Резултати от микробиология

  • 134 915
  • 1 740
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 077
За съжаление, не...Трябва гинеколог да вземе секрет с тампон.
Сега погледнах резултатите ти, левкоцитите ти са сегментоядрени, моите бяха същите...в добавка и редуцирани лактобацили, а твоите са в норма, което е чудесно.
Не се втурвай веднага за нови изследвания, защото има много неща, които биха могли да се изследват, но вероятно е безпредметно. Кажи ми, ако не е нахално да попитам, каква е била причината да се стигне до изследване като цяло? Оплаквания някакви, или при рутинен преглед? В кой ден от цикъла беше взет секретът?

# 16
  • Мнения: 10 568
Редовен профилактичен преглед, след овулация, 15-16 ден някъде. Аз просто обичам да съм здрава и всичко да ми е наред Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 9 077
И нямаш оплаквания? Течение, парене, сърбеж, болки, при секс?
Боледувала ли си наскоро? Цитонамазка прави ли, и с какъв резултат е?

Ако всичко е ок, от гореизброените, не бих ровила засега повече. Евентуално бих повторила другия месец изследването, в първите чисти дни след цикъла, и ако отново резултатът е същият, ще помисля за хламидии, микоплазма и уреаплазма, трихомони.

Забравих нещо много важно - много е възможно да е лабораторна грешка. И това ми се случи. Уж не виждаха бактерии, уж имах достатъчно лактобацили...а левкоцитите са масово. И аз си имам оплаквания. това 3 месеца подред, в една и съща лаборатория. Накрая, когато реших да се обърна към лекар венеролог, той имаше микроскоп в кабинета си и директната микроскопия се случи веднага, секунди след като ми взе секрета. И всичко си лъсна - никакви лактобацили, масово коки, гарднерела, левкоцити...Мисълта ми е, че е много важно въпросната проба да се гледа веднага или максимално бързо, или да се съхранява при нужните условия (нямам доверие вече на никаква лаборатория, нито в съхранението на пробите, нито в професионализма на лаборанта, който гледа). Трихомоните, например, се виждат при директна микроскопия, но едва 30мин.след взимане на секрета, след това измират и често биват бъркани с левкоцити...

# 18
  • Мнения: 10 568
Не, нямам оплаквания, освен леко засилено течение.  Лекарката при прегледа каза нещо от сорта, че вижда повече флуор, но никакви други проблеми. Цитонамазката е първа група. Боледувах от грип седмица преди прегледа. Аз съм с един и същ партньор от много години, съмнявам се да имам някои от изброените плазми и Мони Simple Smile
Благодаря, че ми даваш толкова информация Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 380
Zdraveite! Izvinqvam se za latinitsata,ne mi e vuzmojno da izpolzvam kirilitsa v momenta! Predvaritelno blagodarq.

Iskam da popitam i az za razchitane na rezultati ot vlagalishten sekret i sum oburkana.

Rezultatite sa slednite : Laktobatsili v izobilie,epitelni kletki malko i levkotsite golqmo kolichestvo.Ne se izolirat bakterii i kandida spp.Cheta,che povishenoto kolichestvo levkotsite oznachava nalichie na infektsiq,no rezultatite pokazva,che nqma takava?Nqkoi s podoben sluchai?Kakto i malkoto kolichestvo epitelni kletki,ne znam dali tova e problem.Imam naznacheno lechenie, no poneje ne poluchih otgovor ot ginekologa mi,koito da me uspokoi reshih da pisha i tuk.

_____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 22:37 от AnMary

# 20
  • Мнения: 9 077
Здрсвей!
Имаше ли повод да пуснеш микробиологията и директната микроскопия, или беше част от проф.преглед? Оплаквания някакви имаш ли? Какво ти е назначено като лечение и какво се лекува?
Чудесно е, че имаш лактобацили.
Епителните клетки са нещо нормално, количеството им зависи по кое време на цикъла е взет секрета, затова и се препоръчва да се взима в първите чисти дни след менструация.
Високи левкоцити без причина няма как да има. При мен се оказа Гарднерела вагиналис, но докато се открие, месеци наред имах чиста микробиология и директна микроскопия, но масово левкоцити. Имах си и оплаквания.
Затова и те разпитах първоначално, защото има значение общата картинка на състоянието ти.

