Камъни в жлъчката - 4

  • 62 561
  • 842
  •   1
Отговори
# 600
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На мен доцента ми каза да не се привтрисам за яденето и че може да си ям всичко съвсем скоро. Даже на въпросите ми дали няма да е опасно ми каза да спра да се притеснявам и да си хапвам нормално.
А нискомасленото прясно мляко разрешено ли е?
Леле, сигурно е много страшна операцията. Аз трябва да си я направя по-скоро, но много ме е страх. Ужас, изпитвам точно ужас...А както и пуша, този газ сигурно ще е страшна работа Sad Как се справихте със страха си от операцията ? Моля ви дайте ми съвет за тоя пуст страх .
Какво да те е страх от операцията. Ти си упоена. При мен страха не беше от операцията,  а от иглите, защото имам фобия от игли. Ако не ти е чак такъв проблем да ти взимат кръв или да ти сложат абокат, въобще нямаш грижи. На операционната легнах спокойно, шегувахме се с анестезиолога и докато се обяснявахме, заспах. Болките след това са поносими и ставаш все по-добре всеки ден. Ако имаш болки не се чуди много. То това не е живот с тези болки и неразположения

# 601
  • Мнения: 3 336
Аз пия и ям домашно прясно и кисело мляко. Не съм имала проблем. Моя доктор каза само краве масло засега не. Всичко друго млечно може, сирене и кашкавал също. За крема сирене не знам ама аз и не обичам. Като питах дали трябва да е обезмаслено доктора ме пита дали се каня да ям мляко или вода, нямало нужда да е обезмаслено.
Няма какво да те е страх от операцията ти си спиш. Тъй като една сестра твърдеши че можело и със спинална упойка и аз питах ама не можело. На анестезиоложката и стана чак смешно обокновенно и се налагало да обеждава хората за такава, а аз съм била искала доброволно. Но като и обясних че секциото ми е била с така разбра за какво става въпрос. Мен ме беше страх как ще изляза от упойката, а със спиналната имам опит уж. Но и това не беше страшно.
В момента се чувствам мн по добре без жлъчка отколкото с нея, а както казах аз имам само 2 кризи и не ми е създавала мн ядове. Но като цяло се чувствам страхотно сякаш съм се оттървала от огромен товар и ми е леко и свободно. Не мога точно да обясня.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 15:05 от bolibon

# 602
  • Мнения: 404
И мен ме беше мн страх, но излезе че няма нищо страшно. Като отивах към операционната ми идеше да избягам, но знаех че няма на къде и пак там ще стигна. Днес стават 2 седмици откакто се оперирах. Болки почти не съм имала. В болницата обезболяват добре, а като се прибрах не ме е боляло. Само все едно че имаш мускулна треска. И газа не ми е създавал мн ядове само 2-3 дни ме наболяваше освен корема и дясната ръка. Бях се подготвила за мн повече болки и проблеми. Раждах със секцио и се бях подготвила за нещо такова, но нямат нищо общо. Тази операция е мн по-лека. На др ден след операцията ми махнаха дрена и започнах да ставам и лягам почти нормално. Излезе че повечето ми проблеми са били от него. На втората вечер спах на лявата си страна, а на следващата вече и на дясната. Още не ми бяха махнали конците и вече спях по корем (аз така си спя). Оперираха ме в късния след обяд в понеделник мен в сряда сутринта ме изписаха. Още във вторник си бях седнала на леглото по турски и четях книгата чак една сестра ми се скара, че не можело да ми е удобно така. Позволиха във вторник вечерта да ям кисело мляко и банан. Обезмаслено мляко не съм яла, 3,2% процента мисля че беше на киселово. Като се прибрах ядох картофена крем супа, а вечерта пиле с картофи на фурна. Диета за 1 месец ми даде доктора. Забранени са бобови, зеле, шоколад, кафе, яйца, алкохол, мазно и пържено. Вече съм яла почти всичко и нищо не ми е правило проблем. Не пасирам и не гледам задължително да е течно. Ямм каквото ми се яде само гледам да не е от забранените. Месо само свинско не съм яла още, но ядох агнешко а то е домашно и е мазничко уж гледах по чисто ама... проблем не ми е създавало. Вино ми позволи за Никулден чак.
Но има една подробност на мен храни и преди операцията не са ми правили проблем ядях си всичко. Като започнах да правя кризи се реших набързо за операция. Аз на болка не търпя и като си помислих цял живот диета и пак мога да направя криза реших че е по добре под ножа.
Сега си имам 9 по големи и 2 по малки камъка за спомен и съм спокойна, че като съм сама с детето няма да направя криза. И че като забременея пак няма да има кризи. През бременноста не съм правила ама явно камъните са ми спомен от тогава.
Така че на който се налага операция по добре да се оперира навреме докато няма усложнения. С мен се оперира едно момиче което беше по малка от мен, но беше отлагала операцията и имаше сраствания и някакви др усложнения нейната диета беше доста по строга и за по дълго време и казаха че ще се възстанови по бавно. Оперираха ни в един ден, но не я изписаха с мен остана поне за още 1 ден под наблюдение. Едни и същи лекари ни оперираха.
Затова ако се налага операция по добре по бързо, че аз колкото повече чаках повече страх ме хващаше, а чаках седмица и полувина само докато ми дойде датата. А след 2 криза 2 седмици общо. На 28 октомври направих криза на 12 ноември се оперирах.
Успех на всички и бързо възстановяване.
Тази история звучи много като моята, с разликата, че още не съм стигнала до операция. Но ми вдъхва кураж..
Аз, какти вече споменах, най ме е страх от пълната упойка, как ще ме хване, как ще изляза от нея и такива щуротии.

