Минималистичен начин на живот

  • 438 978
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 1 170
  • София
  • Мнения: 38 525
Ех, мечта ми е чисто мазе/таван. Ние имаме таван. Има 1/3 наши неща, които знам какви са, преподреждам, изхвърлям. Останалите 2/3 не знам какви са даже. Няма животни, само прах.
Сега се заяждам с мм, че така или иначе не иска да купи по-голям апартамент, поне да разчисти тавана и да го направим на стая.

# 1 171
  • Мнения: X
Преди 3 г. купихме имота, най-обикновен, стар, в София, обаче продавачките бяха свестни. Изринаха имота и мазето и ни ги прехвърлиха в състояние на плоча и шпакловка и замаска все едно.

Другият фактор за мазето е, че сме на хълм. В старата къща беше ужасно, иначе много куул място, строителство - много търсено и т.н., но в мазето редовно беше наводнение, даже не знам какъв е проблема. В повечето, в които съм живяла, е било така /апартаменти в София/. Тук уцелихме по чиста случайност, избирах локацията по други параметри /тишина и комуникативно място/. Чисто и сухо мазе и липса на гадинки беше случаен бонус.

Нямаме таван, само мазе. В старата къща мазето беше неизползваемо, но пък имаше и таван, който ползвахме и още ползваме. Припомняш ми, че трябва да го разчистим и него, за момента съм го оставила на ММ и той го е затрупал пак. Там е малко по-трудна работата, заради свалянето на нещата с асансьор, но пък той има познат ром, който помага в такива случаи.

Да се похваля, реализирах идеята с изхвърлянето на един стар гардероб и секция, взехме само едно малко шкафче за телевизор и поизхвърлих още неща. Оказва се, че имам доста книги, и то нови, не наследство от мама и свекърва ми, и такива има доста де, но и купувани от мен.

# 1 172
  • Мнения: 4 808
Аз съм се захванала да купувам всякакви органайзери за шкафове и гардероби. Обичам да ми е подредено. С изненада разбрах ММ колко много чорапи, боксерки и слипове има ММ, пък наскоро се оплакваше, че нямал. Скоро трябва да се захвана с шкафа с документите, там е голяма досада, все ме е страх да не изхвърля нещо важно. Ох, и лекарствата, в една пластмасова кутия са, но трябва да купя по–голяма, че тази вече не ги побира. Лекарства аз не пия, съответно и не купувам, само периодично ги преглеждам и изхвърлям тези с изтекъл срок. Обаче тази вечер се оказа, че в къщи няма аспирин.

# 1 173
  • София
  • Мнения: 38 525
Аз, честно казано, си пазя кутиите от обувки и си подреждам неща в тях - лекарства, гримове, парфюми, бельо, лакове, книги даже.

# 1 174
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Да ,но в нас кутиите от обувки са страшно много.Днес си взех едни гумени ботуши бяха на промоция и кутията веднага замина в боклука ,защото майка ми иначе не ги изхвърля като се скъсат обувките и така веднага си намерих нова празна кутия за ботушите

# 1 175
  • Мнения: 28 524
Аз в кутиите от обувки прибирам само обувки и книги за мазето, за гримове, лекарства и бижута си имам специални красиви кутии

# 1 176
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз бижутата ги слагам в металните кутии от маслените бисквити

# 1 177
  • Мнения: 2 046
Нашето мазе е малко, сигурно около 2.5 кв.м. Чисто и сухо Simple Smile
Едната страна е в рафт до горе. Там държим цялата зимнина и празните буркани. На горния рафт са куфарите, завити с найлон.
В ляво са летните гуми.
До тук е чудно, но....имам и няколко пътеки, килим и одеяла, стоящи в найлон от години. Лятото ги вадя на слънце и после пак ги прибирам. Искам да ги изхвърля, но според ММ можели да потрябват...
И в къщи имаме толкова вещи, дето изобщо не ги ползваме, идва ми всичко да изхвърля Simple Smile и да оставя само някой любими неща.

 

# 1 178
  • Мнения: 4 808
аз бижутата ги слагам в металните кутии от маслените бисквити
Аз пък в такива кутии държа игли, конци и копчета. Не че съм се скъсала да шия, де...:Smile: ама за всеки случай.
За бижутата имам голямо дървено сандъче, то не че много сменям бижутата, ходя си почти с едни и същи. Отделно имам купища кутии и кутийки за бижута от щерката, като беше малка, по едно време получаваше на всеки рожден ден поне един такъв подарък от приятелки. Стоят в едно чекмедже в нейната спалня.

# 1 179
  • Мнения: 2 046
Точно търсенето на удобства в хотела спестяват излишния багаж. В добрите хотели често имаш почти всички необходими за хигиената неща - хавлия, кърпи, чехли, шампоани, сапуни, понякога четки и пасти за зъби, балсами, сешоар. Това от раз спестява носенето на поне една чанта. Ако има плаж - тогава са включени шезлонги, плажни постелки, чадъри. Ето още една чанта с багаж. Ние обичаме да спортуваме, но няма как да носим спортни неща за 6 човека, затова избираме хотели, където може да се ползват велосипеди, тенис корт и други съоръжения. Храната не е задължително да е в най-скъпите ресторанти, но да не се налага да носим и да готвим. И накрая наистина остава да си носим само дрехи и разни дребни неща.
Това конкретно, когато става дума за почивка. За екскурзия е още по-лесно.
Абсолютно!
Миналата година почивахме на море в хател 5* с осигурена храна. Пътувахме със самолет с по едно малко куфарче.
Хавлии за къпане и плаж, всякакви тоалетни принадлежности, сешоар, шезлонги, кана за топла вода бяха от хотела. И те летните дрешки, нали са тънки, едва приготвих по един куфар...
В крайна сметка цял ден бяхме по бански и къси гащи, вечер слагах някоя рокличка...половината неща не ги и облякох.
Но е имало морета, детето като беше малко, дето сме тръгвали с една кола багаж, все едно се изнасяме...

# 1 180
  • Мнения: X
Аз за бижута имам това -

Скрит текст:

Има ужасно много място (аз нямам хиляди бижута честно казано) и място за часовници също. На мен ми харесва всичко да е прибрано и скрито.

# 1 181
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 707
Сплаш, откъде е този органайзер?страхотен е !

# 1 182
  • Мнения: X
от Амазон - Songmics Christmas Gift Elegant Jewellery Box Earrings Drawer Jewellery Organiser JBC10W

# 1 183
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 707
Благодаря за точната информация Simple Smile

# 1 184
  • Мнения: 8 823
Този органайзер е пример, че притежателката е много подреден човек. Но дали води минималистичен начин на живот? За мен - по скоро не. Може да се минимализират бижутата до 3 качествени. А шкафчето е  ненужно.
(говоря по принцип,като видях снимката, нищо лично спрямо авторката на предишен пост)

Общи условия

Активация на акаунт