Минималистичен начин на живот

  • 439 019
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 630
Аз съм фен на минималистичния начин на живот, но за жалост хората около мен не са и не ми се получава ( не мога да хвърлям на воля ) и доста често се караме по тази причина.
Но без ефект.

# 121
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ние избрахме такъв живот, преместихме се на село и дори си отглеждаме сами храната. При местенето направих голяма ревизия на дрехи и вещи. Нямаме много,но се радваме на двора, животните, цветята, птиците и тишината. Детето ми стана по-спокойно и отговорно, защото всички работим на равно - плевен, сеем, поливаме и храним животни.

# 122
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И мен ме привлича този начин на осмисляне на света- минимализъм в храненето, чистота в отношенията, редуциране на вещите ... избирам качествени неща, които биха издържали на времето и тенденциите. Семпли изчистени стилове, цветове, максимално естествени материи... Проста храна и истински отношения.

# 123
  • Мнения: 9 052
аз стари неща не хвърлям много. обичам да ги рециклирам и да ги ползвам. но си трябва време за това . а и компромис с мнението на хората.

# 124
  • Мнения: 2 560
Здравейте😊,
Нахлувам в темата, ама ми е интересно. Сигурно защото съм от купуващите хора. Не ви ли омръзват дрехи,  чанти, обувки? Казвате, че една чанта ,примерно, се носи докато се скапе и после се купува нова. Не ви ли писва да я гледате? За да не е спам- аз съм склонна да купувам ненужни дрехи, обувки, козметика. Обаче си ги нося всичките и си ползвам козметиката. Просто обичам разнообразието - различен стил, различни обувки, комбинирани с различна чанта и аромат. Сигурно повредата е в моя телевизор, ама не ви ли писва да гледате едни и същи вещи, особено ако са достатъчно качествени да издържат с години?

# 125
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте😊,
Нахлувам в темата, ама ми е интересно. Сигурно защото съм от купуващите хора. Не ви ли омръзват дрехи,  чанти, обувки? Казвате, че една чанта ,примерно, се носи докато се скапе и после се купува нова. Не ви ли писва да я гледате? За да не е спам- аз съм склонна да купувам ненужни дрехи, обувки, козметика. Обаче си ги нося всичките и си ползвам козметиката. Просто обичам разнообразието - различен стил, различни обувки, комбинирани с различна чанта и аромат. Сигурно повредата е в моя телевизор, ама не ви ли писва да гледате едни и същи вещи, особено ако са достатъчно качествени да издържат с години?
не аз просто имам любима форма за чанта и все такава си купувам и понеже много си я харесвам нямам нужда да я сменям от време на време с друга, а и е черна отива на всичко.Дрехи и обувки трябва много да ми харесат за да си ги купя,но виж с козметиката е страшно имам от всичко по много

# 126
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дрехите ги сменям, но по-неприятно ми е прехвърлянето на съдържанието на чантата в друга, а понякога и нещо се оказва непрехвърлено и то точно ми потрябва за нещо. Чантата ми е за да ми носи разни работи, не ми е за картина да си я гледам. Но пък имам чанти според сезона и излизането. Ежедневната трябва да е голяма, удобна за носене и с много джобове. Летните трябва да са по-малки, по-спортни и по възможност от плат и в никакъв случай кожа.

# 127
  • Мнения: 9 052
Ами не. Удобни са ми , носени са , любими са ми , харесвам се с тях. Много трудно привиквам към нови дрехи. Все има някой ръб да ми убива, някъде се образува гънка, която не ми харесва< материята ме дразни... много малко неща харесвам и са ми удобни и се харесвам в тях.
чанти не ползвам . не нося. загубвам ги, заравям ги, пречат ми.

# 128
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Имам по две чанти за всеки сезон, но всичките са си качествени и в комбинация с различни обувки си пасват перфектно! Откъм дрехи и козметика също не прекалявам - купувам си само това което ми е необходимо като продукт, но задължително да бъде с утвърдено качество. В общи линии в гардероба ми има по 20тина закачалки с дрехи за сезон ( всичко ми е на закачалки). Дрехи домашни нямам - ако нещо не става да го нося извън къщи не го обличам у дома - държа да се чувствам добре в дома си а не само пред хората. Когато овехтее/ ми омръзненещо или го хвърлям или давам на доизносване на приятелка. Разбира се не стоя у нас си с бални рокли и риза и сако, а а екип или дънки.сВнесесера ми с козметика и тази в банята общо спокойно могат да се изброят не повече от 10-15 неща.
Не съм сигурна дали това е минимализъм или не, но не чувствам рутина в употребата на малък брой вещи, напротив чувствам си удоволствие и удовлетвореност да знам че примерно имам 3 половера, но и трите са от мериносова вълна.
Относно мебелите вкъщи - всичко е в един цвят, а контрастен е само пода и дограмата. Според мен това е минималистичното - всичко е сведено до 2 цвята и има лек привкус на лечебно заведение - изчистено и леко пусто.
Наскоро родих и явно толкова съм изперкала да бъде всичко по конец, че дори и бебешкото легло, количка и принадлежности са сведени до тези два цвята.

# 129
  • Мнения: 9 052
не знам дали това с двата цвята е минимализъм. аз не мога да живея с 2 цвята. у на с е токова шарено ...
да , и на мен най важно е да ми е удобно в дрехите.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 5 217
В новото ми вкъщи всичко е бяло или бялоподобно, като всички цветови акценти са в оранжево. Хем е чисто и просторно, хем с настроение. Simple Smile

# 131
  • Мнения: 2 560
Аз също не мога да живея само с два цвята.  Много ми е стерилно / не се обиждайте😊/. Старото ми жилище беше такова, сегашното е в повече цветове, които са съчетани помежду си. Ми по- уютно ми е, цветовете са топли и свежи, за разлика от старото жилище, където всичко беше бяло, бежово и тъмно дърво. Друго, което съм склонна да купувам без конкретна нужда, са цветя. Харесвам да има цветя в жилището, дават двежест и уют.

# 132
  • Мнения: 1 872
При мен проблемната покупка са книгите. Рядко излизам от книжарница с празни ръце, а one-click покупките от Амазон са още по-опасни.

# 133
  • Мнения: 129
В новото ми вкъщи всичко е бяло или бялоподобно, като всички цветови акценти са в оранжево. Хем е чисто и просторно, хем с настроение. Simple Smile
Ние сме с бели стени сега - много ми допада. Имам цветни картини и снимки навсякъде.
Тази тенденция с белите стени според мен ще е around още дълго време Simple Smile. И на мен ми се струваше стерилно, но като комбинираш с дърво и с цветни акценти, става много приятно.

# 134
  • Мнения: X
И на мен ми се струваше стерилно, но като комбинираш с дърво и с цветни акценти, става много приятно.
Точно. Любима комбинация ми е.

Общи условия

Активация на акаунт