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И мен ме беше страх от упойката, но като се събудих, нито съм се чувствала замаяна, нито ми беше заспало. Просто се събуждаш и си в пълна кондиция. Жената при мен също беше така

# 604
  • Мнения: 173
Дам,сега са качествени.Преди 12 години оперирах херния,та как съм псувал,докато излизам от упойка,после как спях и не можех да стана от глава...не е итина.Сега и брзо заспах,и бързо се събудих.Ако от нещо не ме е страх,то това е от пълната упойка.За хернията се мъчиха да ме убеждват за спинална,ама им казах че припадам от игли и прочие истини...Честно казано тогава знаех,че спиналната е хем опасна,хем болезнена.
Ядох вчера дроб сърма,онзи ден мусака,пих 3 бири последните 3 дни.Прясно мляко 0,1% ,кашкавал,сирене плющя яко+салами,кренвирши,пушени меса,луканки.И даже виждам,че шкембето  ми се връща въпреки,че кантара мълчи.
 Мис Юли,как са болките ме интересува при теб?

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Lezekil, бивам, мерси Simple Smile Имам чувството, че не мога да си поема дълбоко въздух, защото ме заболява гръдния кош и отзад гърба /и това ли е от газа?/

Смятате ли, че е подходящо да хапна мляко /нискомаслено/ с ориз?

# 606
  • Мнения: 3 336
Lezekil, бивам, мерси Simple Smile Имам чувството, че не мога да си поема дълбоко въздух, защото ме заболява гръдния кош и отзад гърба /и това ли е от газа?/

Смятате ли, че е подходящо да хапна мляко /нискомаслено/ с ориз?
От газа е ще премине за няколко дни. Няма проблем да ядеш мляко с ориз, но не знам защо трябва да е обезмаслено. Аз от 2 ден си ям от пълномаслените млека от магазина, а от 9 ден домашно краве мляко. Махнаха ми конците и с детето дойдохме малко при майка ми и баща ми, че не можаха да дойдат след операцията(имам баба на легло и още една която може за себе си ама не може да гледа другата), че тук съседите имат крави и си хапвам натурално домашно мляко и нямам никакви оплаквания. От никаква храна не съм имала. Вчера и днес си хапвам доста мазно агнешко. И за кафе се замислям ама майка ми е още в шок и ме гледа накриво като спомена кафе, че май ще се наложи да изчакам още 1 седмица докато се прибера във Варна. В обезмасленото мляко няма нищо даже и мляко не виждам смисъл да се мъчиш с него. Опитай малко от нормалното и ако не ти прави проблеми си го хапвай спокойно.
И не е вярно че спиналната упойка боли. Като ми я слагаха не усетих нищо. Но първо обезболяват мястото където ще забиват иглата. Предполагам че зависи кой я поставя. Ако раждам отново тъй като ще е секцио пак ще избера спинална. И с излизането от пълната нямах проблем ама онази по ми хареса. И след спиналната веднага започваш да пиеш вода, а след пълната не дават. А аз пия много вода и си ми беше проблем да не пия.

