Резултати от микробиология

  • 140 246
  • 1 815
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 54 420
За чревните бактерии изобщо не е нужно да се прави анален секс. И ние не правим, а да не говоря, че и при деца се откриват. Има теория за пропускливост на червата, отделно, че женската анатомия улеснява пренос от едното на други места. На мен ми излизат паралелно и в урината. Ешерихия специално.

# 361
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Благодаря на всички. Чакам цикъл в близките 1-2 дни и имам време да помисля. Колебая се за Геника или венеролог или първо да пробвам да ги изчистя с Феминела и Гинофилус. Така или иначе, този цикъл замина. Щом не се виждат на директната микроскопия, може и да са много малко, но да ги има.
Лекарите в моята клиника са на мнение, че много се вживявам, като попитам за по-задълбочени изследвания. Явно правя някакво лечение, но е много хаотично и непостоянно. Повече клоня да заложа на лактобацилите и те да се борят с бактериите. В крайна сметка, ако са много, ще имам течение, симптоми, а аз имам много лек прозрачен секрет. Толкова лек, че онзи ден от сухата спекулумът едва влезе.

# 362
  • Мнения: 324
Здравейте, дами! Моля за малко разяснения по резултатите от микробиологията ми. Бременна съм в 13 г.с., но още нямам следящ лекар, а този, който ми взе материал за изследването, не желая да посещавам вече. Чудя се дали е спешно да търся АГ или може малко да изчака. Никакви оплаквания нямам.

# 363
  • Мнения: 290
Много левкоцити са знак за някаква инфекция. Нямате лактобацили. Не знам дали има проблем и трябва лекар, но е хубаво лекар да го види това и да прецени, най-малкото за да не стане по-голям проблем в бъдеще.

# 364
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Здравейте, момичета..излезе ми микробиологията. Всичко е наред с всякакви микроорганизми, но имам масово левкоцити. Какво друго е препоръчително да изследвам, освен това, което имам? Цитонамазката ми ще излезе другата седмица.

# 365
  • Мнения: 182
Здравейте , моля да изкажете мнения за резултатите от моята микробиология, тъй като лекаря ми е в отпуск до края на месеца.Притеснява ме това:  МНОГО СЛ. ПОВЛЕКЛА
Благодаря предварително.


Lab. Number: 1825 - 08-07-2020
Test/analyte:
Микробиологично изследване на вагинален секрет
Specimen source: вагинален секрет
ПОСЯВКА : НЕ СЕ ИЗОЛИРАТПАТОГЕННИ МИКРООРГАНИЗМИ.ПРЕПАРАТ: УМЕРЕНО
ЛАКТОБАЦИЛИ; ЗНАЧИТЕЛНОЛЕВКОЦИТИ; КОКИ; МНОГО СЛ. ПОВЛЕКЛА; ПЕК. Results
date: 13-07-2020

# 366
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Не мога да помогна с разчитането на резултата, но това че на директната микроскопия има коки, а на посявката няма, ме учудва. При мен е на обратно - в посявката има, на микроскопията няма. След 2 дни съм на лекар и ще го изкоментираме.
Повлекла май са вериги от клетки или нещо подобно. Срещала съм израза "на верижки".

# 367
  • Мнения: 1 716
Здравейте, днес ми излязоха резултатите и по телефона ми преписаха Гинофлор, но той е с рецепта, а Аг ще видя чак в понеделник - фатално ли е според вас?

# 368
  • Мнения: 2
Здравейте! Излязоха ми резултатите от посявка. Бременна съм в 19та г.с. Прилагам снимка и ако някой може да каже дали всичко е наред ще съм по-спокойна. Благодаря предварително!

# 369
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Нищо не са изолирали, идеална е.

# 370
  • Мнения: 2
Нищо не са изолирали, идеална е.
Много благодаря!

# 371
  • София
  • Мнения: 88
Здравейте, може ли помощ с разчитането микробиологията. Притесни ме обобщения коментар, а аг е отпуск и още не ми отговаря. Благодаря предварително ❤

# 372
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Имаш наличие на бактерии, които за момента нямат растеж, но се виждат под микроскоп. Редуцираните лактобацили означават, че е възможно в бъдеще, ако станат още по-малко, лошите бактерии да надделеят и да развиеш инфекция. Вземи си хубав пробиотик и щом нямаш растеж, за нищо на света не започвай АБ, защото нещата ще станат по-зле. Микрофлората ти е разбалансирана, но все още нямаш инфекция и единственото, което трябва да направиш, е да заселиш долу лактобактерии.

# 373
  • Мнения: 39
Здравейте! Някой знае ли колко е нормата за левкоцити във влагалищен секрет. На мен ми излизат по 9-10 на поле, а казват, че всичко е наред имам отрицателни хламидия, мико и уреаплазми, трихомони, чисти мб и отр. сифилис, хепатит и тн. Дали са много и какво да правя?

# 374
  • Мнения: 7 898
За чревните бактерии изобщо не е нужно да се прави анален секс. И ние не правим, а да не говоря, че и при деца се откриват. Има теория за пропускливост на червата, отделно, че женската анатомия улеснява пренос от едното на други места. На мен ми излизат паралелно и в урината. Ешерихия специално.
Е.коли във влагалището или пикочния мехур е предимно анален секс, неправилно забърсване след ходене по голяма нужда, и малкото разстояние между влагалището и ануса. Достатъчно е да не си се забърсала като хората и по време на секс да се разнесе там където не трябва.

Общи условия

Активация на акаунт