Минималистичен начин на живот

  • 438 939
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 195
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Когато подреждам багаж заставам до куфара и проверявам всичко от долу нагоре по себе си, напр. Чорапи - сложила ли съм колко, ще ми стигнат ли +1 ако нещо стане, бельо, ризи и т.н по същия начин. Задължително документи и пари са в мен, както и зарядното за телефона. Толкова много пъти са ми губили багажа по летищата, че ми вече ми е като обеца на ухото да си проверявам пари и телефон постоянно дали са в мен, останалото все ще си купя от някъде Sad
При пътуване с кола - няма минимализъм, трупам от всичко в огромни количества и просто го разнасям без да се ползва.

# 196
  • Мнения: 1 872
И мъжът ми е на този принцип: "колата го носи". Така веднъж беше взел 5 ризи за ден и половина в Банско през лятото. Носи само една. Не ми се мисли какво ще е като тръгнем да пътуваме с бебо Sad

# 197
  • Мнения: 9 052
колата го носи, но някой го товари и разтоварва... и после подрежда и пере.
Друго нещо в което не мога да постигна минимализъм са отпуски и ваканции. Ако можем непрестанно ще се отправяме на някъде. Само да ни се отвори възможност и потегляме. Сега като се опитвам да планирам годината се оказва, че имам само за първата половина на годината . олеле. ще намествам.

# 198
  • Мнения: 129
Опаковането на багаж ми е болна тема, винаги сме с ужасно много багаж. Мисля, че най-вече заради децата слагам по повече дрехи и неща като цяло, защото често се цапат и мокрят. По-добре да го имам и да не ми потрябва отколкото обратното Simple Smile. Освен това всеки път носим две столчета за кола и количка... Simple Smile
Добре че обикновено пътуваме до плажни дестинации иначе не знам как щяхме да съберем зимни дрехи 😂

# 199
  • Мнения: 9 052
Аз да разкажа вчера какъв шок получих.
Подариха ми 3 стари бройки списания Йога http://www.yoga-aktuell.de/abo/abo-deutschland/  
Реших аз вечерта да си почета нещо интересно и какво да видя ? Не не що семпло както очаквах с повечко статии са себеознание, размисъл и подобни ... а, не, пълно с реклами на всяка страница по много да си купиш незнам си какви си лъскави йога неща ... ама не ти трябва само едно килимче, не то цяла екипировка ти трябва . Не може да се побере в колата. То не са специални панталони, блузки, бельо, кърпи, матрачета, торбички за кърпи, за матрачета, с джобчета ... спрейове, лампи, будички , възглавнички , кандилца, свещи ... да не говорим, че тази йога може да я правиш най-добре в Единбург , а ... имаше един брой да ти каже каква дрога да си вземеш та да пасва. Сериозно това. Мога да го сканирам.
Направо съм в шок. Нещо, което предполагах, че ще се занимава с минимализъм, разтоварване и размисъл ...
са направили от него цяла система за печелене на пари.
 

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 16:08 от Bandiera rossa

# 200
  • Мнения: 5 259
Йогата много отдавна е система за печелене на пари. На тази "философия" се връзват хора, които имат достатъчно високи доходи. Кой би могъл на плаща огромните суми за двудневни семинари за просветление?
Много сериозен лов на шарани е това.

# 201
  • Мнения: 9 664
Не съм съгласна. Йога можеш да си практикуваш и без да посещаваш скъпи семинари или да купуваш скъпа екипировка. Това, че доста хора я превръщат в бизнес за много пари е факт, но тази "философия" далеч не е само за богати снобари. Аз йога мога да си правя и на килима в хола по гащи.

# 202
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми то бизнеса се е насочил към направачите...

# 203
  • Мнения: 9 052
moonriver и аз си мислих, че е с цел себепознание и пр. ... и изобщо не очаквах да видя толкова реклама за ненужни неща.
То имаше и специални килимчета за деца с вид на трева. Ужас.

# 204
  • София
  • Мнения: 5 953
То всичко стана един лов нямам думи !
Приятелки и колежки около мен все "предлагат" нещо. Кой дистрибутор, кой друго. Оня ден купих една пълна глупост за 50 лева само защото ми я предлага приятелка  Grinning Grinning ( беше най-евтиното в безумния каталог) Какво да сторя, гледам да съм любезна, и да я насърча в начинанието й, което е напълно обречено... как да й кажа обаче.... има желание, има нужда от пари...

в магазина на касата 1 лев за сираци ми искат
на банкомата същото....  айде 1 лев за сираците, даже не съм се усетила че ги таксуват .... Flushed Flushed
в у-ще да не говоря, все се събират пари за нещо...
в банката онзи ден девойката на касата ми говори глупости , които ми генерираха излишни такси.....
В М-тел ме скубят сигурна съм. няма как всеки месец сметката ми да се различава само с 2- 3 стотинки Grinning Grinning
балон за децата в парка  - 5 лева, после аз го нося до вкъщи.... сякаш не ми стига че са ме обрали....
( стигнах до там да пъдя оня ден в парка някакъв с колело , който ни се завря в лицата с балоните си вързани за колелото) Падение мое....  Confused

# 205
  • Мнения: 5 259
Не съм съгласна. Йога можеш да си практикуваш и без да посещаваш скъпи семинари или да купуваш скъпа екипировка. Това, че доста хора я превръщат в бизнес за много пари е факт, но тази "философия" далеч не е само за богати снобари. Аз йога мога да си правя и на килима в хола по гащи.
Тази "философия" се употребява, за да се ловят шараните и да им се вземат парите. Привидно е философия, реално е търговия.
Ако си го правиш вкъщи, можеш да правиш само физическата страна като спорт, но не и духовната. Обърнеш ли се към духовната страна, вече си в играта.

# 206
  • Мнения: 9 052
Явно хората имат нужда от нещо духовно, но ги иъползват вместо да им го дадат. Вижда ми се анти.

# 207
  • Мнения: 5 259
Е, сигурно им го и дават. Иначе биха спрели да плащат, ако не получаваха каквото търсят.
Но познавам хора, които безобразно си провалиха живота заради йогата. Когато ти представят реалността, такава, каквато ти се иска да бъде, за да кълвеш, има опасност да загубиш връзка със самата реалност такава, каквато е.

# 208
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Явно хората имат нужда от нещо духовно, но ги иъползват вместо да им го дадат. Вижда ми се анти.

Е, как да ти дадат духовност ?
Сам трябва да стигнеш до нея....

Тия дето искат да им се дава, точно на тях продават шалтета Simple Smile

# 209
  • Мнения: 9 664
Може би имам грешно схващане, но за мен йога = асани (физическата част) + медитация (духовната). За да практикуваш и двете не ти трябват пари. За да се придържам от примера ми по-горе - нищо не пречи и да си медитираш по гащи вкъщи. Определено не е задължително да ходиш по разни семинари, за да извлечеш духовните ползи. А за хората, които се изперкват покрай йогата - то това не е от нея, те просто са си предразположени Grinning В крайна сметка важно е на тях да им е добре.

Общи условия

Активация на акаунт