Юнче все по-голямо става и ритничета раздава

  • 66 906
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15
Здравей, Vili, добре дошла. И аз съм от Пловдив, с термин 9 юни Simple Smile още не съм решила със сигурност как и къде ще раждам...но най-вероятно ще е в хирургиите Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 2 660
Естествено или секцио, важното е майката и бебето да са добре. За мен секциото е вариант само по спешност, защото е операция, която изисква възстановяване, раздвижване и т.н. Разбира се, че има случаи, при които секциото е единствения вариант и тогава изобщо няма какво да се обсъжда. Не мисля, че начина на раждане прави жената майка, това са крайни изказвания.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 116
Здравей, Vili, добре дошла. И аз съм от Пловдив, с термин 9 юни Simple Smile още не съм решила със сигурност как и къде ще раждам...но най-вероятно ще е в хирургиите Simple Smile
И аз съм от Пловдив. Аз все още се колебая между Хирургиите и Окръжна, но при мен е по-сложно, защото съм с хронично заболяване и ще съм 100% секцио. Лежах седмица в Хирургиите в патологична бременност и с изключение на един лекар съм с отлично мнение за там. От друга страна се запознах с началник неонатология в Окръжна и тя е уникална просто. Страшно много ме успокои, че заболяването ми не пречи бебето да се роди здраво и без моите проблеми. Но каквото дойде накрая. Аз вече даже горе долу знам и кога ще извадят бебето, което честно казано е доста стряскащо с наближаване на времето

# 93
  • Мнения: 2 988
Ооооооо я да смее някоя майка да ми се фука, че е родила нормално. Ще си намери много бързо майстора! Мен предния път до последно ме гласяха за естествено раждане, преживях си всички „екстри” (контракции, окситоцин, проверка и правене на разкритие, пукане на мехура и т.н.) и накрая се наложи секцио. Сега донякъде се радвам, че нямам друг вариант и на 99% е сигурно, че ще е секцио.

Дафи, да не се засечем в болницата? Нали и аз ще трябва да съм по-рано, защото ще е планова операция.

А за болница наистина идея си нямам дали в Хирургиите или в Окръжна. Не знам и към кой лекар да се насоча ако реша да избера.

# 94
  • Мнения: 15
Честит празник, мили мамчета!!!
Пожелавам ви винаги да бъдете обичани и сияещи...една прекрасна година с идващите най-ценни подаръчета Flowers Four Leaf Clover Flowers Hibiscus

Дафи, ти от кого не си доволна в хирургиите? Моят мъж е лекар там, но в друго отделение. Все пак имаме много близък поглед върху АГ-то им. Учикова е много добра. Ямаков също работи там, на мен ми следи бременността и съм доволна. Стоилов е прекрасен лекар за мен, много добър във феталната медицина. За Окръжна нямам наблюдения. Каквото и да решиш стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред.
Дафи, Диди, кой ви следи бременността? Не могат ли да ви насочат? То и аз още не съм наясно как точно ще раждам...но започвам сериозно да се замислям, макар че до последно не се знае Simple Smile

# 95
  • Мнения: 2 988
Pancreasche, аз се следя в Асеновград и ще родя тук по всяка вероятност ако не се местим в Пловдив. При Стоилов ходя на ФМ, но иска 600 лв за раждане, а толкова пари не искам да давам. По-скоро ще си платя избор на лекар, но няма да е нито той, нито Учикова, но пак не знам на кого да се спра. Предната бременност ми я следеше Амалиев, но сега вече е в Селена. В Окръжна никого не знам, но пък там раздвижват на 6 час от секциото, а колкото по-рано станеш след операцията толкова по-добре.

# 96
  • Мнения: 15
Didi, и аз не знам никого в Окръжна. На мен ми е първа бременност и нямам предишен опит да споделя. Ямаков ми следи бременността, спечели ми доверието и най-вероятно него ще си избера. Има време да помислиш и решиш къде и при кого. Ако науча нещо ново и полезно, ще го споделя Simple Smile

# 97
  • Мнения: 49

Честит празник мили дами!

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 116
Pankreasche, аз съм разочарована мот отношението, защото адски много ме обиди заради външния ми вид, което за мен е абсолютно некоректно. Не искам да коментирам имена. За съжаление бях с невереоятно добро мнение за тозимен лекарнощ, защото той беше един от лекарите, които ме окуражаваха, когато загубих предното бебестъкло, ноче... Аз нямам намерение да избирам екип принципно. Все ми е тая кой ще извади бебето, само то да е добре.
Диди, при мен ще е много рано 36 37 седмица и накрая ще ида в майските бебета, но каквото. Само да ми е живичко и здравичко, а аз да съм жива. И да се засечем случайно ще ми е приятно Simple Smile
Иииии Честит празник, момичета. Пухкав финал.

# 99
  • Мнения: 37
Честит празник! Simple Smile Много любов, детски усмивки и уважение за всички бъдещи и настоящи мами! Simple Smile

Естествено или секцио, важното е майката и бебето да са добре. За мен секциото е вариант само по спешност, защото е операция, която изисква възстановяване, раздвижване и т.н. Разбира се, че има случаи, при които секциото е единствения вариант и тогава изобщо няма какво да се обсъжда. Не мисля, че начина на раждане прави жената майка, това са крайни изказвания.

Абсолютно съгласна съм и не зная защо разговора трябва да влиза в друга посока относно обсъждане/осъждане на нечие решение.

 По-скоро това, което имах предвид е, че тъй като родих дъщеря си "по спешност" без екип, избор или прецизно избиране, попаднах на лекари в държавна болница, които се оказаха готови да изпълнят раждане по естествен път, въпреки предпоставки за секцио. Държа да отбележа, че нямаше нищо чак толкова кризисно в ситуацията и не се е налагало да се стигне до операция. Затова и сега така съм се ориентирала. А що се отнася до условията, бяха нормални, имаше баня в стаята, да бяхме три момичета в стаята, в един момент и четири, но просто отделението в този момент беше пълно, а бях ходила на отворени врати и беше на половина пълно. В интерес на истината без да плаша някого, може би това да са повече хора в стаята не е лош вариант. Една от девойките стана през нощта до тоалетна и припадна пред вратата (мисля, че беше заради високо кръвно). Отново нищо страшно, но е хубаво да има някой, който да извика помощ. (Другите също бяха с ествествено раждане и нямаха проблем принципно да стават и да се обслужват). Иначе аз мисля, че отношението на лекарите зависи повече от личното им разбиране и характер, а не толкова от самата болница. Човек може да намери свестни хора навсякъде.

# 100
  • Мнения: 15
Дафи, съжалявам да чуя това. Съжалявам и че отворих темата, сигурно ти е станало неприятно. Права си, че единственото важно е бебчето да е добре. Пожелавам го на всички ни от сърце.

Хубав, слънчев и усмихнат ден на всички, изпълнен с много настроение!!!

# 101
  • гр. Стара Загора
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Най-накрая събрах кураж да се присъединя към вас - с рискова бременност съм и нещата по едно време бяха доста зле. От Стара Загора съм, първа бременност, с термин 13 юни и живот и здраве ще си имаме младеж. Simple Smile
Честит празник! Simple Smile

# 102
  • Мнения: 2 988
Дафи, това бебе се надявам да го удържим поне до 1 юни вътре, защото по всяка вероятност ще е дребен като батко си. Дано има 3 кила като се роди. И аз смятам, че няма значение кой ще извади бебето само и двамата да сме добре.

# 103
  • Пазарджик
  • Мнения: 100
Честит празник мами!!!
Пожелавам ви лека и безпроблемна бременност!!!
Всичко да ни е наред с бебчета и нас!:kissing_heart:
Flowers Hibiscus
А по темата дали да е секцио или нормално не обвинявам никой за избора му и такива крайни мнения много ме дразнят.
Приятен празник на всички!!!:purple_heart:

# 104
  • Мнения: 6 627
Iv83, лека бременност до края и доносено бебче ти пожелавам! терминът ти е на рождения ден на премиера Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт