Резултати от микробиология

  • 141 297
  • 1 831
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 98
Благодаря много за изчерпателния отговор. Бях изумена и шокирана  и изплашена от резултата. Какво означава или на какво се дължи левкоцити да са в.  повече и колко е нормалтнормално да са те?

# 166
  • Мнения: 9 094
Жени, здравей!
С какво, освен с Лактажин, си правила терапия?
Очевидно е, че има подобрение - няма вече възпалителен процес, няма левкоцити - но и лактобацили няма.
Трябва да работиш в тази насока, друго не е нужно на този етап.
Правила ли си терапия с Феминела Ваги Ц?

Благодаря много за изчерпателния отговор. Бях изумена и шокирана  и изплашена от резултата. Какво означава или на какво се дължи левкоцити да са в.  повече и колко е нормалтнормално да са те?
Левкоцити има, когато има нещо извън нормалното - възпаление, бактерия...каквото и да е, ролята на левкоцитите е да се борят с нарушителите в тялото ни Simple Smile
Не мога да кажа колко е нормално да има, хубаво е да няма, но като има - като са повече, значи се борят с проблема, но и проблема е на лице. Не мисли в тази насока, няма смисъл Simple Smile

# 167
  • Мнения: 253
Café del Mar,вече забравих направо Simple Smile
Така :първо Флажил и още нещо но забравих какво беше.След това ГИНОФИЛУС вагинални капс +пробиотик .
Феминела Ваги Ц не съм слагала ,но сега ми изписа Флоражин ,че съм имала леко течение,при вземането на секрета.Това коета чета и за двете май са еднакви ,или се бъркам
Това си спомням Sad Дай съвет моля те

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 17:41 от Jeni Kirova

# 168
  • Мнения: 9 094
Така и предположих - Флажила е изчистил бактериите, но лактобацилите си имат нужда от кисела среда и развъждане. Предлагам ти да започнеш с Феминела Ваги Ц, това са вагинални таблетки с витамин Ц - 6 таблетки са в опаковка, започваш ги веднага след цикъл, 6 вечери подред, след тях започваш вагинален  пробиотик, обикновено препоръчвам Гинофилус именно - слагаш до, докато ти дойде цикъла. И след като ти свърши - отиваш на контрола, да се види как се повлияваш. Тогава, в зависимост от резултата, можеш да направиш или не още един курс с Феминелата, а лактобацили ще слагаш обезателно поне 2-3 месеца. Действай по-бързо с Феминелата, не знам сега в кой ден от цикъла си - но трябва да използваш чистата среда в момента, макар и с липсващи лактобацили, за да започнеш да подкисляваш и да реколонизираш лактобацили.

# 169
  • Мнения: 253
Така и предположих - Флажила е изчистил бактериите, но лактобацилите си имат нужда от кисела среда и развъждане. Предлагам ти да започнеш с Феминела Ваги Ц, това са вагинални таблетки с витамин Ц - 6 таблетки са в опаковка, започваш ги веднага след цикъл, 6 вечери подред, след тях започваш вагинален  пробиотик, обикновено препоръчвам Гинофилус именно - слагаш до, докато ти дойде цикъла. И след като ти свърши - отиваш на контрола, да се види как се повлияваш. Тогава, в зависимост от резултата, можеш да направиш или не още един курс с Феминелата, а лактобацили ще слагаш обезателно поне 2-3 месеца. Действай по-бързо с Феминелата, не знам сега в кой ден от цикъла си - но трябва да използваш чистата среда в момента, макар и с липсващи лактобацили, за да започнеш да подкисляваш и да реколонизираш лактобацили.



Здравей,отново Simple Smile
Днес ми е 6 ден след като ми е свършил цикъла.Аз слагах Гинофилус .
Така да разбирам.Първо слагам Феминелата и като свършат веднага след нея отново Гинофилус?Правилно ли те разбрах,че искам още тази вечер да ги почна ако мога.

# 170
  • Мнения: 9 094
Да, започвай ги.
Слагаш витамин Ц 6 вечери, после си почваш лактобацилите, докато не ти дойде.

# 171
  • Мнения: 32
Момичета, здравейте отново!
На мен ми назначиха лечение с Лефлокс, пробиотик, Кандизол и Флуомизин(вагинално). На 5ти ден след приема на всичко това ми излезе положителен тест за бременност. Във вторник ходих при гинеколога, излезе 4г.с., но на ехограф все още нищо не се вижда. Спрях лечението, сега пия Дуфастон и Утротестан(вагинално). Пуснаха ми още изследвания и излезе още Лимфопения с гранулоцитоза. Вече много се притеснявам дали ще е сполучлива бременност. До момента имам два биохимични аборта.😫😫😫 Мислите ли, че за тези 5дни лечение ще се е повлияла уреаплазмата?