# 21
  • Мнения: 1 380
Здравейте,имам оплаквания от парене и събеж и течение,след прегледа при гинеколог той каза,че са гъбички и пусна именно тази микробиология според която няма гъбички и бактерии,но левкоцитите са повишени и не знам каква е причината.Назначеното лечение е външно с крем тридем  5 дена сутрин и вечер като вече са минали 2 пълни дни с мазане и 2 свещички ломексин като днес вечерта ще сложа втората.В момента течението прилича на разтворената капсула ломексин,може би съм една идея по-добре,но оплакванията и дискомфорта са налице.Пробата е взета около 1 седмица преди цикъл.Всичко тръгна от банално замърсяване и се проточи много.Затова искам да сменя гинеколога,изчаквам да ми дойде,за да мога да изчисля за кога да запиша час при новия.До тогава се надявам да съм добре,но не знам какво друго трябва да изследвам след като левкоцитите са завишени,в изследването пише голямо количество.Не е нещо полово предавано,в това съм сигурна поне.Като излязоха резултатите се обадих на гинеколога и той каза,ами значи си излекувана като самият той при прегледа каза,че са гъбички.Пробата е за влагалищен секрет в цибалаб е пусната,но има неща,които не са излезли,ако и утре ги няма просто не се включват в това изследване явно.Става въпрос за тези неща,на които имам звездички : Влагалищен секрет      Профил   * / Микроскопски препарат-ЖПС      Профил   * / Друга находка      *   Не знам дали да очаквам да излязат и те,утре най-късно трябва,или не се включват в изследването.Благодаря предварително за отделенето време!

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 19:28 от FBID10209338927021027

# 22
  • Мнения: 9 077
Не би трябвало да очакваш други резултати, това, което е излезнало, е микроскопски препарат и влагалищен секрет.
Бих повторила изследванията на друго място, задължително в друга лаборатория, а защо не и при нов гинеколог.
Ако и те излезнат чисти, бих търсила причината в уреаплазма, микоплазма, хламидии. Не изключвайте никой вариант, нищо не е 100% сигурно. Истината е, че човешкия организъм е пълен с какви ли не бактерии и патогени, просто не всички са активни. При дадени условия се активират (занижен имунитет, например) и зашочват да дават клинична картина. Щом има оплаквания и левкоцити, значи има причина, просто трябва да се открие. Стискам палци за успешно развитие на нещата! Пиши отново, ако имаш нужда:hibiscus:

# 23
  • Мнения: 1 380
Здравейте!Оплакванията намаляват,но ще отида при друг гинеколог и ще искам проба.Надявам се да преминава вече.Благодаря!

# 24
  • Мнения: 8
Какво мислите утре съм на лекар но до тогава съм в шок бременна съм в 15 седмица

# 25
  • Мнения: 10 568
Не се шокирай, обикновена инфекция, доколкото виждам от Кандида - най-често срещаната.

# 26
  • Мнения: 9 077
Интересно. Това, което са ти изолирали, не е патоген, а е вид пробиотик, дрожди, т.е. добри бактерии. Да не си слагала някакви вагинални пробиотици или да си приемала орални такива? Тези дрожди са хубави, играят роля при състояния като диария, чревен дисбаланс, и т.н.
Изкарала си си акъла ненужно...
Имаш достатъчно лактобацили, което е супер.
Бих пуснала изследване другаде.

Коя е лабораторията?

# 27
  • Мнения: 80
Здравейте, някой може ли да каже дали всичко е наред?  Благодаря предварително.

Влагалищен секрет
Изсл. за патогенни микроорг.
(аеробни)-влагалище не се - изолират
Изследване за Candida - не се изолира
Candida spp.

Микроскопски препарат-ЖПС
Lactobacilli ( Лактобацили ) - редуцирани
Leucocites ( Левкоцити ) - липсват
Епителни клетки - умерено

# 28
  • Мнения: 1 238
Перфектно ти е всичко.
Здравейте, някой може ли да каже дали всичко е наред?  Благодаря предварително.

Влагалищен секрет
Изсл. за патогенни микроорг.
(аеробни)-влагалище не се - изолират
Изследване за Candida - не се изолира
Candida spp.

Микроскопски препарат-ЖПС
Lactobacilli ( Лактобацили ) - редуцирани
Leucocites ( Левкоцити ) - липсват
Епителни клетки - умерено

# 29
  • Мнения: 9 077
Имаш намалено количесто добри бактерии - лактобацилите. Пила ли си АБ скоро? Или да си провеждала лечение някакво? Дефицитът лесно ще се коригира с терапия пробиотици - орално и вагинално. Препоръчвам орални пробиотици от серията Примадофилус, на nature's way. Вагинално ти препоръчвам да ползваш Гинофилус, щамовете лактобацили там са най-релевантни към вагиналната флора. При липсващ друг проблем - 1 месец орални пробиотици и 10 дни подред вагинално, после контрола.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт