Минималистичен начин на живот

  • 438 974
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Запасявам се аз от промоции, сакън, да не останем гладни.

# 1 201
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Сега съм решила да поработя върху изкушението с промоциите-този месец натрупах 4 пакета кафета,защото бяха на супер изгодна цена, а имам и два отворени и отделно още три малки пакета с кафе за джезве.Това е луда работа все едно няма занапред да има промоции.
Вие успявате ли да се удържате
 

Аз бях много залитнала в тая посока, купуването на промоции, което смятах, че спестява пари, но в един момент когато реших да спра да купувам продукти за коса и къпане, докато изразходя всичко, се оказа, че имам ужасно много, на няколко места складирани и се наложи да раздавам на два пъти. Хвърляла съм храни, чайове и т.н., купени на промоция и с изтекъл срок, защото не сме успели да ги изразходим. Накрая си дадох сметка, че и да съм ги купила много изгодно, ако ще ги раздавам после, значи не е чак толкова изгодно и спрях да купувам само защото са на промоция. Чакам да свърши нещо и чак когато остане накрая, тогава тръгвам да купувам - то почти винаги има промоция на някоя марка, винаги изваждат нов продукт и нищо не се случва. С кафе се бях презапасила преди време, докато стигна да отворя последния пакет ми се стори, че кафето вече е изветряло. Сега купувам до 2 от едно и също и докато не стигна до 1/5 остатък от едното, не купувам друго.

# 1 202
  • Мнения: 7 279
По промоции купувам редовно, но не ми се случва да изхвърлям, всичко се оползотворява.

# 1 203
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Нищо не изхвърлям! Една троха хляб, ако се наложи да хвърля, полудявам. Мразя да се хвърля храна.
Пазаруване по промоции правя предимно за хранителни стоки с по- голям срок на годност. Козметика за почистване на лице, пасти за зъби, шампоани и душ гелове- също, но си имаме предпочитани марки и се запасявам в допустими граници( когато има промоция вземаш 3, плащаш 2 или 70% намаление на втория продукт).

# 1 204
  • Мнения: 4 808
Не залитам по промоции, даже не гледам брошурите, ако се случи това, което ми трябва, да е на промоция, още по–добре, но купувам в нормални количества. Обикновено, като вляза в магазина, знам какво ми трябва, рядко пиша списъци, предимно са в главата ми, но рядко купувам нещо извън списъка само защото е на промоция.

# 1 205
  • Мнения: 2 588
Аз съм си наложила строга дисциплина и се справям. Винаги съм била така, за мен не е нещо ново, с което да свиквам. Не се презапасявам с нищо- няма да се изкупят нито кафето, нито шампоаните. Не купувам "2 броя на цената на 1", правех го само с бебешките пюрета от Метро един път месечно. Просто купувам по 1 голям пакет кафе, 1 голяма туба гел за пране и т.н. Козметиката винаги ми е била слабост, но винаги държа само по 1 брой наличен от вид: 1 шампоан, 1 маска, 1 лосион, 1 спирала....естествено, ако нещо ми създава сериозни проблеми го подарявам или изхвърлям.

# 1 206
  • Мнения: 2 046
Купувам на промоция тоалетната хартия и препарата за пране. Винаги, когато има, купувам по няколко.
На промоция купувам и когато има лютеница Велика Simple Smile. Много я харесваме и купуваме по 2-3 кашончета и директно я нареждам в мазето. После цяла зима и пролет си хапваме.
Други неща на промоция купувам, само ако са в списъка ми за пазаруване.

# 1 207
  • София
  • Мнения: 1 365
За храните имам правило "до 3 пакета". Т.е. не трябва да имам повече от 3 бр от нещо, захар, ориз, брашно, олио, грах и други по-трайни. Въведох го като мярка срещу ММ, който веднъж се прибра с 2 СТЕКА олио, 1 стек ориз и 1 стек захар. Направо ми причерня като ги видях. Били на промоция! Излишно е да казвам, че 1 година не ни стигна да изразходим всичко това, а олиото ако не го бяхме закарали на село при техните, сигурно щяхме да го изхвърлим. Тежък случай, с когото трудно излизам на глава.

# 1 208
  • Мнения: 28 518
Не купувам на промоции, дори не гледам брошурите! Не искам да ми се трупат у нас и без това е претрупано, но ММ го прави, случвало се е от Литъл да купи 5 кленови сиропа,  защото били на изгодна цена, не че не ги изядохме, де....

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 18:49 от mimi.7299

# 1 209
  • Мнения: 1 782
Не се презапасявам с нищо- няма да се изкупят нито кафето, нито шампоаните.
Зависи и от самата промоция. Повечето са "промоции" - от 2 лева на 1.90. Simple Smile
Кафето, което харесваме, го намалят доста рядко, но с намалението спестявам 10 лева на пакет. Та се запасявам с 2-3 пакета. Никога не ми е изветрявало.


Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 09:31 от Dara77

# 1 210
  • Мнения: 2 328
Имам доста замразена храна във фризера. Имам резерва олио, захар, брашно, ориз, суха мая, това е общо взето. Кафе пия разтворимо, стига ми една кутия за месеца точно.
Промоции не ме блазнят, особено пък за хранителни продукти. Бих се изкушила от препарати за почистване и за пране. Последното, което ме поблазни беше омекотител Ленор и препарат за пране Ариел в промоция двете за 22,90лв.
Взех си, но аз пера страшно много. Няма да ми отлежава в шкафа.

# 1 211
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В САЩ от където е мъжа ми, е нормално да си имаш килер с хранителни и други запаси.
Някак си с течение на времето и може би защото живеем далеч от големи магазини вериги, освен че пазарувам основно 1 път на месец, ако има промоция на тоалетна хартия и други трайни стоки, се запасявам. Но това е ако имам нужда  Wink А не да видя всеки месец кафе и да купувам . Честно казано така ни излиза по-евтино и дори да ни навали 3м сняг, може дълго да не си показваме носа навън.

# 1 212
  • София
  • Мнения: 12 374
Не гледаме промоции и не четем брошури, та не трупаме нищо. У дома пазарува само ММ, аз не съм толкова разумен закупчик, твърде голям заплес съм.

# 1 213
  • София
  • Мнения: 38 523
Купувам по промоции, но не се запасявам. То и няма къде. Имаме кафе робот и купуваме кило.

# 1 214
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Преди дни накарах майка ми да извади едни родопски одеала,които никой не ползва,защото бях купила поларени да си намятаме над зимните одеала и се уверих как нещата от естествени материи са в пъги по-добри от новите изкуственяци.поларите на секудната ги изхвърлих и се загледах в едни памучи одеала за по-топлото време и мисля да си купя.
От както прочетох,че полиестъра е преработена пластмаса сума дрехи от любимите ми сайтове от категория любими бяха изтрити.Гледам вече има и дрехи от рециклиран полиестер.Някой може ли да каже за другите материи от какво се правят

Общи условия

Активация на акаунт