Моля за мнения от живеещи до основни натоварени булеварди

  • 11 906
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 808
Дъщеря ми живя пет години в "Младост" срещу "Хит"-а, не помня името на булеварда, бъркам ги, София ми е малко мътна.Бяха на висок етаж, имаше доста широка тревна ивица между блока и булеварда, въпреки това, шумът си съществуваше и стихваше едва през нощта. Бяха се отказали да простират на терасата, защото после дрехите миришеха на изгорели газове. А бяха под наем, нямаше как и къде да сложат сушилня. Бих направила компромис с други неща, но не и с това.

# 16
  • Мнения: 8 883
Едно от жилищата ми е на голям булевард с леко отстояние. Но само дневната е с лице към него. Всичко останало гледа към зелени площи. Не съм имала проблем с шума - дограмата е качествена, има климатици, но и се проветрява ежедневно.
Вероятно зависи и от начина на живот на човек - през деня рядко някой е в жилището и не сме усещали никакъв дискомфорт. Но може би значение има и фактът, че винаги сме били на много комуникативни места със средна или висока натовареност.

# 17
  • Мнения: 6 962
Живяхме 1 година на Малинов точно до Бизнес парка и метрото. Хем бяхме на сравнително висок етаж - ама много беше шумно. Много. Човек привиква след известно време и не се буди нощем, например, но си е тегаво. Бяхме все на затворени прозорци, терасата ни беше неизползваема, а беше много хубава тераска с масичка и столчета, при нанасянето си представях как ще седим да си пийваме кафенцето на нея, гледайки Витоша. Е няма, братче. Не можем 2 думи да разменим спокойно и да водим нормален разговор без викане. Хем Малинов не е чак толкова натоварен, колкото Цариградско. Като се преместихме първите дни тишината ни беше странна. Grinning 

# 18
  • Мнения: 9 656
Живяла съм на булевард. Факт, че е шумно много. На мен лично не ми е проблем, но не мога да отрека фактите, а и хора, които са идвали на гости, са казвали, че е ужасно. Също като отворех прозореца не чувах телевизора, освен ако не е супер увеличен звука. Трафик си има и през нощта, даже по-зле е от през деня, защото се кара бясно. Аз не си падам по принцип по тихи и спокойни места, така че мисля, че бих издържала, но не е за всеки определено.

# 19
  • Мнения: 4 577
Аз живея на оживена улица, но само една стая и кухнята гледат към нея и си има прах и шум. През нощта не е проблем, няма движение и прозорецът е отворен през лятото.
Родителите ми ще живеят в апартамента , който купя, но синът ми най-вероятно ще пребивава половин ден у тях.  Търся нещо в престижен район в тесни граници, пешеходно разстояние или няколко спирки директен транспорт до нас, СС втори етаж или с асансьор (който е голяма рядкост в район със стари 4-5 етажни сгради), не по-старо от 60-те, по възможност да не е за тотален ремонт. Всичко това е изпълнено на 100% + допълнителни екстри.
Има много добро разпределение, вътрешните преустройства са малко, но точно тези, които сама бих направила.  След основен ремонт  преди 5 г. личи си, че е правено от собствениците за тях си, които си живеят в него, нещата са доста качествени. Да не говорим, че вкусът им явно много прилича на този на родителите ми.  Буквално може да се мине с една боя и евентуална подмяна на някои  от шкафовете в хола. Май ще се откажа наистина, но си ме е яд, много Sad. Освен булеварда няма нито едно нещо, което да не ми харесва.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 488
Ние също сме на Малинов, но прозорците ни гледат от другата страна, към малка градинка.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 990
Имаме жилище на голям столичен булевард с трамвай. Шумът може да се изолира някак, но за мен прахолякът е големият проблем. Ако все пак жилището е на по-висок етаж, може и да си помисля.

# 22
  • Мнения: 3 732
ТафТаф, щом е за родителите ти - питай ги тях.
Ако идват от тих квартал/селище едва ли ще им хареса. Съфорумките изброиха доста минуси.
Ако не си притисната от време, продължавай с търсенето.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 87
Хората, които са собственици на имоти на централен булевард - са намерили начин да живеят там, с плюсовете и минусите си.
Тези, които живеят под наем в имот на централен булевард, със сигурност се оглеждат за друго място.
Трети, които искат да си купят имот на централен булевард - проблема не е само в затворените прозорци. Все пак не се живее само в апартамента.

Успех.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 488
Е, ако от другата страна на сградата е тих квартал, е добре. Аз всъщност харесвам сгради на булеварди, защото гледката е много просторна.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
Точно. Няма как да ти затворят гледката откъм булеварда с нова сграда върху него, докато откъм малките улички ясно какво стана в последните години.

# 26
  • Мнения: 8 883
Това със сигурност е един от плюсовете, които бих посочила и аз. Нямаме съседски тераси и прозорци на една ръка разстояние.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Абе, така си е. И към нашия булевард е чиста гледката, а от другата страна се вижда варненското езеро.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 481
Живяла съм на втора линия на "Цариградско шосе". Тътенът е денонощен, за мен това беше голям проблем, особено през лятото (мразя да спя на затворени прозорци и на климатик).
Бях на последен етаж и прахолякът явно не достигаше догоре, но шумът от трафика ме влудяваше.
Гледката към Витоша и към центъра беше прекрасна, да.

# 29
  • Мнения: 54 415
Никога не бих си причинила такова нещо. Живяла съм на квартира като студентка на оживен булевард. Беше кошмар лятото. Не мога да спя на климатици.

Няма такава мръсотия и прахоляк! Naughty
Три години сме били на квартира, никога не бих живяла на такова място, ако ще пари да ми дават!

Общи условия

Активация на акаунт