Изследване на ХОРМОНИ – 16 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 75 544
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 063
Денис, горе долу до каква стойноост трябва да е естрадиола в pg/ml, за да се предполага, че няма задържан фоликул? Този месец на 3-ти ден ми е 91 mg/ml и док ще ме гледа, защото предполага, че има ЗФ. Винаги досега съм пускала хормони на 2-ри ден, сега реших да пробвам на 3-ти ден. ЛХ е 5.57, ФСХ 8.38.
Преди отминалата овулация Е2 беше 311 и усетих доста бурно овулацията, затова съм учудена, че може да е останал задържан фоликул.

# 601
  • София
  • Мнения: 36 174
Здравейте,можете ли да ми кажете мнение за моите изследвания:
FT3-5,79/реф.стойности/3,20-6,80
FT4-15,38/12,00-22,00
TSH-5,290/0,300-4,200
Във вторник имам записан час за ендокринолог,но искам да се допитам и тук.
В понеделник ще изследвам ТАТ и МАТ.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Имаш Хипофункция на ЩЖ - трябва лечение.
Провери Инсулин + Глюкоза, Пролактин и Андростендион.

# 602
  • Мнения: 894
Здравей Денис,
Може ли коментар за изследвания, правени на 14-ти ден? Пуснах ги информативно, тъй като 2 седмици не взимам добавки и витамини:
ТСХ 1.290 /0.3-4.2/
Естрадиол 412 /46-607; 315-1828; 161-774/
Прогестерон 97.33 /0.18-2.84; 0.38-38.1; 5.82-75.9/
Тестостерон <0.09 /0.22-2.90/
Витамин Б12 412.7 /141-489/
Витамин Д 83.93 /50-120/

Благодаря Hug

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 16:35 от Avonavi

# 603
  • Мнения: 381
Здравей denis.
Преди два дена те питах дали мога да пусна хормони на 2 вместо 3 ден от Ц. Наложи се да ги пусна на 2 ден днес, защото ги правя в болница Надежда, а техните репродуктивни не работят в неделя и трябва от 3 ден да стартирам лека стимулация с клостилбелгит. Дадоха ми хапчетата днес, но така и не разбрах дали са добре хормоните. Може ли  да ми кажеш дали са добре?
Това са хормоните на 2 ден от Ц:


А това бяха хормоните ми от предишният Ц, които бяха доста завишени. Правени да на трети ден от Ц. Тук АМХ е по-ниско

В момента взимам вигнатол заради дефицит на витамин Д. Възможно ли е АМХ да се повлиява от витамин Д  или си го измислям?

# 604
  • София
  • Мнения: 36 174
Здравей Денис,
Скрит текст:
Може ли коментар за изследвания, правени на 14-ти ден? Пуснах ги информативно, тъй като 2 седмици не взимам добавки и витамини:
ТСХ 1.290 /0.3-4.2/
Естрадиол 412 /46-607; 315-1828; 161-774/
Прогестерон 97.33 /0.18-2.84; 0.38-38.1; 5.82-75.9/
Тестостерон <0.09 /0.22-2.90/
Витамин Б12 412.7 /141-489/
Витамин Д 83.93 /50-120/

Благодаря Hug
Здравей!
Хормоните показват или бременност, или си ползвала високи дози прогестин?!

Тестостеронът е много нисък - дано да е лабор. грешка, добре е да се повтори.
Другите са добре.
Ще чакам да пишеш Peace Hug

Здравей denis.
Скрит текст:
Преди два дена те питах дали мога да пусна хормони на 2 вместо 3 ден от Ц. Наложи се да ги пусна на 2 ден днес, защото ги правя в болница Надежда, а техните репродуктивни не работят в неделя и трябва от 3 ден да стартирам лека стимулация с клостилбелгит. Дадоха ми хапчетата днес, но така и не разбрах дали са добре хормоните. Може ли  да ми кажеш дали са добре?
Това са хормоните на 2 ден от Ц:


А това бяха хормоните ми от предишният Ц, които бяха доста завишени. Правени да на трети ден от Ц. Тук АМХ е по-ниско

В момента взимам вигнатол заради дефицит на витамин Д. Възможно ли е АМХ да се повлиява от витамин Д  или си го измислям?
Здравей!
АМХ сега е по-нисък, погледни рефер. граници.
ЛХ и ФСХ сега са по-добре.
Имате изследване за проходимост на тръбите и СГрама, нали? И да те следят на УЗ - това е много важно
Успех, стискам палци и ще чакам новини.

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 17:27 от denis.

# 605
  • Мнения: 670
Денис Здравей,
През М. Февруари ендокринолога ми назначи изследване за витамин Д и Б12. Направих ги и той ми изписа Вигантол - 30 капки седмично. Това е изследването:
http://prikachi.com/images.php?images/406/9340406N.jpg
Започнах Вигантола в края на м. Март, както и Иногинол(отново той ми го изписа). В средата на М. Май разбрах, че съм бременна и моята лекарка ми каза да направя контрола отново на двата показатела.
http://prikachi.com/images.php?images/410/9340410I.jpg
И за моя изненада витамин Д даже е и паднало съвсем малко. Лекарката каза да продължавам със същата доза. Та, въпросът ми е на какво може да се дължи това непокачване на витамин Д и дали при положение, че все пак е малко над препоръчителната доза трябва да пия Вигантол. Чета, че е опасно и предозирането по време на бременност.
Благодаря предварително Hug

# 606
  • София
  • Мнения: 36 174
Денис Здравей,
През М. Февруари ендокринолога ми назначи изследване за витамин Д и Б12. Направих ги и той ми изписа Вигантол - 30 капки седмично. Това е изследването:
http://prikachi.com/images.php?images/406/9340406N.jpg
Започнах Вигантола в края на м. Март, както и Иногинол(отново той ми го изписа). В средата на М. Май разбрах, че съм бременна и моята лекарка ми каза да направя контрола отново на двата показатела.
http://prikachi.com/images.php?images/410/9340410I.jpg
И за моя изненада витамин Д даже е и паднало съвсем малко. Лекарката каза да продължавам със същата доза. Та, въпросът ми е на какво може да се дължи това непокачване на витамин Д и дали при положение, че все пак е малко над препоръчителната доза трябва да пия Вигантол. Чета, че е опасно и предозирането по време на бременност.
Благодаря предварително Hug
Здравей!
Нивата на вит. Д са ниски, оптималните са 50-70ng/ml.
Дозата е ниска - на ден се пада по 2142МЕ - от една страна, от друга, че може и да не го усвояваш добре.
Пробвай с друг продукт.
Ако правиш редовно контроли, няма да предозираш. Този витамин е много важен за репр. с-ма, ЩЖ, метаболизма и т.н. както и за бременността.

Приема се след хранене - по-мазното за деня.

Ако имаш проблем с ЩЖ, може да не усвояваш добре вит. Д

# 607
  • Мнения: 169
Здравейте, искам за споделя моя опит със стойността за Витамин Д, които бяха в дефицит.  Вземах Вигантол първоначално по 12 капки, след това по 10 в продължение на 4 -5месеца. Резултатът беше много леко покачване и вече  над долната граница, но отново е ниско.След това отидох при друг ендокринолог и той ми каза, че Вигантол  бил по- подходящ за деца и за хора с остеопороза. Изписа ми капсули Алфа Д3, дори по 1/2 на ден, което се било усвоявали по- добре.

# 608
  • Мнения: 423
Здравей Денис, разбрах че комбинацията келп+селен подпомага щитовидната жлеза и започнах да ги пия. Също така приемам и тироксин 50. Колко време след тироксина мога да пия тези добавки? Идеята ми е, ако падне ТСХ, да намаля дозата тироксин.

# 609
  • София
  • Мнения: 36 174
Здравей Денис, разбрах че комбинацията келп+селен подпомага щитовидната жлеза и започнах да ги пия. Също така приемам и тироксин 50. Колко време след тироксина мога да пия тези добавки? Идеята ми е, ако падне ТСХ, да намаля дозата тироксин.
Здравей!
Келпа - поне  часа след Тироксина, може и повече.
Селен - 4 часа след Тироксина, но е добре да се приема вечер, след хранене, защото участва в синтеза на вид протеин, който подпомага функцията на ЩЖ и конвертирането на Т4 в Т3 и който се синтезира само нощем. Ако го изпиеш през деня - тялото може да го дръпне за нещо друго. Този протеин е много важен и при Хашимото.
Ако си с Хашимото, не трябва да приемаш Келп /йод/, защото той го провокира.

# 610
  • Варна
  • Мнения: 231
Денис, имам въпрос относно контролата на пролактина. В момента пия по една таблетка Бромокриптин вечер преди лягане. Трябва ли да го спра преди изследване и колко време преди това ?

# 611
  • Тук... някъде
  • Мнения: 933


Здравейте,
denis, би ли коментирала и моите изследвания- ден 7 от стимулация с Гонал по къс протокол. Вчера на УЗ се видяха 4 фоликула по 13мм всеки
Скрит текст:


Реф. Граници:
Здравей!
Супер са.
Стискам палци и ще чакам новини  Peace

Denis, вчера ми беше пункцията - 9 Я извадени. 💐

# 612
  • Мнения: 955
Здравейте,
Може ли коментар на резултата ми, по-специално за ФТ4,  ТАТ и МАТ? Приемам Лтироксин за тсх и трябва да е около 2.

FT4 II        18.6   pmol/l     12.0-22.0    
TSH        2.2       uIU/ml     0.27 - 4.2   
TAT                 14       IU/ml     < 115   
MAT        10       IU/ml     < 34

# 613
  • София
  • Мнения: 36 174
Денис, имам въпрос относно контролата на пролактина. В момента пия по една таблетка Бромокриптин вечер преди лягане. Трябва ли да го спра преди изследване и колко време преди това ?
Не го спирай.

Скрит текст:

Здравейте,
denis, би ли коментирала и моите изследвания- ден 7 от стимулация с Гонал по къс протокол. Вчера на УЗ се видяха 4 фоликула по 13мм всеки
Скрит текст:


Реф. Граници:
Здравей!
Супер са.
Стискам палци и ще чакам новини  Peace
Denis, вчера ми беше пункцията - 9 Я извадени. 💐
Браво! Hug
Ще чакам още по-добри новини Wink Peace


Здравейте,
Може ли коментар на резултата ми, по-специално за ФТ4,  ТАТ и МАТ? Приемам Лтироксин за тсх и трябва да е около 2.
FT4 II        18.6   pmol/l     12.0-22.0    
TSH        2.2       uIU/ml     0.27 - 4.2   
TAT                 14       IU/ml     < 115   
MAT        10       IU/ml     < 34
Здравей!
ТСХ е висок и трябва да се коригира дозата - идеалните граници са 0,5-1.0.
При бременност, ТСХ се повишава и това носи риск за ембриона и бременността.
Нямаш Хашимото.

Последна редакция: нд, 03 юни 2018, 14:04 от denis.

# 614
  • Мнения: 423
Здравей Денис, разбрах че комбинацията келп+селен подпомага щитовидната жлеза и започнах да ги пия. Също така приемам и тироксин 50. Колко време след тироксина мога да пия тези добавки? Идеята ми е, ако падне ТСХ, да намаля дозата тироксин.
Здравей!
Келпа - поне  часа след Тироксина, може и повече.
Селен - 4 часа след Тироксина, но е добре да се приема вечер, след хранене, защото участва в синтеза на вид протеин, който подпомага функцията на ЩЖ и конвертирането на Т4 в Т3 и който се синтезира само нощем. Ако го изпиеш през деня - тялото може да го дръпне за нещо друго. Този протеин е много важен и при Хашимото.
Ако си с Хашимото, не трябва да приемаш Келп /йод/, защото той го провокира.

Здравей Денис, много благодаря още веднъж за отговорът! Мисля че нямам Хашимото. Изследвала съм ТАТ и МАТ само веднъж през 08.2017. Това са резултатите и от другите хормони. От тогава следя само TSH и пролактин.
TAT <20.0 IU/ml (Референтна стойност< 40)
MAT <10.0 IU/ml (Референтна стойнос< 35)
TSH 2.84 uIU/ml (0,55 - 4,78)
fT4 0.932 ng/dl (0,89 - 1,76)
Тестостерон 0.45 ng/ml (0.14-0.76)
17-алфа-ОН-прогестерон 1.34 ng/ml (0.1-0.8 )
DHEA-SO4 89.1 ug/dl (35-430)
4-андростендион 3.16 ng/ml (0.10-3.30)
SHBG 54.7 nmol/L (18-114)
Пролактин 32.4 ng/ml (2.8-29.2)

Общи условия

Активация на акаунт