СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 61 195
  • 745
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 269
Да се отчета и аз Simple Smile
Бяхме на ултразвук, но лекаря не успя да види пола на бебо, сега все още очаквам резултатите от БХС, дано всичко е наред. Това, което ме притесни е, че генеколога ми откри раничка на шийката на матката Sad уж каза, че не било проблем и като рода ще я мислим и че много жени раждали с раничка, но аз не мога да си обясня от къде се е появила при положение, че спазвам добра хигиена.

# 541
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Да се отчета и аз Simple Smile
Бяхме на ултразвук, но лекаря не успя да види пола на бебо, сега все още очаквам резултатите от БХС, дано всичко е наред. Това, което ме притесни е, че генеколога ми откри раничка на шийката на матката Sad уж каза, че не било проблем и като рода ще я мислим и че много жени раждали с раничка, но аз не мога да си обясня от къде се е появила при положение, че спазвам добра хигиена.

Аз също имам раничка от преди да забременея. И на мен ми казаха, че не е проблем. Отделно от това бях чела преди, че не е хубаво раничка на се гори преди жената да е родила, а те обикновено с горене ги лекуват.
Раничката не се получава от лоша хигиена. До колкото ми обясниха на мен докторите (и до колкото аз разбрах),раничката е тъкан от вътрешната обвивка на матката, която един вид излиза навън. Един доктор ми беше казал, че всички жени се раждали с ранички, но те ту се появявали, ту изчезвали през различни периоди от живота на жената.

# 542
  • Мнения: 434
Момииичетаа, връщам се от преглед всичкоо и на ред само каза че плацентата ми била малко нисичко и било малко опасноо... Ноо няма да се притеснявам излишно всичко ще е на ред

При първата ми бременност също имах ниска плацента. Беше на по-малко от см от входа на матката, казаха ми да лежа повече, да избягвам секса, и така за два месеца мигрира нагоре и всичко беше наред. Гинеколожката ми беше казала че се случва често да е по-ниска но почти винаги си мигрирала нагоре. Родих естествено и без проблеми. Пиша ти малко за успокоение. Не е страшно, ще се качи. Само няма да се натоварваш Hug

# 543
  • Мнения: 209
Да се отчета и аз Simple Smile
Бяхме на ултразвук, но лекаря не успя да види пола на бебо, сега все още очаквам резултатите от БХС, дано всичко е наред. Това, което ме притесни е, че генеколога ми откри раничка на шийката на матката Sad уж каза, че не било проблем и като рода ще я мислим и че много жени раждали с раничка, но аз не мога да си обясня от къде се е появила при положение, че спазвам добра хигиена.
Нищо претеснително не е тя не се появява заради лоша или добра хигиена просто трябва да се следи , 1 моя приятелка има такава и още си е с нея а има син на 2 години, казали са й че може да я изгорят но тя не пожелала, защото ако не се направи като хората може да не забременее повече... Забрави заа твоята раничка аз така правя Simple Smile

# 544
  • Мнения: 31
Да се отчета и аз Simple Smile
Бяхме на ултразвук, но лекаря не успя да види пола на бебо, сега все още очаквам резултатите от БХС, дано всичко е наред. Това, което ме притесни е, че генеколога ми откри раничка на шийката на матката Sad уж каза, че не било проблем и като рода ще я мислим и че много жени раждали с раничка, но аз не мога да си обясня от къде се е появила при положение, че спазвам добра хигиена.

Аз също имам раничка. Миналата година я третирахме с едно мазило -солкожин или нещо такова. Повлия се добре, но не изчезна напълно. АГ каза, че понякога през бременността изчезвали. Дано изчезне. Иначе само я следя, нищо повече. Като родим ще ги мислим -дали ще ги горим/замразяваме/мажем. Simple Smile

Искам да ви питам и дали някоя има проблем с венците? Вчера на едно място ми се наду малко и боли, а като гледам с нищо не мога да мажа. Някакви предложения какво да правя?

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Mimsityyy ,нормален е проблема с венците.Може да джабуриш със Сандрин и всякакви води за уста.Също почистване на зъбите и венците с ултразвук е ОК при бременност.Ще облекчи нещата много.Хубавата паста също е важна.Трябва да е от рода на Лакалут,Парадонтакс,Артростоп или нещо подобно.Мека четка

# 546
  • Мнения: 2 069
Аз имах раничка преди мнооого години Simple Smile Мазаха я, не помня с какво 2 пъти, но не се махна. Беше станала много голяма и ми я изгориха.

За венците: Понякога ме болят, но за сега не е кой знае каква болката. Ако болката стане по-нетърпима ще правя промивки с лайка.

