Камъни в жлъчката - 4

  • 62 714
  • 842
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 315
Джули, радвам се, че си добре, цял ден те мислих Simple Smile
Утре ще си още по- добре. Бързо възстановяване:)

# 586
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Благодаря ви за подкрепата. Доста ме наболява и май няма да мога да се наспя.
Нямам дренаж. Имам 4 дупки. Утре лекаря ще прецени кога ще си ходя. А по принцип прави ли си ехограф да се види дали всичко е ок преди изписването

# 587
  • Sofia
  • Мнения: 26 597
Не се прави ехография.
Искай обезболяващо.
Дадоха ли ти камъните?

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 00:21 от Doli

# 588
  • Мнения: 15 960
Може да поискаш нещо обезболяващо, че да се наспиш.

# 589
  • Мнения: 3 350
Не са ми правили ехограф. Но ми биха обезболяващи и си спах и 2 вечери. Мен ме оперираха в деня в който ме приеха. Към 19 часа излязох от упойката и в 21 ми биха обезболяващи. На следващата вечер пак въпреки, че нямах нужда. Вкъщи нищо не ми се е налагало да пия.

# 590
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мен много ме боли. При най-малкото движение ме прерязва където е била жлъчката и реброто. . Гърбът и раменете много ме болят и съм си вдигнала леглото,  за да съм в полуседнало  положение. Биха ми два пъти Дексофен, но не видях ефект. Почвам да се притеснявам, че нещо не е наред

# 591
  • Мнения: 173
И мен ме боля 10тина дни и ме поосмяха тук.Първите дни,особено при лягане и ставане са ад.Но за сметка на това проядох всичко,а още нямам месец от операцията.Е,появи се нова болка,явно ципата на стомаха се....затова никакво вдигане и носене на каквито и да е неща..Аз малко не го спазвам и от там е новото чувство.Дробчето/черното/ ме наболяваше до скоро,особено от някои храни,прозяване,дълбоко вдишване.. но отшумява.На ехограф съм на 40тия ден,с ново направление....за да става оборота дето се вика.
Браво на теб,почивай си и не се тревожи,поне седмица е нормално да те наболява,все пак е операция.

# 592
  • Мнения: 1 380
Джули, това е от газа!!!
Отврат е! Аз се потретвам - от него боли най-много! Ще се резорбира за 4-5 дни...
Бързо възстановяване!

# 593
  • Мнения: 5 234
miss july, бързо възстановяване!

# 594
  • софия
  • Мнения: 135
Има ли начин този газ да се изтегли всичкия или с някакво лекарство да се абсорбира ?

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 26 597
Може да се взима еспумизан или друго подобно.

# 596
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Кажете колко време спазвахте диета след операцията  и какво ядяхте на закуска и през деня.
Аз съм в болницата от четвъртък и вече ми писна. Искам да си ходя. Тук в отделението са само баби и дядовци. Да не ви обяснявам на какви звуци се наслушах. От операцията съм само на мляко 0.1%. Казах им, че ако не видя тройка кебапчета, си тръгвам

# 597
  • Мнения: 173
Лекаря ще ти каже,явно на всеки различно се казва и може да те подведем.Аз общо взето някаква диета спазвах 1 седмица май-трябва да ми проверите постовете.Супички основно,макарони,спагети,плодове,риба,пиле.След като махна конците каза"почваш всичко без пържено и мазно".
Еспумизана е с вътрешно действие,не знам как ще помогне за газ между органите.По-бърза резорбация колежките са писали,че се постига с движение-разходки
След 4 дни правя месец от операцията,ще пусна обобщаваш пост,включващ храненето и болките. Най-важно ми се струва,да се избягва физическо натоварване,за да не се накъса коремната ципа,както и евентуални вътрешни шевове.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 08:14 от Iezekil

# 598
  • софия
  • Мнения: 135
Леле, сигурно е много страшна операцията. Аз трябва да си я направя по-скоро, но много ме е страх. Ужас, изпитвам точно ужас...А както и пуша, този газ сигурно ще е страшна работа Sad Как се справихте със страха си от операцията ? Моля ви дайте ми съвет за тоя пуст страх .

# 599
  • Мнения: 3 350
И мен ме беше мн страх, но излезе че няма нищо страшно. Като отивах към операционната ми идеше да избягам, но знаех че няма на къде и пак там ще стигна. Днес стават 2 седмици откакто се оперирах. Болки почти не съм имала. В болницата обезболяват добре, а като се прибрах не ме е боляло. Само все едно че имаш мускулна треска. И газа не ми е създавал мн ядове само 2-3 дни ме наболяваше освен корема и дясната ръка. Бях се подготвила за мн повече болки и проблеми. Раждах със секцио и се бях подготвила за нещо такова, но нямат нищо общо. Тази операция е мн по-лека. На др ден след операцията ми махнаха дрена и започнах да ставам и лягам почти нормално. Излезе че повечето ми проблеми са били от него. На втората вечер спах на лявата си страна, а на следващата вече и на дясната. Още не ми бяха махнали конците и вече спях по корем (аз така си спя). Оперираха ме в късния след обяд в понеделник мен в сряда сутринта ме изписаха. Още във вторник си бях седнала на леглото по турски и четях книгата чак една сестра ми се скара, че не можело да ми е удобно така. Позволиха във вторник вечерта да ям кисело мляко и банан. Обезмаслено мляко не съм яла, 3,2% процента мисля че беше на киселово. Като се прибрах ядох картофена крем супа, а вечерта пиле с картофи на фурна. Диета за 1 месец ми даде доктора. Забранени са бобови, зеле, шоколад, кафе, яйца, алкохол, мазно и пържено. Вече съм яла почти всичко и нищо не ми е правило проблем. Не пасирам и не гледам задължително да е течно. Ямм каквото ми се яде само гледам да не е от забранените. Месо само свинско не съм яла още, но ядох агнешко а то е домашно и е мазничко уж гледах по чисто ама... проблем не ми е създавало. Вино ми позволи за Никулден чак.
Но има една подробност на мен храни и преди операцията не са ми правили проблем ядях си всичко. Като започнах да правя кризи се реших набързо за операция. Аз на болка не търпя и като си помислих цял живот диета и пак мога да направя криза реших че е по добре под ножа.
Сега си имам 9 по големи и 2 по малки камъка за спомен и съм спокойна, че като съм сама с детето няма да направя криза. И че като забременея пак няма да има кризи. През бременноста не съм правила ама явно камъните са ми спомен от тогава.
Така че на който се налага операция по добре да се оперира навреме докато няма усложнения. С мен се оперира едно момиче което беше по малка от мен, но беше отлагала операцията и имаше сраствания и някакви др усложнения нейната диета беше доста по строга и за по дълго време и казаха че ще се възстанови по бавно. Оперираха ни в един ден, но не я изписаха с мен остана поне за още 1 ден под наблюдение. Едни и същи лекари ни оперираха.
Затова ако се налага операция по добре по бързо, че аз колкото повече чаках повече страх ме хващаше, а чаках седмица и полувина само докато ми дойде датата. А след 2 криза 2 седмици общо. На 28 октомври направих криза на 12 ноември се оперирах.
Успех на всички и бързо възстановяване.

Общи условия

Активация на акаунт