Минималистичен начин на живот

  • 438 975
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Всеки има някаква слабост -не мисля,че може да се постигне тотален минимализъм,но ограничаването на ненужните вещи е добър пример за минимализъм

# 1 186
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Нали определението беше - една вещ трябва или да е полезна, или да носи радост.

# 1 187
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Ами нещата,които са ни слабост ни носят радост,но едва ли са ни всичките необходими в момента

# 1 188
  • Мнения: 28 518
Ами нещата,които са ни слабост ни носят радост,но едва ли са ни всичките необходими в момента
Така е, ама аз искам да съм щастлива...ама някак си искам и по малко вещи да имам, че да подреждам по-лесно!

# 1 189
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Ами намаляваш постепенно и се убеждаваш за любимите неща как не са ти нужни по 100 бройки.ето аз сега си поставих за цел козметика ,която има в стъклени и метални опаковки да я купувам нея-никаква пластмаса.Така си реших изкушението да купувам един куп неща от Орифлейм макар и на ниски цени

# 1 190
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Всеки има някаква слабост -не мисля,че може да се постигне тотален минимализъм,но ограничаването на ненужните вещи е добър пример за минимализъм
Може, как да не може. Не е задължително слабостта да се състои в събиране на вещи. Като четох за минимализма отначало се впечатлих как някои хора са обявили на всичките си роднини и приятели, че преминават към минимализъм и не искат предметни подаръци. Може "събитийни" - например един ден в спа център, масаж, козметични процедури, билети за театър или концерт и т.н.

# 1 191
  • Мнения: X
Аз, честно казано, си пазя кутиите от обувки и си подреждам неща в тях - лекарства, гримове, парфюми, бельо, лакове, книги даже.
Да, и аз така.
Направила съм 4 органайзера за чорапи, трябва и още да направя. 2 за мен и 2 за едното дете. Харесаха ми тези от ИКЕЯ и вместо да купя, реших да направя. Първо направих за мен, останах доволна, след известно време и на детето.
В тях също сме сортирали инструментите, разни дребни джаджи, кабели, абе поподредихме ги с помощта на кутии за обувки. Синът също си е прибрал две и си пъха вътре дреболийки от типа на портмоне, карти разни, слушалки, гел против акне, всичките му дребни принадлежности.

Вчера загледах един филм в Нетфликс - Минимализъм се казва, там даже живеят в едно, голямо колкото каравана нещо, някакъв контейнер. Всъщност филмът е за тези двамцата:
https://www.theminimalists.com/
Та, тези двамата са радетели на идеята - малко жилище - малко вещи! Но при тях е тежко положението де, във филма говорят за жилище, в което има три трапезни маси, знаете, тези огромни имения в щатите с басейн.

# 1 192
  • Мнения: 4 808
Досега не бях ползвала кутии за обувки, но вчера прибрах гаранционните карти в една такава. Останалите документи подредих в папки: "Здравни мои", "Здравни ММ", "Коли", "Имоти", "Професионални", "Банки", "Мобилни оператори, EVN и други", "Гражданско състояние". Много съм доволна.
Пластмасова кутия за сандвичи с четири отделения ми послужи перфектно за игли, конци и копчета. Не че много шия...

# 1 193
  • Мнения: X
За гримовете и лакове - козметични чантички имам и кутии от бонбони, бисквити - метални. Нарочно купувам такива бонбони и бисквити и после оползотворяваме кутиите. Много неща държа в тях, включително и чаени свещи.
Лекарствата - в чантички тип козметични, но по-големи, с цип и също и в метални кутии.
За конци и игли и всякакви шивашки - пак имам 2 метални кутии.
Скоро пък подреждахме документите, но мисля утре пак да го направя, хареса ми разпределението ти по папки. Не го бях измислила точно как да ги подредя. Обаче нашите са повече, имаме и за двете деца.

# 1 194
  • Мнения: 4 808
За гримовете и лакове - козметични чантички имам и кутии от бонбони, бисквити - метални. Нарочно купувам такива бонбони и бисквити и после оползотворяваме кутиите. Много неща държа в тях, включително и чаени свещи.
Лекарствата - в чантички тип козметични, но по-големи, с цип и също и в метални кутии.
За конци и игли и всякакви шивашки - пак имам 2 метални кутии.
Скоро пък подреждахме документите, но мисля утре пак да го направя, хареса ми разпределението ти по папки. Не го бях измислила точно как да ги подредя. Обаче нашите са повече, имаме и за двете деца.
Моите игли и конци и те бяха в такава метална кутия, копчетата също вътре в найлонова торбичка, ама голямо ровене падаше... Конците се развиваха от макарите и ставаше пълна каша.
За децата можеш да си направиш по една отделна папка за всяко дете.

# 1 195
  • Мнения: 28 518
Аз си купих пластмасови папки с копче за затваряне по 50 ст. и във всяка ще си прибера документите, хем не се изсипват, хем различни весели цветове! И моите са надписани - гаранционни карти, здравни документи и т.н.

# 1 196
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Сега съм решила да поработя върху изкушението с промоциите-този месец натрупах 4 пакета кафета,защото бяха на супер изгодна цена, а имам и два отворени и отделно още три малки пакета с кафе за джезве.Това е луда работа все едно няма занапред да има промоции.
Вие успявате ли да се удържате
 

# 1 197
  • Мнения: X
Купувам на промоция продукти, които много бързо се потребяват. Точно кафето е един от тях, защото пием в безобразни количества. Иначе, само защото е на промоция и да купя, за да имам евентуално за някога си - не. Имам приятелка, която си купува така бои за коса, маски, шампоани и често изхвърля и раздава, защото или не успява да ги употреби на време, преди да им изтече срока, или решава, че вече не и харесват и няма да ги ползва.

# 1 198
  • София
  • Мнения: 13 173
С пазаруването се удържам перфектно с постоянни списъци/описи на всичко. Купувам само отбелязаното, че свършва. Не злитам по промоции.

# 1 199
  • Мнения: 1 782
Аз купувам и почистващи препарати, които със сигурност ще употребя. За мен купуване на 2-3 пакета кафе на промоция е ОК (и при нас бързо свършва). Просто опитвам да избягвам да купувам неща, които наистина не са ми необходими.

Общи условия

Активация на акаунт