Юнче все по-голямо става и ритничета раздава

  • 66 797
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
Здравейте момичета.Записвам се и аз в новата тема.Отдавна не  съм писала за сега всичко е наред при нас освен стягането ниско доло,но за сега отшумява бързо.аоатносно количката и ние започнахме да гледаме и вече мога да се побъркам.Ако някоя мама даде съвет ще съм и благодарна,дали да е с два отделни коша,дали да е кобинирана.Ще се радвам да разбера вие към каква марка сте се насочили Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 2 598
Здравейте, мами! Аз вече се замислям за болница за раждане. Чувам и чета всякакви мнения, затова няма да ви затормозявам с дискусии по темата. Днес си направих малък списък на болниците в гр. София, които бих посетила на ден на отворените врати. Ще го пусна тук, тъй като ми отне малко време, което мога да спестя на вас. Това са цените за избор на екип, които съм намерила публикувани на техните сайтове, така че би трябвало да са актуални.
1. Шейново - избор на екип 800 лв
2. Света София - избор на екип 900 лв
3. Майчин Дом - избор на екип 870 лв
4. Д-р Щерев - избор на екип 900 лв
Аз смятам да мина и през четирите и да избера, след като видя какви са условията. Моята следяща АГ( тя не изражда) ми каза първо да избера болница, а след това ще ми препоръча специалист там. Поздрави и ако има някоя мама, която е в София и също като мен няма фб, може да ми пише на лично да обсъдим.

# 62
  • Мнения: 31
Laughing
Здравейте момичета.Записвам се и аз в новата тема.Отдавна не  съм писала за сега всичко е наред при нас освен стягането ниско доло,но за сега отшумява бързо.аоатносно количката и ние започнахме да гледаме и вече мога да се побъркам.Ако някоя мама даде съвет ще съм и благодарна,дали да е с два отделни коша,дали да е кобинирана.Ще се радвам да разбера вие към каква марка сте се насочили Simple Smile
Здравей,нашата количка от баткото е abc viper 4 s(  исках задължително да е с помпащи гуми и коша да се маха с едно движение„слизах и се качвах с нея по стълби,което не знам как щеше да е с др гуми...и въпреки хубавата сума,която заплатихме,той не искаше да се вози в нея...но явно е до дете...
за двата коша не знам дали има смисъл..сега възнамерявам да ползвам само коша за колата който е и директно да го слагам на шасито и имайки предвид,че може да заспи в колата,няма смисъл да го вадиш та да го слагаш в коша за новородено...но това са си мои размишления де... Laughing

# 63
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен момичета...днес бях на преглед в 24г.с. съм 800 гр...май малко едрички вървим😀😀и мен ме стяга ниско долу от 1-2 дни,предимно вечер.Изписа ми магнерод..иначе засега всичко е наред...аз все още не съм мислила за покупки,иска ми се поне да вляза в 7-ми месец

# 64
  • Пазарджик
  • Мнения: 100
Добро утро момичета,аз от няколко дни съм в болницата и аз така с болки бях и направо на система магнезий,а на всичко и отгоре с много нисък хемоглобин та и В12 ми слагат.След трети ден системи се чувствам вече добре.Но и вчера за по сигурно ме оставиха под наблюдение.От тук нататък вече повече почивка(не че нещо се преуморявах).
За количката съм я набелязала и легълцето,но ми е още ранко.Simple Smile
Вики браво на вас голямо бебче.
Лек ден и леко бременеене на всички!!!!

# 65
  • Мнения: 48
Пази се повечко...аз засега се надявам да се размина само с хапчета и ще гледам повечко почивка😀растем яко само се надявам до раждането да не стана някой слон😂😂

# 66
  • Поморие
  • Мнения: 100
Честита Баба Марта и честит 3 март! Честита ни нова тема!
Много сте писали, аз не ходих на работа няколко дни, защото тук падна сняг, като никога, и се заледи и мъжа каза, че не ме пуска да излизам хаха, въпреки че съм на две пресечки от вкъщи, добре, че се разтопи за три дни. Но пък малкия пак ми лепна някакъв вирус и камбата пак е червена Simple Smile та след 3 дни отпуска и един почивен, днес съм на работа вече и се включвам. Вкъщи все не остава време Simple Smile

Първо добре дошли на новите момичета Simple Smile добавих, който видях, ако искате още пишете Simple Smile

За количка ми беше важно да е лека, да се събира в асансьора, да е с големи гуми, да не са помпащи, защото при нас няма къде да ги помпат/сменят/лепят, да е с много удобен багажник (за съжаление си взех със средно удобен - голям, но не много лесно достъпен, но ще го преживея), да е с кошче за кола, което да става на шасито, защото като заспи в колата не ми се чака по паркингите, да е до 600 лв.
Взех си я рано, защото попаднах на супер оферта, но за съжаление е стар модел (2014) на италианска някаква марка, която тук я няма, та не мога да я препоръчам, а предишната ми беше триколка Хоук на ТСМ, кой знае коя година, трета употреба, от една братовчедка, супер удобна, лека и готина, но вече не ги произвеждат Simple Smile голямо чудене е Simple Smile

Здравейте, мами! Аз вече се замислям за болница за раждане. Чувам и чета всякакви мнения, затова няма да ви затормозявам с дискусии по темата. Днес си направих малък списък на болниците в гр. София, които бих посетила на ден на отворените врати. Ще го пусна тук, тъй като ми отне малко време, което мога да спестя на вас. Това са цените за избор на екип, които съм намерила публикувани на техните сайтове, така че би трябвало да са актуални.
1. Шейново - избор на екип 800 лв
2. Света София - избор на екип 900 лв
3. Майчин Дом - избор на екип 870 лв
4. Д-р Щерев - избор на екип 900 лв
Аз смятам да мина и през четирите и да избера, след като видя какви са условията. Моята следяща АГ( тя не изражда) ми каза първо да избера болница, а след това ще ми препоръча специалист там. Поздрави и ако има някоя мама, която е в София и също като мен няма фб, може да ми пише на лично да обсъдим.

