Юнче все по-голямо става и ритничета раздава

  • 66 769
  • 735
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8
Здравейте! Аз вече ходя по 2 пъти седмично на преглед, защото околоплодните ми води са над горната граница и съм с висок риск от преждевременно раждане... лекаря каза, че трябва поне още 6 седмици да издържим да не ми изтекат водите.. В понеделник може би ще ме хоспитализират, за да ме изследват, тъй като още не могат да намерят причината.. Дано всичко да е наред, защото вече се психясах.. Иначе бебо го измериха 1160гр, което е добре.

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Грам идея си нямам как става Sweat Smile Само знам, че заради този "-" при мен, се налагат изследвания за антитела, защото организмът може да се опита буквално да унищожи чуждото тяло (в случая бебе).
Риск винаги има, все пак половината генетичен материал на плода е чужд (бащиния). Разбира се когато резус фактора е различен, риска е много по-голям. Затова се и следи.
Иначе, за любопитните, комбинацията на кръвните групи е следната:
0 + 0 = винаги 0
0+А= 0 или А
0+В= 0 или В
0+АВ= А или В
АВ+А= А , В или АВ
АВ+В= А, В или АВ
А+В= О , А , В  или АВ

# 197
  • София
  • Мнения: 2 569
Здравейте, мами Simple Smile Аз днес бях на ЖК и съм в прекрасно настроение, след като си видях детенцето. Обърнал се е с главичката надолу, което ми беше много важно. АГ каза, че шансът да се завърти отново е много малък, така че вървим към естествено раждане. Викат ме отново след 3 седмици, когато ще ми правят запис на тонове за първи път и ще ми дадат и документите за евентуално постъпване в болница... времето наистина минава толкова бързо. 
Бяхте споменали за магнезиев гел, следящата ми каза, че мога да се мажа с такъв крем, защото ръцете ми изтръпват доста. Смятам да пропусна, засега положението е търпимо, а и не ме болят, просто изтръпват. Леко бременеене на всички и да минават болежките ( ако ги имате), а на мамите в очакване на поредната ЖК- да се върнете само с хубави новини Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus

# 198
  • Мнения: 5 478
Наистина много бързо минава времето... Astonished Реално се замислих, че съм вече в началото на осмия месец...
При мен положението е още с главата нагоре, но като цяло няма голямо значение, така или иначе ще съм с операция. Чувала съм за разни упражнение за подпомагане на завъртането, обаче нямам идея дали реално биха помогнали.

Да споделя, че имам подобрение с магнезиевия гел. Макар, че не ми допада лекото пощипване, когато го нанасям. Отшумя болката в гърба. В ребрата си остава, но в събота стана ясно, че госпожицата си е пъхнала главата точно под черния ми дроб, така че да не чакам да ми мине Smiley

# 199
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте момичета!!Вие на колко ФМ сте ходили и мислите да ходите? Чудя се все още дали да си правя трета ФМ

# 200
  • Мнения: 136
Капризче
Аз съм била досега на 3 ФМ. Иначе и моето е седалищно все още,дано се врътне.

# 201
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Капризче
Аз съм била досега на 3 ФМ. Иначе и моето е седалищно все още,дано се врътне.
Видях, че си от София ако не бъркам Simple Smile Защо не пробваш с боуен терапия, много бъдещи майки са доволни и има голям ефект! Даже бих ти препоръчала боуен терапевт, ако те интересува Relaxed

# 202
  • Мнения: 136
За първи път я чувам.Сега ще прочета за нея.Благодаря ти.

# 203
  • София
  • Мнения: 2 569
Капризче
Аз съм била досега на 3 ФМ. Иначе и моето е седалищно все още,дано се врътне.
Видях, че си от София ако не бъркам Simple Smile Защо не пробваш с боуен терапия, много бъдещи майки са доволни и има голям ефект! Даже бих ти препоръчала боуен терапевт, ако те интересува Relaxed

И аз съм чувала, че има упражнения, които много помагат бебо да се врътне.

# 204
  • Мнения: 5 478
На мен в събота ми беше третата ФМ, но то първото се води май ранен БХС, де. Лекарят ми каза, ако съм искала да отида в началото на деветия месец, но не знам дали ще отида.

# 205
  • София
  • Мнения: 219
Мамита искам да попитам на някоя мама случвало ли и се е да има болезнени контракции? Раждала съм вече веднъж и знам как се усеща контракцията,продължава 1мин и е като болката на цикъл от 2-3 дни засичам,че имам такава веднъж най-много два пъти в рамките на деня. Вие как сте с контракциите,болезнени ли са или подготвителни? Мойте са си точно като за раждане.

# 206
  • София
  • Мнения: 2 569
Мамита искам да попитам на някоя мама случвало ли и се е да има болезнени контракции? Раждала съм вече веднъж и знам как се усеща контракцията,продължава 1мин и е като болката на цикъл от 2-3 дни засичам,че имам такава веднъж най-много два пъти в рамките на деня. Вие как сте с контракциите,болезнени ли са или подготвителни? Мойте са си точно като за раждане.

Здравей, кога си пак на ЖК? Според мен е добре да споделиш със следящия ти доктор, а и щом вече имаш дете, знаеш какво е. При мен около 20та седмица се появи втърдяване на корема, по 2-3 пъти на ден. Знаех, а и моята АГ ми потвърди, че това са контракции, но магнезий ми помогна доста. Затова на въпроса ти, нямала съм болезнени контракции, но пък от другите-да. Много, много рядко усещам и леки болки в яйчниците и матката като през първите седмици на бременността, но не са периодични, случвало се е може би 5-6 пъти след 12-та седмица.

# 207
  • София
  • Мнения: 2 569
Чудесно е, че не ти се е налагало с първата бременност. Аз не пия в много големи дози, 2×1, но пък има нужда явно. Може и на теб да ти изпишат. А но-шпа помага точно за такива болезнени усещания ниско долу, АГ ми беше казала да пия по 3 наведнъж, ако усетя болки като ПМС, но аз съм взимала само по 1 и то също ми е помагало. При всички случаи, най-добре е да се допиташ до лекар, но не мисля, че има нещо притеснително.

# 208
  • Мнения: 5 478
Момичета, според вас бодита с къс или с дълъг ръкав е по-удачно да се обличат на бебето, когато се роди? Да допуснем, че при мен ще е съвсем в началото на юни (като нищо и края на май). Взела съм по 2-3 броя от двата вида, но не знам какво е правилно вече честно казано... Чета всевъзможни мнение из старите теми и още повече се обърках.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Момичета, според вас бодита с къс или с дълъг ръкав е по-удачно да се обличат на бебето, когато се роди? Да допуснем, че при мен ще е съвсем в началото на юни (като нищо и края на май). Взела съм по 2-3 броя от двата вида, но не знам какво е правилно вече честно казано... Чета всевъзможни мнение из старите теми и още повече се обърках.
Аз ще си го обличам с късо. Топло ще е. Няма после да питам и какви са тея пъпчици от претопляне.... взела съм и едно с дълъг ръкав ако нещо захладнее

Общи условия

Активация на акаунт