувства по-зле от снощи. Одеве се изсмя на един филм и много я заболя, искаше да се изкашля, ама не става, направо се разплака. Много ми стана мъчно, ама са минали само 2 дена от операцията и трябва търпение.
КаИна, какво мляко правиш с ориз, 1% или 0,1% ?

# 335
  • Мнения: 864
Аз не разбирам каква е тази истерия с диетите. Тази диета е за хора със заболяване на жлъчката. Ние сме излекувани и сме съвсем пълноценни хора. Двама мои познати наскоро се оперираха в различни болници. Нито на мен, нито на тях някой е споменавал за диети. Единствено първите няколко дни не е добре да се яде боб, леща, зеле и други издуващи корема храни. Аз си спазвам някаква моя си диета, но заради килограмите, че са ми в повече. А вредни храни, с много подправки, люто, тестени, алкохол и безалкохолни така или иначе вредят на всички, не само на нас.

# 336
  • Мнения: 1 380
Истерията съм я пропуснала Grinning
Ама пак да си кажа - храносмилателната ни система работи с орган по-малко. По-трудно се разграждат мазнини, не се разграждат напълно, храна загнива в червата, храносмилателните ензими са по-малко.
Не трябва допълнително да затлачваме тялото си, а да се храним разумно, да не преяждаме и т.н.
И да питам някой имал ли е запек след операцията и как се е справил с проблема?
10 дни разхлабен стомах, сега пък запек :/

# 337
  • Мнения: 1 289
Тъкмо влизах и аз за съвет
за разхлабване, дъщеря ми още не е ходила по голяма нужда, четири дена вече и от това също и е тежко. По принцип е много слабичка и корема и е залепен за гърба, а сега е подут.Вярно, че не е яла кой знае колко, пък и от газа предполагам, че има още, защото ключиците още я понаболват понякога ( докторът каза, че е от газа, който вкарват и после частично изкарват).
Мислех си да и купя  Дуфалак, ако до утре не свърши работа или да пробва първо с круша, грозде, тиква?

# 338
  • Мнения: 15 960
Според мен Дуфалак,  другите не се знае кога ще подействат. А повече от четири дена е вредно. На мен след коремна операция по друг повод няколко дена след операцията в болницата ми разрешиха. Но все пак питайте, дали може при премахната жлъчка.

# 339
  • Мнения: 1 289
Джипито пък ми каза вместо Дуфалак да купя Лактулоза и пробиотик Синкванон. Ама може би е по- добре утре да се обадя на Маринов и да го питам.

# 340
  • София
  • Мнения: 8 131
Дуфалак препоръчвам и аз.
Диетата е за да не се товари храносмилателната система след операцията. Аз бях на картофено пюре, изкиснато сирене и сухи варени филета.
Това беше около две седмици. След това започнах да се захранвам с всичко. Вече три години съм без жлъчка и наистина си ям всичко без пържено и мазно. Нямам проблеми.

# 341
  • софия
  • Мнения: 135
Здравейте, аз имам въпрос. Каква е тази тръба в гърлото, която казвате ? Пълна упойка не е ли венозно ? И още един въпрос имам . Когато надуват корема с газ и след операцията има хора, които трудно дишат до колко време ви минава и както съм аз пушач дали ще е по-зле ? Sad Много благодаря предварително .

# 342
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Освен Дуфалак, може да пробвате и със свещички Ева Кю. Поне ще отиде веднага до тоалетна. И клизмичките Мелилакс са безвредни и вършат работа, но аз лично предпочитам свещичките

# 343
  • Мнения: 1 289
Всичко е наред вече Simple Smile
Тиквата свърши работа Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 380
При мен не е Sad
Опитах сода с вода; зехтин и вода.
Чудя се за рициново масло.
Мале, дали е временно или ще съм все така!? Ужас!
П.п. Тръбата в гърлото е тънка. Неразположението от нея е, че ти се кашля. Минава за 3-4 дни.

Общи условия

Активация на акаунт