Ринопластика

  • 53 999
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150

Pollyphonia, защо си имала болка?По принцип не трябва да боли.Какво ти е било сложното в операцията?Присаждане ли са ти правили?
моята беше близо 2 часа и половина септоринопластика.Болка имах само, докато се пробудих на операционната, но после нищо, само леко смъдене в лигавицата на носа през първата нощ и при допир на носа, но все пак не трябва да се пипа.Аз обезболяващи въобще не пиех, наложи се да пия, заради корема, той ме боля високо при гастрита много два дена след операцията.Но предполагам, че е от операцията или упойката, защото същото бях изпитала и при друга моя предна операция.

Вие при кого се оперирахте?

# 91
  • В.Търново
  • Мнения: 6 676
Аз се оперирах при д-р Кулов.Моята преграда е била S. Също сложна операция, но не чак толкова.Сложна, ако има присадка, или комбинирано с премахване на полипи и т.н.За изправяне на крива преграда не е чак толкова сложна операцията.
Повечето нямат никаква болка, но явно прага на болка при
Pollyphonia е много нисък и за това я е боляло всичко.но всичко ще е наред.Ако се изпълняват точно указанията на д-р Кулов и се пази носа от удари. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 6
rusalka1, реално доктор Кулов ми е конструирал преградата на носа. Това е операция на главата. Няма как да не боли. Болеше ме не само целия череп, а и ребрата и гръбнака. Болеше ме и трахеята. Доктора каза, че са ме травмирали при интубация.
Днес, една седмица след операцията няма вече болка. И се възстановявам добре.

Резултатите са много добри. Мина точно една седмица от операцията ми. Днес бях на преглед. Отоците спадат. Синините са жълти. Носът ми не прилича дори на опериран нос. Стои много естествено. Точно както се бяхме разбрали с Д-р Кулов. Следващата седмица предстои махане на плаките и конците. Днес беше махането на шината, която беше сложил от външната страна на носа. Преградата ми е била много травмирана и изкривена и не съм дишала изобщо с едната си ноздра.
Аз лично съм много доволна от работата на д-р Кулов. 2400 лева е цената и включва болничния престои ( 2 нощи ), изследванията, които се правят на първия ден от престоя, операцията и не се доплаща в последствие нищо допълнително, освен лекарствата, които са доста и са скъпи, но необходими за процеса на възстановяване.

Аз бих искала да се посъветвам с оперирани вече дами относно въпроса с къпането. За мен хигиената е приоритет. Аз се къпя минимум веднъж дневно. След операцията д-р Кулов ми каза да не си къпя главата около един месец. Каза ми да използвам сух шампоан.
 Дайте мнения, колко най-скоро след операцията сте си измивали косата нормално?

Последна редакция: пн, 13 май 2019, 13:17 от bubanka

# 93
  • В.Търново
  • Мнения: 6 676
Как един месец??? Аз я измих няколко дена след махане на плаките и конците.Това прави около 3 седмици.Тялото можеш да го обливаш.Аз се обливах по на бързо, тъй като топлите пари не ми влияеха добре на носа.Ако държиш да ти е измита главата върви на фризьор да ти я измие, но без да мокрят носа и да не те фраснат, докато си перят ръцете фризьорите.Ти си знаеш.Аз реших да не рискувам с фризьор.
Нормално е да те болят ребрата и гръбнака Grinning ,това е от обдишването на апарата, трахеята също, всички ги боли и мен ме боляха всичките тези части на тялото.Но това ми се е случвало при всички операции, нормално е, заради обдишването.Няма нищо страшно и притеснително в това.Моята преграда също е реконструирана, но не ме е боляла.Както ти казах, имаш явно много нисък праг на болката.Не се притеснявай! Щом вече си и по-добре. Simple Smile

# 94
  • Мнения: 6
Аз бих искала да се посъветвам с оперирани вече дами относно въпроса с къпането. За мен хигиената е приоритет. Аз се къпя минимум веднъж дневно. След операцията д-р Кулов ми каза да не си къпя главата около един месец. Каза ми да използвам сух шампоан.
 Дайте мнения, колко най-скоро след операцията сте си измивали косата нормално?