Аз вече не живея в София, но се преместих сравнително скоро - преди само 4-5 години хаха, та преди да се преместя покрай едни истории бях решила ако раждам да е в Майчин Дом, но в никакъв случай Шейново. Попаднах им в родилното на Майчин дом за малко и си полежах в патологията - наистина персонала е нормален, към прекрасен, отношението беше супер, а за Шейново една приятелка, която роди там преди три години ми каза да не стъпвам хаха Simple Smile И за Токуда съм чувала хубави неща де, но не им знам цените.
Мисля да раждам в Поморие, защото персонала е супер, но не са им плащали заплати от сума ти време, та може и да затворят отделението докато стигна, дано устискат още малко. Затова Бургас сега проучвам, за всеки случай, клоня към Бургасмед - в Меден Рудник, после Софиамед - Ветрен и в никакъв случай Окръжна, ако опра до там, съм по-склонна да ходя във Варна, отколкото Окръжна Simple Smile Та сега ще проверявам кога са им отворените врати и какви са им цените Simple Smile
Ох вчера гледах последния излязъл епизод на Големия взрив - Бърнадет ражда за втори път, е посмяхме се с мъжа, но и беше малко ооо пак ме чака хаха

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 15:21 от yanapm

# 67
  • Мнения: X
Цената за раждане в болница Щерев за здравноосигурени пациентки е 2195 лв, независимо нормално или секцио, като включва и избор на екип.

# 68
  • Поморие
  • Мнения: 100
Вики въобще не сте едри, зависи кой термин си де Simple Smile , аз съм 13.06  и беше около 700 гр 23.02.

# 69
  • Мнения: 309
Момичета,може ли някоя от вас да ми напише списъка с необходимото за чантата за родилното.Ще Ви бъда много благодарна и още един въпрос 45 дена преди термин трябва да подам молба до социалните за еднократна помощ преди раждане,която е 150 лв.Какви документи ще ми трябват и за колко време след подаване на документите ще ми бъде отпусната тази сума? Смисъл ще мога ли да я получа преди да родя или ще ми я отпуснат когато,тогава...Мерси!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 598
Цената за раждане в болница Щерев за здравноосигурени пациентки е 2195 лв, независимо нормално или секцио, като включва и избор на екип.
Странно, това, което съм публикувала го намерих на сайта им. Възможно е да съм допуснала грешка. Вие откъде имате информацията?

# 71
  • Поморие
  • Мнения: 100
Момичета,може ли някоя от вас да ми напише списъка с необходимото за чантата за родилното.Ще Ви бъда много благодарна и още един въпрос 45 дена преди термин трябва да подам молба до социалните за еднократна помощ преди раждане,която е 150 лв.Какви документи ще ми трябват и за колко време след подаване на документите ще ми бъде отпусната тази сума? Смисъл ще мога ли да я получа преди да родя или ще ми я отпуснат когато,тогава...Мерси!


Емишка - има ги линковете на първа страничка - майчинството счетоводно могат да са ти полезни за социалните - това е линка:
http://www.bg-mamma.com/?topic=1023301.new ,
 а https://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto е линка за списък за болницата, като не всичко важи - някои болници си имат изисквания и техни си списъци, като моя съвет е когато си избереш болница, да посетиш родилното в Ден на отворени врати или ако нямат да им се изтресеш, така да се каже, и да ти отговорят конкретно на въпросите Simple Smile

Цената за раждане в болница Щерев за здравноосигурени пациентки е 2195 лв, независимо нормално или секцио, като включва и избор на екип.
Странно, това, което съм публикувала го намерих на сайта им. Възможно е да съм допуснала грешка. Вие откъде имате информацията?

Може би това е цена с проследяване? Някакъв пакет услуги? Много често обявените цени не съвпадат с реалните, затова може би при посещение в самата болница ще е най-актуална информацията?

# 72
  • Мнения: 754
Струва ми се, че от Щерев го обявяват заради пътеките по ЗК.
Но по спомен на сайтът им пише: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се доплаща и пакет комфорт-лукс. Така общата стойност идва точно на 2195 лв. Simple Smile
http://shterevhospital.com/polezna-informaciya/finansova-informa … i#tab=tab-panel-2 - по-надолу има бутонче "Раждане".
(А и няма как в топ частна болница раждането да струва колкото в държавна)

# 73
  • Мнения: X
Има тема за Медицински комплекс "Др Щерев" http://www.bg-mamma.com/?topic=1009297, там момичетата коментират цените, а и 2 мои приятелки раждаха там миналата година.

# 74
  • Поморие
  • Мнения: 100
И аз съм чувала, че в София раждане с избор на екип и всички галимации е от 2000 - 3000 лв нагоре, но всичко е възможно.
Аз отивам да си правя чай и да си кисна краката в топла вода, че в офиса се намръзнах, миналата бременност си ги киснех в морето Sad ееех, а исках зимна бременност, да не ми е жега. На ми сега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт