Минималистичен начин на живот

  • 440 463
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 060
  • София
  • Мнения: 38 950
Купувам много внимателно, но купувам евтино. Много хора се радват на стила ми. Даже блог/инста профил мислех да правя, но трябва да намеря фотограф или да си купя апарат и се отказах.
Разбирам малко от платове и шиене, така че не бих си купила боклуци.

# 3 061
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз по някое време шиех, после спрях и сега май трябва пак да започна.

# 3 062
  • София
  • Мнения: 38 950
Аз си намерих шивачка. Обаче взима скъпо, така че засега нося само поправки.
Навивам майка ми да си купи нова машина. 😜

# 3 063
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз не умея да шия, нямам търпението.

300 лв за тениска не бих дала, ако ще да е златна. Та това е тениска, за бога. Мразя да давам много пари за дрехи, пропилени са за мен лично. Има далеч по-приятни неща, за които да давам пари, вместо да се труфя като паун с 1001 маркови парцали.

# 3 064
  • Мнения: 29 053
Тениска не означава непременно евтина дреха естествено...има тениска и тениска! 300 евро за тениска няма да дам първо защото ги нямам и второ не харесвам тениски, освен ако не е за спорт! Виж триста лв. за ботуши обаче бих дала... но абсолютно вече внимавам какво купувам, купища не ми трябват, малко, но красиви! Wink

# 3 065
  • MI
  • Мнения: 11 868
То и аз не бих, но на Зукърбърг 400 евро са му като от разпродажбите вна ХМ, бълха го ухапала. Изкарал си ги е сам, със здраве да си ги харчи. Simple Smile

Да, и на мен обувките са ми проблем, ако не са наистина добри ме болят зверски краката... А аз обичам да ходя пеша на всичко отгоре. И държа да ги нося поне две години, без прекалено да им слугувам.... Намират се удобни и хубави, цените им не са толкова хубави. Но по-добре 5 такива, вместо 50 неудобни.

# 3 066
  • София
  • Мнения: 17 899
Именно, пак е пестелив, щото има милиарди Laughing
Аз много обичам роклите. Няма нужда са съчетавам горно и долно и ги нося няколко сезона- при по- студено време просто са с жилетка или сако отгоре и всичко е точно.

# 3 067
  • Мнения: 18 777
По въпроса с дрехите и цените Simple Smile
пускам едно видео, едва го намерих със субтитри, за да е ясно и без звук - първите 10 секунди са есенцията Simple Smile
https://www.facebook.com/netflixus/videos/2157365147888365/?v=2157365147888365

# 3 068
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 976
Мъжът ми също предимно носи само тениски на работа, но от типа поло - с яки. И си купува определени марки винаги. Не са от най-евтините, но не са и 400 евро. Моят минимализъм, за разлика от от този на мъжа ми,  не е толкова в еднотипността на дрехите. Той може да има пет еднотипни  блузи, моите ще са различни модели. Минимализмът и при двамата е в това, че не се затрупваме с дрехи и пазаруваме от стеснен кръг магазини.

# 3 069
  • Мнения: 29 053
Именно, пак е пестелив, щото има милиарди Laughing
Аз много обичам роклите. Няма нужда са съчетавам горно и долно и ги нося няколко сезона- при по- студено време просто са с жилетка или сако отгоре и всичко е точно.
ММММ, все едно слушам мене си....обожавам рокли, изчистени, стилни, малки....със сако или мека жилетка вървят идеално! Дори зимата си карам с рокли, защото живея на морето и сняг не виждам, с едни красиви ботушки заспиват! Heart Eyes
Онзи ден си купих две на Дика, едната има и сако към нея...още 2-3 имам от пролетта и с тях живот и здраве ще изкарам зимата....не ми трябват триста парцала несъчетаеми помежду си!

# 3 070
  • Мнения: 4 808
Не робувам на марки, даже не ги разпознавам. Не си купувам най-скъпото, но не и най-евтиното, средна хубост, всъщност, когато купувам, не гледам толкова цената, колкото да ми хареса и да ми стои добре. Имам много дрехи, но забелязвам, че нося основно едни и същи, които най си харесвам, това, което не съм носила две-три години, се освобождавам от него.

# 3 071
  • София
  • Мнения: 17 899
Аз за някои неща не съм склонна да давам много пари. Това са тениски, дънки, хавлии и пантофки. За жилетки- също. Гледам просто да са от естествена материя. Както и за спортни дрехи (без сутиени, там съм склонна, че трудно намирам добри). Най- много мразя да давам пари за "хубав чадър". Ми не ми трябва да е хубав чадърът. Стига ми да ме пази. И за 5лв има сносни.

Много искам да имам минимализъм във връхноте дрехи. И без това по- трудно се ппддържат. 2 шлифера, едно кожено яке, 1-2 по- леки връхни сако- палта и 2 палта. А съм се заринала в глупости. И то почти неносени.

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 23:09 от The Catcher in the Rye

# 3 072
  • Мнения: 29 053
Аз за някои неща не съм склонна да давам много пари. Това са тениски, дънки, хавлии и пантофки. За жилетки- също. Гледам просто да са от естествена материя. Както и за спортни дрехи (без сутиени, там съм склонна, че трудно намирам добри). Най- много мразя да давам пари за "хубав чадър". Ми не ми трябва да е хубав чадърът. Стига ми да ме пази. И за 5лв има сносни.
Абе ти да не си ми сестра...... и аз така! Joy
Като изключим дънките и пантофките - такива не нося!

# 3 073
  • София
  • Мнения: 17 899
Хихихи Hug
И аз почти не нося дънки, макар че имам 10 чифта. Но по принцип искам да имам 2-3. Едни черни с висока талия, едни средно сини, но не изтъркани и едни тъмно сини. Пантофки вече гледам да ограничавам, мисля, че си поразвалих краката с тях Sad

# 3 074
  • Мнения: 29 053
Хихихи Hug
И аз почти не нося дънки, макар че имам 10 чифта. Но по принцип искам да имам 2-3. Едни черни с висока талия, едни средно сини, но не изтъркани и едни тъмно сини. Пантофки вече гледам да ограничавам, мисля, че си поразвалих краката с тях Sad
Аз не ги харесвам, а явно са и неудобни! По форма ми напомнят на галошите...!
https://mr-bricolage.bg/bg/Gradinski-instrumenti/Zaschitno-oblek … NI-NOMER/p/898487

Общи условия

Активация на акаунт