При мен след лонгетата бяха сложени поддържащи лепенки, които ги махнахме след първия ден, защото ми се появи алергия от лепилото и взех да се изприщвам. Казаха ми дори че мога леко с ексфолираща гъбичка и сапун да мина носа, за да сваля остатъка от лепилото, но разбира се много внимателно. И не са ми казвали след като махнахме лепенките, че не мога да мокря лицето - миех си косата нормално, просто не си навеждах главата надолу. А относно болката в гърлото според мен много зависи до колко медицинското лице има опит в интубирането, защото при мен нямаше абсолютно никаква болка все едно не са ме интубирали.

# 95
  • Мнения: 6
Как един месец??? Аз я измих няколко дена след махане на плаките и конците.Това прави около 3 седмици.Тялото можеш да го обливаш.Аз се обливах по на бързо, тъй като топлите пари не ми влияеха добре на носа.Ако държиш да ти е измита главата върви на фризьор да ти я измие, но без да мокрят носа и да не те фраснат, докато си перят ръцете фризьорите.Ти си знаеш.Аз реших да не рискувам с фризьор.
Нормално е да те болят ребрата и гръбнака Grinning ,това е от обдишването на апарата, трахеята също, всички ги боли и мен ме боляха всичките тези части на тялото.Но това ми се е случвало при всички операции, нормално е, заради обдишването.Няма нищо страшно и притеснително в това.Моята преграда също е реконструирана, но не ме е боляла.Както ти казах, имаш явно много нисък праг на болката.Не се притеснявай! Щом вече си и по-добре. Simple Smile

Rusalka1, благодаря ти много! Аз още няколко часа след операцията си изкъпах тялото и ежедневно го къпя, но не зная дали бих могла да доизчакам още една цяла седмица до свалянето на плаките и конците. Това ще са 18 дни без да съм измила нормално косата си. Сухият шампоан е средство, което съм използвала по време на по-дълго пътуване, но не и за заместител на измиване на косата. Има още един въпрос към теб - с упойка (анестезия) ли ти махнаха плаките и конците и имаше ли допълнително заплащане за това? 

# 96
  • В.Търново
  • Мнения: 6 676
Не трябва да се мокрят конците, за това не е добре да се мие главата.

Без упойка ги махат плаките и конците.Не е приятно Аз се разтреперани от болката.С конците ми беше по-гадно и се наложи да ги маха на два пъти .Плаките се махат за секунди, но ме заболя и текна малко кръв.Не си заслужава да се слага упойка.

Последна редакция: сб, 04 май 2019, 10:37 от rusalka1

# 97
  • Мнения: 1
Здравейте предстои ми ринопластика при д-р Джамбазов,след две години чакаме за консултация. За жалост не предлага опция за визуализация или Фотошоп ,за да видя как ще изглеждам. Ще бъда благодарна ако някой може да ми помогне с информация къде мога да си направя Фотошоп
Здравей
И аз така преди операцията си при Джамбазов се чудих кой ще ми направи фотошоп .Отидох при др Антон Тонев .На фотошопа ме направи точно така както исках ,но Джамбазов не .Така че дали със или без фотошоп няма значение .
Здравейте, може ли контакти на д-р Джамбазов?

# 98
  • Мнения: 2
Като гледам в инстаграма на Сафет Кулов много ми харесват нослетата му и са най различни, съобразени с пропорциите на лицето. Докато примерно на Дилбер въобще не ми харесват той ги прави едни и същи чипи нослета, повдигнати нагоре.
Natalie и аз се интересувам, момичетата, с които си си писала, от какво са недоволни, кое не им е харесало.

Ами, недоволна беше едната от това, че носът й леко кривеше след операцията, но той и преди операцията е кривял. Доколкото изчетох има носове, които са наистина трудни. Освен това всеки хирург си има оптимално 3-4 процента неуспешни операции. Другите две бяха недоволни от формата на върха. Аз имам наблюдения, че има пациенти, които няма да са доволни, понеже имат нереалистични представи или пък имат body dysmorphia.

Аз днес бях на консултация с д-р Алев Дажмджьоглу. Симпатичен човек, не ми се видя точно мой тип, земен и отпуснат, за жалост. Често казано се надявам да се харесаме с д-р Кулов, за да си ме оперират в България. Ще ми е по-спокойно.

# 99
  • Мнения: 35 949
заповядайте в тази тема, дублиращата е излишна и я заключвам

Общи условия

Активация на акаунт