Моля за мнения от живеещи до основни натоварени булеварди

  • 11 941
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 052
ок. ти избираш Simple Smile ти ще живееш вътре. важен е комфорта за теб. аз ти казах за мен. успех.

# 46
  • Мнения: 2 838
Ще си изкажа мнението, въпреки че не живея в София, но все пак..
Живея в Бургас. Бях на квартира в квартал, в който рано сутрин във въздуха се усеща аромат от Нефтохима. Отделно блока бе на оживена улица. Не искам да се сещам колко много прах имаше.. Когато чистех кърпата ставаше черна! Явно бе и коридор за самолети..

Сега съм на друго място. Срещу нас има скейт парк. Тоест затопли ли се има викащи деца нон стоп. В близост се тренира и футбол. Минава и градски транспорт. Разликата е огромна. Доста по-приятно е.

В бъдеще за какво ще се използва апартамента? Имам предвид след 10-15 години?

# 47
  • Мнения: 2 600
Не бих купила жилище, гледащо към натоварен булевард. За съжаление в момента строят градска магистрала точно до блока ни, където преди това имаше поляна, дървета, канал и къщички. Още не мога да преглътна идеята, кошмарно е просто! А ние сме в най-отдалечения вход, че и на висок етаж и пак се чувствам ужасно, тези дето са точно до бъдещото недоразумение просто не мога да си представя какво ги чака. Съжалявам ужасно, че навремето не сме мислили в тая посока, знаехме, че ще строят път някой ден, но не си го представях като 10-лентова магистрала ooooh!
Да не си във Варна? Мен ме потриса, как всички се радват, че три големи междуградски пътя, вече ще се движат по Левски. А там успоредно с магистралата строят и нови блокове...
http://i.imgur.com/un6fdflh.jpg
Кой ще купи в тоя блок (в рова ще има 8 платна), не знам. И не искам и да знам, как се чувстват хората, които имаха зелена трева и дървета отпреде си /въпреки циганските къщи зад тях, де)

# 48
  • Мнения: 19 559
Аз така преди време много исках да купя един апартамент на бул. Вапцаров с невероятна гледка към Борисовата градина и планината. Съжалих, че вече е продаден, но брокерката каза, че е стоял на пазара поне две години и хората са се притеснявали от шума. Може пък и на късмет да ми е било сега като ви чета, де да знам.

# 49
  • Мнения: 2 321
Аз живея на не чак толкова натоварена улица, но все пак минава трамвай има и доста автомобилно движение. Както беше споменато основните негативи са шума и праха. Нужна е доста добра дограма, улицата се мете всеки ден, но все пак си се натрупва прах. Плюсовете са поддържането на улицата и осветлението, което увеличава усещането за сигурност.

# 50
  • Мнения: 650
Живеем на такъв булевард- Пловдив- Карловско шосе, за мен няма по- голям ад, обяснявам защо: Лятото абсурд да спиш на отворен прозорец, постоянно има трафик и е шумно и спим на пуснат климатик, което също е много вредно, но нямаме алтернатива. Терасата можем да я ползваме за да си простираме дрехите, но не и да излезем и да седнем примерно лятото да пием по кафе с приятели. Постоянно е прашно, защото въздуха е адски мръсен. Преди не бях фенка на живота в селска къща, но от както живея в този апартамент с 2000 км бих се изселила към селото, ако ми се отвори тази възможност. Искам детето ми и ние да дишаме по- чист въздух, който и предпоставка за по- добро здраве!

# 51
  • Мнения: 19 559
А за тези, които познават София - какво ще кажете за апартамент на Патриарх Евтимий? Движението е еднопосочно, няма трамвай, наши познати купиха там и сега твърдят, че нищо не се чува. Те са със скъпа дограма, но все пак.

# 52
  • Мнения: 2 321
Като локация е супер, а и там наоколо района е реновиран или ще се реновира скоро и ще става още по-добре. Въпреки, че е еднопосочен, булеварда е широк и колите се движат с висока скорост, но тенденцията е трафика в центъра да намалява, така че и в това отношение ще се подобрят нещата.

# 53
  • Мнения: 9 052
А за тези, които познават София - какво ще кажете за апартамент на Патриарх Евтимий? Движението е еднопосочно, няма трамвай, наши познати купиха там и сега твърдят, че нищо не се чува. Те са със скъпа дограма, но все пак.
не виждам никакъв проблем. идеално си е мястото. много светофари, няма как толквоа да се засилят ...

# 54
  • Мнения: 9 152
Израстнала съм на бул. Евлоги Георгиев. Малко след кръстовището с Графа. Който познава София, знае там какви задръствания са. И колко автобусни линии минават. Целият ни апартамент беше с изложение към булеварда. Ад. Друга дума нямам.
Славослових дните, в които имаше маратон (един път годишно)  или стачка на гр. транспорт.

Ако ще и да ми подаряват апартамент на такова място - не бих живяла повече никога в подобен. Стига да имам и най -малката възможност за избор.

# 55
  • Мнения: 4 808
Един познат живее на възлово кръстовище в нашия град, където даже и през зимата стават задръствания. Той е на осмия етаж, но каза, че в началото като чуел свирене на спирачки бягал към прозореца да види какво става, сега вече го прави само като има и трясък от ламарини. На осмия етаж не се чува много, но пък и той е сам и не се свърта много вкъщи. Ако има малки деца, сигурно наистина ще е нетърпимо. Аз, като живяла цял живот в къща на първи, максимум втори етаж, сигурно бих се страхувала от земетресения, ако живея толкова нависоко. Живеем на тиха улица на една пресечка от главната улица на квартала и е много неприятно понякога когато пишман шофьори форсират двигателите, не мога да си представя денонощно да слушам този шум.

# 56
  • Мнения: 4 581
На мен ми отпадна дилемата по естествен начин .Апартаментът вече е капариран, а обявата му излезе преди 2 седмици. Явно има хора, които шумът не ги притеснява.

# 57
  • Мнения: 9 052
колко му искаха?

# 58
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 447
На мен ми отпадна дилемата по естествен начин .Апартаментът вече е капариран, а обявата му излезе преди 2 седмици. Явно има хора, които шумът не ги притеснява.
Сигурна съм, че ще си намерите вашето си местенце.
И, за да не изпадате в подобни дилеми, предварително преценете с какво бихте направили компромис и с какво - не.

# 59
  • Мнения: 11 888
А за тези, които познават София - какво ще кажете за апартамент на Патриарх Евтимий? Движението е еднопосочно, няма трамвай, наши познати купиха там и сега твърдят, че нищо не се чува. Те са със скъпа дограма, но все пак.
Моя приятелка живее там. На 5-ти етаж. Апартаментът гледа и към булеварда и към задния двор, който ако не се лъжа, е с изложение север-северозапад. Много е прашно и шумно. Имат тераска, но не я ползват заради мръсотията и шума. Абонирала се е към една фирма да им мият прозорците, че все са мръсни. Сега и заради строежа на метрото сградата все вибрира. Не знам как ще е като го пуснат. Иначе сградата им е чудесна, добре поддържана, с контролиран достъп.
Едит: говоря за участъка между Попа и бул.Витоша.

Последна редакция: чт, 01 мар 2018, 16:50 от petiaivanov

Общи условия

Активация на акаунт