Резултати от микробиология

  • 141 278
  • 1 831
  •   3
Отговори
# 345
  • Мнения: 290
Можеш да пробваш д-р Филипова, тя е кожни и венерически болести. Ще ти направи директна микроскопия, ще пусне и посявки, ще видите какво е и ще ти изпише нещо адекватно.

# 346
  • Мнения: 7
Здравейте,
Днес ми ми излезе микробиологията.
Бременна съм вече в  13та+ седмица и по време на записването за женска консултация (съответно и прегледа) имах съвсем леко бледо розов секрет, който се оказа, че е от леко отлепяне. Така или иначе веднага ми забраниха всякакво мърдане от леглото, но срещата ми с лекаря е понеделник... Та ако някой може да ми помогне с разчитането, че и без това съм шаш и паника...
Благодаря

# 347
  • Мнения: 99
Здравейте, исках да ви попитам за мнение. След като ми излязоха тези резултати ми назначиха лечение само за уреаплазмата, но не споменаха нищо за тези гъбички, които светят в червено. Това означава ли, че са в нормални стойности? И не се изисква микотично лечение ?

# 348
  • Мнения: 290
Какво ви назначиха за уреата? Принципно се взима и нещо антимикозно, защото антибиотиците ще избият чудесните лактобацили, които си имате.
Пробиотици слагате ли?

# 349
  • Мнения: 99
Ами доста тежка доза антибиотици- Азакс 7 дни по 2 хапчета на ден от 500 (1гр на ден); противогъбично ми казаха да слагам бетадин, но точно като почнах антибиотика дойде месечния цикъл ..мислех си да направя един курс с Гинофилус веднага като свърши.
Какво ви назначиха за уреата? Принципно се взима и нещо антимикозно, защото антибиотиците ще избият чудесните лактобацили, които си имате.
Пробиотици слагате ли?

Последна редакция: ср, 24 юни 2020, 12:23 от Flower_iss

# 350
  • Мнения: 290
Аз бих действала - антибиотик + противогъбично, орални пробиотици и след приключване - гинофилус.

# 351
  • Мнения: 1
Зравейте, може ли някой да ми го разчете?  Резултата от вагинален секрет.
Дата: 01.07.2020 г.РЕЗУЛТАТ ОТ МИКРОБИОЛОГИЧНОИЗСЛЕДВАНЕТАТЯНА ИВАНОВА ТОНЧЕВАИзследван материал: Влагалищен секретМикроскопско изследване:Редуцирани до единични lactobacilli,2-4 Leuco/поле ; Плоски епит. клетки.,масово коки и пръчки

# 352
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Здравейте, момичета,
попаднах на тази тема случайно, докато търсех отговори на моето състояние. От 2 години боря бактерии. Сменила съм няколко лекаря и лаборатории и все същото - излиза една от бактериите - Ентерококи, Ешерихия и Стрептококи /рядко/. Изпила съм една камара антибиотици, слагала съм пробиотици вагинално Лактажин, също Гинофит, какви ли не овули и винаги резултатът е един и същ - ако не е една, ще е друга бактерия. За това време имам 2 чисти МБ - 09.2019 /правих цветна снимка/  и 02.2020 /направихме първо инсе/. Сега отново се подготвям за инсе и днес ми излезе последната МБ, която малко ме озадачи. Вагинален и цервикален секрет - изолира се Ентерокок, директна микроскопия - единични сегментоядрени левкоцити, липсват лактобактерии, епителни клетки. Тоест, в посявката имам бактерия, а на директната микроскопия няма наличие на бактерия, левкоцитите също са единични. Това какво трябва да означава? Възможна ли е лабораторна грешка? Седмица преди изследването приключих 14 дневен курс вагинални лактобацили Лактажин. Преди чистата МБ от м.02.2020 отново имах изолиран същият патоген и така се изчистих.
Другото смущаващо е, че винаги съм чиста и при взимане на МБ нямам течения.
Моля, дайте съвет към кого да се обърна и какво да направя. Нямам сили вече, пробвала съм какво ли не, а гинеколозите си знаят - антибиограма и АБ, а аз за 2 години изпих поне 10 и нещата стават не по-добре, а по-зле.

# 353
  • Мнения: 54 477
Спри всички АБ.
За известно време, поне 6 месеца.
Слагай Цикатридина.
Особено щом нямаш оплаквания.
И аз бях на същото положение, зарязах всичко и съм си добре.
Така ме посъветва уролог.

# 354
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Спри всички АБ.
За известно време, поне 6 месеца.
Слагай Цикатридина.
Особено щом нямаш оплаквания.
И аз бях на същото положение, зарязах всичко и съм си добре.
Така ме посъветва уролог.
Не съм пила АБ от миналия ноември. Тогава излезе Ешерихия, която борих с АБ, а след нея се появи Ентерокок. Не пих нищо, а просто си починах 1 месец от терапии. През януари направих курс от 14 бр. вагинално Лактажин, после ми излязоха гъби, които третирах с Гинопеварил 3х1 вагинално и Микомакс 3х1.  Февруари бях чиста и март направихме инсето. Мислех, че съм се отървала вече. Този месец трябваше да започна отново подготовка за инсе и профилактично направих пак 14 бр. Лактажин. И сега - Ентерокок отново.
Това ми е МБ:

И аз искам да зарежа всичко, но се борим за бебе, а годинките напредват.

# 355
  • Мнения: 290
За мен лично Лактажин-ът не е готин пробиотик.
Гинофилус като че ли ми помогна, макар че при всяка жена може да е различно.
Тези бактерии не са ли от ануса т.е. зацапване оттам по някаква причина?

# 356
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
За мен лично Лактажин-ът не е готин пробиотик.
Гинофилус като че ли ми помогна, макар че при всяка жена може да е различно.
Тези бактерии не са ли от ануса т.е. зацапване оттам по някаква причина?
Такива са, но предвид, че анален секс не правим /а нормалният е силно ограничен, да не кажа липсващ/, хигиената ми е повече от отлична, пера на 95 градуса с дезинфектант хавлии и бельо /памучни бикини/ - моето и на ММ, просто нямам идея как се озовават там.
Затова търся алтернативни лечения. АБ само променят вида на бактериите, но не ги лекуват трайно.

# 357
  • Мнения: 290
Направете си фемифлор. Аз все едно съм на процент, ама наистина този тест ми вдъхва повече доверие от микробиологиите

# 358
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Направете си фемифлор. Аз все едно съм на процент, ама наистина този тест ми вдъхва повече доверие от микробиологиите
И той ли е с вагинален секрет? Разбрах, че се прави в Геника, но на място ли взимат или ти си го носиш? А и има нещо друго, ако нищо не излезе, не знам моята клиника дали ще то признае за инсе. Те искат чиста МБ. Даже на първата имах умерено сегментоядрени левкоцити на микроскопията, каза ОК е.

# 359
  • Мнения: 290
Направете си фемифлор. Аз все едно съм на процент, ама наистина този тест ми вдъхва повече доверие от микробиологиите
И той ли е с вагинален секрет? Разбрах, че се прави в Геника, но на място ли взимат или ти си го носиш? А и има нещо друго, ако нищо не излезе, не знам моята клиника дали ще то признае за инсе. Те искат чиста МБ. Даже на първата имах умерено сегментоядрени левкоцити на микроскопията, каза ОК е.
Да, разбирам ви. Преценете, говорете с тях.
Иначе в Геника, взима се от вашия генеколог.
Когато на микробиология ми излизаше кандида, на фемифлор се видя кандида, няколко бактерии, уреаплазма. Та така...

Общи условия

Активация на акаунт