# 172
  • Мнения: 253
Cafe de Mar,започнах да си слагам Гинофилус,на опаковката пише че до 2бр на ден може да се слагат.Ти какво ще препоръчаш ? Предния курс които направих с него беше 10 дни по 1 таблетка вечер.Та сега се чудя дали може за по кратък период да е като увелича дозата.Моля,дай съвет Simple Smile)
Благодаря ти предварително

п.п Знам че може да изглежда от странни ,несериозно но от 4 месеца не съм спряла да слагам нещо,направооо ми писна Sad(

# 173
  • Мнения: 9 094
Аничка, здравей отново!
В голямо предизвикателство си се озовала...
В предните ти постове не спомена, че лекуваш уреаплазма. Това много променя нещата, когато става въпрос за забременяване и бременност.
На този етап никой не може да каже всички медикаменти, и състоянието ти, как биха се отразили на ембриона.
Понякога, въпреки много тежки обстоятелства, се раждат здрави бебета, просто им е писано...
Заради уреаплазмата ли ти изписаха Лефлокс? Много агресивен антибиотик е, с много странични ефекти.
За другите резултати от изследванията ти не съм компетентна и не бих коментирала. Щом имаш 2 аборта до момента, вероятно се следиш при специалист по репродуктивна медицина?
От кой момент лекуваш уреаплазма всъщност?

Жени - можеш и по 2 капсули да слагаш, няма проблем. Ако средата ти е вече доволно киселинна, и с 1 капсула вечер ще завъдиш лактобацили, които ще успяват да се заселят и да се множат.  Скоро правила ли си контрола?

# 174
  • Мнения: 32
Cafe del Mar  резултатите за Уреаплазма излязиха след последният ми пост. Лекува ме доц. Конова и гинеколожката при нея д-р Гинчева.( но от 19.11.2019). Всъщност, започнахме да ходим при тях за прегледи и изследвания и на 24 или на 26.11 е станало оплождането.
  На 1ви декември започнах Лефлокс за уреаплазмата и на 6ти беше първият положителен тест за бременност. Странични ефекти от Лефлокса за тези 5дни  не съм усетила освен много лека отпадналост.
Днес пак ще пусна кръвен тест, за да видя как вървят стойностите, защото на преглед съм чак на 20ти декември.

# 175
  • Мнения: 9 094
Щом си пациент на доктор Конова, съм спокойна за теб Simple Smile
Пиши й, или се обади - за да й кажеш каква е ситуацията (ако вече не си го направила).
По времето когато й бях пациент, имахме бърз и лесен контакт по мейла.
Стискам ти палци всичко да има хубав край!!!

# 176
  • Мнения: 253
Жени - можеш и по 2 капсули да слагаш, няма проблем. Ако средата ти е вече доволно киселинна, и с 1 капсула вечер ще завъдиш лактобацили, които ще успяват да се заселят и да се множат.  Скоро правила ли си контрола?
[/quote]



 от 05,12,2019
Левкоцити   5-10 лекоцити на зрително поле
Lactobacillus spp   -Липса на лактобацили
Влагал.секрет -културелно изследване и заключение    - Липса на микробен растеж при аеробно култивиране



На 6 ден от цикъла почнах Feminella Vagi C  една опаковка и от снощи съм на 1 капсула Гинофилус,както ми беше написала до като ми дойде цикъла и след това изследване.Само че аз си мислих да ги слагам по 2 на ден за по кратък период,ако не е проблем или пак трябва да са до идването на цикъла без значение от броя им на ден?

# 177
  • Мнения: 9 094
Предвид резултата ти, мисля че няма смисъл да хабиш капсулите, слагай по 1 вечер, защото явно още нямаш достатъчно подкислена среда, което е нормално за 1 месец терапия с феминела ваги. Сега и по 5 да слагаш, няма да се закрепят.
Нали 1 месец си слагала феминелата, всъщност?

# 178
  • Мнения: 32
Cafe del Mar благодаря ти. Свързах се с нея последните изследвания за които каза, че не знаеш са добри. Няма повод за притеснение, а утраплазмата ще я лекуваме след 12г.с. дай боже всичко да е наред.
Много благодаря за подкрепата 🤗🤗🤗

# 179
  • Мнения: 333
Здравейте, след профилактична цитонамазка и влагалищен секрет получих резултати:
PAP - IIc
CC - IIc
Диагноза: Coliptis acuta
Преобладават lactobacili; 10-12 Leuco/поле; плоски епителни клетки.
Резултат: нормална аеробна бактериална флора. Candida sp (-) отр.
Някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт