СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 61 151
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз също не пия и няма да пие витамини.В момента пия фолиева киселина и продължих с бета глюкана за имунитет,който започнах от октомври.Друго не пия.Втория триместър ще включа калции на капсули и желязо.С тях докрая и така

# 91
  • София
  • Мнения: 64
И двама ги родих нормално и макар с големия да раждах 48 часа а малкия се оказа с омотана пъпна връв три пъти около врата, пак искам да родя нормално и въпреки ужаса, който изпитвам само при мисълта 😀  По тази причина трудно избрах АГ за проследяване 80 на 100 предпочитат секциото.
Съвет съгласявайте се само в краен случай момичета!

# 92
  • Мнения: X
И двама ги родих нормално и макар с големия да раждах 48 часа а малкия се оказа с омотана пъпна връв три пъти около врата, пак искам да родя нормално и въпреки ужаса, който изпитвам само при мисълта 😀  По тази причина трудно избрах АГ за проследяване 80 на 100 предпочитат секциото.
Съвет съгласявайте се само в краен случай момичета!
Леле... Anguished Аз като чуя за раждане 5-6ч и ми настръхват косите, а 48 часа дори не искам да си представям. Как се издържа такова нещо?


Относно витамините - и аз не пия. Питах в началото моята АГ, но тя даже каза, че е против да се взимат допълнително масовите витамини. Пия само фолиева, прахчета с фолиева и биозин мама за имунната система.

Другата седмица и аз съм на фетална и БХС и отсега ми е притеснено.

# 93
  • София
  • Мнения: 64
Ами инат-чето, което и сега след 17 години си е същия, беше решил, че няма са е Йордан нито Иван а ще се роди на 08.01 чак и така в събота ме свалиха в пред родилна успях да изям една морена и една цигара за кураж.Застъпих с два см разкритие и контракции на 3 мин и така до понеделник сутрин сложиха окситоцин буквално го избутаха аз успях да се напъна три пъти и неможех повече 😏 По това време не даваха вода даваха да се раздвижвам от време на време сега доколкото знам не пакат толкова ☺️ Опит направиха и пари да искат за секцио по спешност, но аз отказах и това оказа влияние може би... Ами само знам, че първа влязох родиха 12 жени и аз последна късметлийка 😁

# 94
  • Мнения: 18
Аз още не съм се отчела в новата тема Simple Smile Термин 01.09
И нещо друго- тази седмица мина и моята ФМ. Има проблем със сърчицето на бебка - една от клапите не затваря добре. Много ми е притеснено, въпреки че лекаря ме удпокои че в 80% от случаите това нещо се коригира с времето. Има ли някоя от вас с подобен проблем?

# 95
  • Мнения: 302
Аз минавам да се похваля. Ходих днес на фетална, всичко е нормално за сега. Само дето това малкото диване първо се беше свило и не се показваше изобщо, а после си играеше на гоненица в мен Smile след 25 минути опити и положителни мисли, правилно дишане и музика за бебо се поуспокоих, та започнаха да го мерят. Взеха ми кръв, в понеделник чакам резултати. Иначе носих и кръвни изследвания, всичко е нормално, само резус факторите с таткото са различни. Ще се наложи да изследваме антитела другия месец.

# 96
  • Мнения: 223
Аз минавам да се похваля. Ходих днес на фетална, всичко е нормално за сега. Само дето това малкото диване първо се беше свило и не се показваше изобщо, а после си играеше на гоненица в мен Smile след 25 минути опити и положителни мисли, правилно дишане и музика за бебо се поуспокоих, та започнаха да го мерят. Взеха ми кръв, в понеделник чакам резултати. Иначе носих и кръвни изследвания, всичко е нормално, само резус факторите с таткото са различни. Ще се наложи да изследваме антитела другия месец.

И при нас е така. Аз съм с "-", а той "+". Пуснахме изследване и нямам антитела. Иначе 2 от хормоните ми са по-ниски и това можело да доведе до високо кръвно. Освен всичко това съм с гъбички на вагинални таблетки и ще повтарям урината, че май и там има бактерии... Иначе бебо е ок, вероятността за синдромите е много ниска.

# 97
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Много се радвам, че всичко е наред с вас и сте сравнително спокойни Flowers Hibiscus
Аз днес си взех резултатите от микробиологията. Излязоха ми клебсиела и кандида. Направо ми причерня. Аг ми изписа зинат 500 мг и вагинални глобули. И при предишната бременност имах кандида и тогава пих Аугментин.
Много ми е притеснено, но се успокоявам, че всичко ще в наред както миналия път Disappointed Relieved
На Фм съм на 17. 03- надявам се ако има проблем да се види тогава

# 98
  • Мнения: 43
Момичета, да се похваля, вчера бях на преглед при новия си лекар - видях и главица, и ръчички, и крачета Simple Smile Такова въление изпитах, а от друга страна не осъзнавам като че ли че става въпрос за моето бебе. С новия доктор се харесахме и разбрахме да ме следи и изражда.

Успях да запиша час за БХС и ФМ на 9-ти Март - реших да правя и двете. Почти съм сигурна че и аз съм с гъбички, от време на време имам сърбеж.

Витамини не пия, само фолиева.

Лека нощ!

# 99
  • Мнения: 302
Daniella07, и аз съм към отбора с гъбичките. Минах 11дена с полижинакс, последните четири дни в комбинация с клотримазол крем външно. Днес забравих да питам АГ до кога да мажа. За мен е почти сигурно, че няма ефект от глобулите, споменах и го преди три дни без реакция от нейна страна. Сега се чудя колко време да мажа и има ли смисъл да мажа отвън, без да се лекувам отвътре?

# 100
  • Мнения: 19
ladySnow ,права си.Не коментирайте постовете на хората със заядлив и неуместен тон.Така няма да има хляб за тяхната жлъч и ще си търсят друго поле на изява.

Иначе за болничните,правата на бременната и коректността на работодателите,мога ферман да изпиша.На хартия е едно,реалността е съвсем друга.Абсолютно подкрепям всяка бременна да си вземе фалшив болничен и да си клати краката вкъщи,на дивана и в кафенето.То това си е вид усилен труд  Grinning
Какво означава фалшив болничен. Всичко друго, но не и този. Този болничен си е заслужен. Аз и двете бременности съм си с болничен от първия ден Напълно законно

# 101
  • Мнения: 434
Първо да благодаря на всички за подкрепата! (За тоя болничен..)
А за гъбичките ще споделя моя опит от първата бременност. Резултатът за кандидоза беше отрицателен. Но гинеколожката ми обясни че по време на бременност киселинността във влагалището се променя и това благоприятства свръх популацията на гъбичките , които нормално си живеят там. Тогава нямах сърбеж и не ми изписа нищо. Това около 3-4месец. Чак след като родих слагах няколко глобули и всичко се оправи.
За тази бременност още не съм имала вагинален преглед и се чудя кога е първият.

# 102
  • Мнения: 223
Daniella07, и аз съм към отбора с гъбичките. Минах 11дена с полижинакс, последните четири дни в комбинация с клотримазол крем външно. Днес забравих да питам АГ до кога да мажа. За мен е почти сигурно, че няма ефект от глобулите, споменах и го преди три дни без реакция от нейна страна. Сега се чудя колко време да мажа и има ли смисъл да мажа отвън, без да се лекувам отвътре?

Ако прецениш, че няма ефект, ходи пак. Аз честно казано хич не искам да пия нещо, при положение, че 100 % пак ще имам по-натам... няма оттърване и това си е!

# 103
  • Мнения: 5
Здравейте, да се запиша и аз: термин 4 септември, първа бременост

# 104
  • Мнения: 384
И на мен все още не са ми взели секрет за микробиология. Мислех, че ще е заедно с другите изследвания, но не и , за късмет, от 2-3 дни съм с лек дискомфорт Confused За сега си правя стандартни промивки с хл.сода, както и с лайка. Надявам се да издържа до 16.03 и тогава да си поискам изследване. Ако се сещате за нещо друго като превантивна мярка, моля, споделете.

Общи условия

Активация на акаунт