CЕПТЕМВРИйчета 2017г. - тема 3

  • 71 607
  • 299
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 501
Аз двете деца съм ги захранвала първо със зеленчуково пюре, после плодово и после каши. Глутен, месо, жълтък...въобще не помня кога се въвеждаха.

Сарасура, къде се губиш?

# 91
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
ralito, в днешно време схемите за захранване са стотици, мнения на педиатри има всякакви и в крайна сметка пак не се знае кое кога е най-подходящо. Аз ще въвеждам жълтък по-късно, защото моето дете е с АБКМ и жълтъка и телешкото ги оставям за по-нататък. Освен това жълтъка е много тежка храна за бебе на тази възраст. Да не говорим, че е спорен въпроса как се отразява хранителния му състав (съдържа например лошия холестерол). Елдата е чудесен източник на желязо, така че на този етап е по-добре да се дава тя, отколкото жълтък. Но пак казвам, че аз така мисля и в крайна сметка всеки решава според детето и по препоръка на педиатъра, разбира се.
Оо даа така ее Simple Smile по-скоро исках да разбера дали не е заради някаква алергия пък и въпросите ми бяха от любопитство. Иначе аз мн теории не чета, следвам детето и от вас и от други мами каквото ми хареса и допадне като меню си вземам.

# 92
  • Мнения: 564
Skabiela, честити месечинки на баткото и каката на групичката ни. Нашият хубавец сега стана на 5 месеца. Вече си е бебе за гушкане 😀. Преди ми се струваше малък и гумен, все му треперех като го вземам, главата крепиш, а сега е идеален за мачкане.

# 93
  • Мнения: 1 872
Честити месечинки.

Бебо е вече на 5,5м. Аз го раздавам по-лежерно със захранването. Няколко пъти му дадох да ближе парче банан. Направо не мога да повярвам - отхапва парчета с венците и дъвче. Обаче като пробвам да му дам банана пюриран, го изплюва.

С какви столчета за хранене сте? Какво ви харесва в тях? Ние още не сме взели - ММ държи малкия в скута си.

# 94
  • Мнения: 564
За каката взехме столче за кола Recaro, много сме доволни. Сега ще го ползваме и с бебо, а на нея ще вземем вече само седалка.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 623
Lorelli Yam Yam - с позиции на гръбчето е, а това ми беше изискването. За цената съм доволна, стабилно е.

Аз да ви питам - укрепнали ли са гръбчетата на бебетата? Моя все още трябва да го придържам, защото понякога се мята назад.

# 96
  • Мнения: X
И при малкия е така с гръбчето, нестабилно е и го придържам като е в мен.

# 97
  • Мнения: 18 720
И бебси доскоро се мяташе така, ама не го отдавам на нестабилност на гръбчето, а на трудно управляваем рефлекс да намери опора назад. Вече рядко го прави и успява да се задържи седнала без опора известно време. Или се подпира с ръка, за да не се наклони настрани. От доста време категорично отказва да е полегнала в скута ми. Нестабилност на гръбчето според мен е едно специфично олюляване като правят опити да седят.

# 98
  • Мнения: 3 501
На мен на погачата ми подариха столче за хранене cangaroo и е много хубаво, за кола - имам от каките на Premaman.

# 99
  • Мнения: 177
Преди два дни малкия стана на 6 месеца, ама ми е много сдухано, защото пак е болен. Тази зима цялото семейство много боледувахме, дано излезем от този цикъл вече.
При нас, освен от пащърнак , се получи рекция и от ябълка. Направо не повярвах, уж не е алерген,обаче един час след като му дадох ябълка, така му  се обостри дерматита на лицето, много беше червен и мрънка и се чеше.  Та , аз за никъде не бързам, сега като оздравее , ще дам плод.
Столче за хранене имам от каката, на мамас и папас, и за кола пак от нея, на Чико. Обаче ,още не съм го качила стола за хранене от мазето, иначе ми беше удобен, с две табли и няколко положения на гръбчето. Каката не обичаше да стои в него, като нов е, тя всъщност никъде където има колани , не обичаше да седи.

# 100
  • София
  • Мнения: 5 623
Честита месечинка.
Моето диване не е имал алергична реакция, но май трябва да взема един фенистил за всеки случай.

# 101
  • Мнения: 30
Unknown аз съм въвела някои зеленчуци като теб, но не мисля да бързам с жълтъка. За въвеждането му пак са много мненията - на 6 месеца, на 8 месеца. Thinking някои и по-рано дори.

Аз обаче се чудя дали мога да му дам каша преди плодовете и като следобдно хранене ли трябва да е?
Skabiela как е малката, бузката мина ли?
Maldini и моето е от баткото. Мисля, че е хубаво да си има колелца за лесно преместване и позиции на гръбчето, но може би сега вече всички са така.

# 102
  • София
  • Мнения: 141
Аз обаче се чудя дали мога да му дам каша преди плодовете и като следобдно хранене ли трябва да е?

Аз в момента съм точно на тоя етап - дадох оризова каша преди да съм дала плодове. Чакам да минат още ден-два за да съм сигурна че няма реакции към нея и тогава ще вкарам плод. И да, следобедна закуска е при нас.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Unknown аз съм въвела някои зеленчуци като теб, но не мисля да бързам с жълтъка. За въвеждането му пак са много мненията - на 6 месеца, на 8 месеца. Thinking някои и по-рано дори.

Аз обаче се чудя дали мога да му дам каша преди плодовете и като следобдно хранене ли трябва да е?
Skabiela как е малката, бузката мина ли?
Maldini и моето е от баткото. Мисля, че е хубаво да си има колелца за лесно преместване и позиции на гръбчето, но може би сега вече всички са така.
Каша може да дадеш като следобедно ранене.
Аз днес им направих кисел,мяза на чревно съдържимо,лично аз не бих го яла...
Илияна е добре,до колкото може да се каже за  4 болни деца,вече като видя сопол почвам да си скубя косите...

# 104
  • Мнения: 1 872
Ние от 2 седмици сме болни. ММ, бебо, аз, пак аз, пак бебо. Само кучо не е "хванал ръка".

Общи условия

Активация на акаунт