# 607
  • Мнения: 173
За храната явно има значение нещо при самата операция,не вярвам всеки лекар да съветва ей така,от нищото.Пример-аз пия кафе от 11тия ден.
За гаа също ме съмнява една работа.Даже скоро писах на Болибон,че при прозявка,най-вече хълцане и дълбоко поемане на въздух си ме боли областа на жлчката.Дали дроб,дали рана вътрешно нямам представа,но със сигурност не е газ вече.Всъщност изключая самото ми събуждане,когато не можех да дишам,болките си ми бяха съсредоточени в поясната област.Сега при натоварване са пак там-пъп,слънчев сплит.Което със сигурност ме навежда на мисълта за коремната ципа...но пк тази вечер нищо не ме боли и ям като за последно.

Във връзка с предстоящите празници имам впрос.Някой да е пропил твърд алкохол към 30тия,или поне 60тия ден от операцията?

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 26 520
Аз спазвах 3мес.
От болницата ми дадоха диета5,има я в нета.Спазвайте я.Не прибързвайте с неразрешените до скоро храни.

# 609
  • Мнения: 3 336
За твърд алкохол не съм питала само за вино. Реших че ще е нахално на 8 ден от операцията да питам за ракийка. Ама нищо не пречи да се пробва след първия месец малко. Щом може вино мога на 20 ден, т.е. за Никулден, защо за празниците да не поже 50 гр. ракийка. 😉 Зависи кой как се чувства предполагам.

# 610
  • Мнения: 3 336
Аз спазвах 3мес.
От болницата ми дадоха диета5,има я в нета.Спазвайте я.Не прибързвайте с неразрешените до скоро храни.
На мен херурга ми даде списък с какво мога да ям и какво не. Каза 1 месец. Преди да ме изпише ми даде листа и след 2 дни като ходих на превръзка доуточних по него каквото ме интересуваше. Спазвам нея диета и не съм се отклонявала. Всичко което казвам ми го е дал написано лекаря или след доуточняването ми го е казал. Само за информация и херурга ми е с извадена жлъчка така че и някой неща ми ги казва от личен опит.

# 611
  • Мнения: 161
Запис! Предстои ми операция, но преди това ще махам камък в бъбрека.Накуп камъни😂.Следя ви момичета много полезна информация.

# 612
  • София
  • Мнения: 8 131
Мен ме пуснаха още в деня след операцията. Ядях картофено пюре, ориз и сухи меса докато ми махнаха конците. Предстояха Коледни празници. Лекарят ми каза - вино не. Твърд алкохол по малко, качествен.

# 613
  • Мнения: 173
Тая диета 5 е странна.Не  подхожда за болна жлъчка или увреден черен дроб,че и за след операция е странна.Бих оспорил и вареното говеждо,млека,сирена и най-вече киселото зеле,ама нейсе.Репите са общо сложени,компот от сушени плодове пък е върха.Сушени плодове съм пробвал различни видове,всичките не ги препоръчвам при камъни.Говоря за купешки,говоря за киселеещи/те повечето стават именно такива/.Компот нормален си яжте,но избягвайте плодове,които пускат власинки,като ягоди,малини,праскови според модела и кайсии.Натурални сокове сщото правило,но там има и химии,които са вредни..Толкова много кризи съм имал именно защото се доверявах на разни рецепти.Карал съм и хепатит,там пък тая диета въобще няма място.Та за тези, които за момента избягват операция или пък искат да пробват друго-избягвайте всичко млечно,да не казвам и животинско.На пернатите яжте само гърдите,пуешкото бих заобиколил,кафето и черния чай-абсолютно забранени.Да не говорим за жълтъци,независимо варени или печени.Мед при увреден черен дроб абсолютно НЕ.

# 614
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз одеве четох тази диета и ми се стори странна. Как ще е позволено да ядеш кисело зеле /и въобще зеле/ и да пиеш мляко с кафе/последния път точно след него ме заболя жлъчката/. Никаква логика. Мисля до Коледа да удържам фронта с яденето с по-леки и недразнещи храни и после да се "захраня" Wink

Veseto*, дават ти да пиеш твърд алкохол, но не и вино? 😮

Общи условия

Активация на акаунт