СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 61 156
  • 745
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 66
Да се отчета и аз Simple Smile
Бяхме на ултразвук, но лекаря не успя да види пола на бебо, сега все още очаквам резултатите от БХС, дано всичко е наред. Това, което ме притесни е, че генеколога ми откри раничка на шийката на матката Sad уж каза, че не било проблем и като рода ще я мислим и че много жени раждали с раничка, но аз не мога да си обясня от къде се е появила при положение, че спазвам добра хигиена.

Аз също имам раничка. Миналата година я третирахме с едно мазило -солкожин или нещо такова. Повлия се добре, но не изчезна напълно. АГ каза, че понякога през бременността изчезвали. Дано изчезне. Иначе само я следя, нищо повече. Като родим ще ги мислим -дали ще ги горим/замразяваме/мажем. Simple Smile

Искам да ви питам и дали някоя има проблем с венците? Вчера на едно място ми се наду малко и боли, а като гледам с нищо не мога да мажа. Някакви предложения какво да правя?

Моят зъболекар ми препоръча вода за уста Еудрил. Една-две седмици профилактично. И моите кървят от време на време.

# 556
  • Мнения: 138
Един въпрос сега.. На прегледа ми утре се падам да съм 16 г.с + 3 и ако сега не ми направи 2рата подробна ФМ, то тогава най-вероятно ще ме кара да ходя след 2 седмици отново... Мен не ми се ще особено, 1во заради митовете и легенди покрай ехографа и 2ро ще ме оскубят още малко парички. Рано ли е според вас за 2ра ФМ? Или някой ако знае да каже какво са й правили на 16та седмица..

Втората ФМ се прави между 18г.с. и 23г.с.  В 16г.с. е някакъв контролен преглед.

Хм.. Аз защото съдя по това..
Скрит текст:

# 557
  • Мнения: X
Втората ФМ се прави най-рано в 18 г.с., а оптимално в 20-22 г.с.

# 558
  • София
  • Мнения: 7 800
Twinkie, и аз съм утре съм на втора ФМ, 16+ 6 г.с съм.

# 559
# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Twinkie,рано е 16 та г.с за втора фетална.Аз знам,че се прави между 18-22 ра г.с.А Марков каза,че след 20 та било най-добре,за да се огледа всичко.Защо ходиш толкова често на прегледи?Не си длъжна.За мен също няма смисъл.АГ то явно те натиска,но може да кажеш,че няма да си в града и точка.

Моят зъболекар ми препоръча вода за уста Еудрил. Една-две седмици профилактично. И моите кървят от време на време.

Елудрил е много добра,да.Само в аптеките я продават.Червената е по-хубава

# 561
  • Мнения: 2 124
Един въпрос сега.. На прегледа ми утре се падам да съм 16 г.с + 3 и ако сега не ми направи 2рата подробна ФМ, то тогава най-вероятно ще ме кара да ходя след 2 седмици отново... Мен не ми се ще особено, 1во заради митовете и легенди покрай ехографа и 2ро ще ме оскубят още малко парички. Рано ли е според вас за 2ра ФМ? Или някой ако знае да каже какво са й правили на 16та седмица..

Втората ФМ се прави между 18г.с. и 23г.с.  В 16г.с. е някакъв контролен преглед.

Хм.. Аз защото съдя по това..
Скрит текст:
Не четете случайни статии в интернет на много места информацията въобще не е актуална. Влез в сайта на националната генетична лаборатория и прочети там кога е втората фетална морфология, но 16 г.с. е рано още. Доверявайте се на лекарарите си относно прегледи, това кой какво мисли за честотата на прегледите във форума няма никакво значение, защото единствено вашият лекар е запознат със състоянието ви.

Последна редакция: чт, 22 мар 2018, 14:25 от Mn.nikol

# 562
  • Мнения: 138
Защо Иля е на 2ра фм тогава в 16+6? От любопитство просто... И не ходя често, ходя на 30 дни, последно бях края на Февруари за БХС. Значи, ако се прави 18-22 седмица, мога да направя така, че да не ходя преди 20та .. Понеже предния път ходих на преглед в 10та (така се падна) и после ми каза да отида 2 седмици по-късно за БХС и кръвни. И не знам защо всеки път ми казва, че трябва да ходя на 20 дни? Аз обаче на собствена глава си пускам поне + 5 дни отгоре... не знам дали е правилно де ама..

# 563
  • Мнения: 2 124
Защо Иля е на 2ра фм тогава в 16+6? От любопитство просто... И не ходя често, ходя на 30 дни, последно бях края на Февруари за БХС. Значи, ако се прави 18-22 седмица, мога да направя така, че да не ходя преди 20та .. Понеже предния път ходих на преглед в 10та (така се падна) и после ми каза да отида 2 седмици по-късно за БХС и кръвни. И не знам защо всеки път ми казва, че трябва да ходя на 20 дни? Аз обаче на собствена глава си пускам поне + 5 дни отгоре... не знам дали е правилно де ама..
Най-добре слушай лекарят си, той единствено е запознат с твоето състояние. При всяка от нас е индивидуално, не трябва да се пренебрегват лекарските съвети, защото някой от форумът е казал така или защото на някой друг са му правили нещо по друго време. Ти си знаеш за себе си как да процедираш, но аз лично не бих пренебрегнала мнението на лекарят си.

# 564
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Twinkie,попитай го какво предвижда следващите прегледи.Това е съвсем нормален въпрос и ти като пациентка ,и клиентка е редно да го знаеш.Не ми се струва нормално да не знаеш кога ще ти е втората ФМ.Но съм сигурна,че ако питаш,ще ти обясни.

# 565
  • София
  • Мнения: 7 800
Аз утре съм почти 17 г.с без 1 ден, лекарката на първата ФМ в 12 г.с ми записа опеределен период от една седмица, в който трябва да си запиша час за втора ФМ. Свободен час имаха само за първия възможен ден, а ако бях в последния ден от този период на преглед съм 18 г.с.
Отделно лекарката ме води, че бебето върви напред с няколко дена и реално утре съм 17+ 4 г.с, но лекаря ми на ЖК  при прегледа установи, че си върви точно. Тъй-като съвсем ме объркаха, реших да се водя по онлайн калкулатора, който си следя.

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Иля,разминаването в размера на бебето е нормално.От различните ехографи е.

# 567
  • Мнения: 2 124
На мен и проф. Кременски ми беше писал, че втората фетална е 18 -22 г.с, а 16+ проверка за спина бефида

# 568
  • София
  • Мнения: 7 800
Елфитка, аз за това реших да се водя по онлайн калкулатора, иначе на един преглед ще се води напред, на друг назад и няма, как да си следя седмиците.

Можеш ли да ми добавиш термина на първа страница- 1.09. Flowers Cherry Blossom

# 569
  • Мнения: 170
Обратна връзка и за Ешерихията коли.
Днес си проверих резултата. Пише: не се изолират бактерии.
Да разбирам, че този път съм чиста, нали?

Общи условия

Активация на акаунт