# 547
  • Мнения: 274
Мами , какво взимате при болки в гърлото и кашлица?

# 548
  • Мнения: 209
Да се отчета и аз Simple Smile
Бяхме на ултразвук, но лекаря не успя да види пола на бебо, сега все още очаквам резултатите от БХС, дано всичко е наред. Това, което ме притесни е, че генеколога ми откри раничка на шийката на матката Sad уж каза, че не било проблем и като рода ще я мислим и че много жени раждали с раничка, но аз не мога да си обясня от къде се е появила при положение, че спазвам добра хигиена.

Аз също имам раничка. Миналата година я третирахме с едно мазило -солкожин или нещо такова. Повлия се добре, но не изчезна напълно. АГ каза, че понякога през бременността изчезвали. Дано изчезне. Иначе само я следя, нищо повече. Като родим ще ги мислим -дали ще ги горим/замразяваме/мажем. Simple Smile

Искам да ви питам и дали някоя има проблем с венците? Вчера на едно място ми се наду малко и боли, а като гледам с нищо не мога да мажа. Някакви предложения какво да правя?
Най-добре отиди на зъболекар да погледне, докато е време... На мен преди годинии ми слагаха дренаж, защотоо винаги чакам да стане сериозно за да отида на зъболекар и после си патя

# 549
  • Мнения: 170
Мами, да ви питам нещо относно БХС-то. Сега се обадих на следящия бременността ми АГ и му съобщих резултатите от Вижън теста. Той се зарадва, че са добри и по въпроса за екстремното покачване на бета чхг и понижаването на Papp-a ми каза само да направя консултация с генетик, нищо друго.
А аз четох, че ниските стойности на Пап-а са индикация за проблеми с плацентата и  това не ми дава мира. Вие май сте с нормални стойности на Pap повечето, но къде да питам за това, че остана да ме притеснява.

# 550
  • София
  • Мнения: 64
Мами, да ви питам нещо относно БХС-то. Сега се обадих на следящия бременността ми АГ и му съобщих резултатите от Вижън теста. Той се зарадва, че са добри и по въпроса за екстремното покачване на бета чхг и понижаването на Papp-a ми каза само да направя консултация с генетик, нищо друго.
А аз четох, че ниските стойности на Пап-а са индикация за проблеми с плацентата и  това не ми дава мира. Вие май сте с нормални стойности на Pap повечето, но къде да питам за това, че остана да ме притеснява.
       

Ние правихме консултация с д-р Савов в Майчин дом, по други причини, но много добре обеснява тъй че го препоръчвам ако имаш възможност ☺️

# 551
  • Мнения: 138
Един въпрос сега.. На прегледа ми утре се падам да съм 16 г.с + 3 и ако сега не ми направи 2рата подробна ФМ, то тогава най-вероятно ще ме кара да ходя след 2 седмици отново... Мен не ми се ще особено, 1во заради митовете и легенди покрай ехографа и 2ро ще ме оскубят още малко парички. Рано ли е според вас за 2ра ФМ? Или някой ако знае да каже какво са й правили на 16та седмица..

# 552
  • Шумен
  • Мнения: 26
Здравейте от доста време ви следя и бих искала и аз да се включа с термин 19.09,2018 това е трета бременност една успешна имам син на 5 годинки и миналата година една не успешна през февруари  един задържан аборт в 12 г  седмица сега сме в 13 г.седмица надявам се да е със успешен край . Откриха ми генетична тромбоза  боцкаме се с фраксипарин  и унирекс 75 мг  имали мами който са като мен ? Пожелавам на всички лека бременност ....

# 553
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
След като направих бронхит мога да ти препоръчам за кашлицата сироп стодал или проспан. Аг ми каза всеки сироп, който става  за деца до 2г. Аз си правих инхалации с лайка и сода. Гръден чай от билкова аптека. А за гърлото ШСол 3, инфлуцид, тантум верде спрей и тонзилотрен. Много витамини и течности. Аз почти се изчистих и то без Аб. А искаха и в болница да ме вземат.

# 554
  • Мнения: 3 794
Един въпрос сега.. На прегледа ми утре се падам да съм 16 г.с + 3 и ако сега не ми направи 2рата подробна ФМ, то тогава най-вероятно ще ме кара да ходя след 2 седмици отново... Мен не ми се ще особено, 1во заради митовете и легенди покрай ехографа и 2ро ще ме оскубят още малко парички. Рано ли е според вас за 2ра ФМ? Или някой ако знае да каже какво са й правили на 16та седмица..

Втората ФМ се прави между 18г.с. и 23г.с.  В 16г.с. е някакъв контролен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт