Минималистичен начин на живот

  • 438 877
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 285
  • София
  • Мнения: 12 374
Моето за дъжд е на Jack Wolfskin, за две години не е мръднало. Дали не станаха и три даже. Фен съм на марката, добро качество е.

# 3 286
  • София
  • Мнения: 13 155
Хубавите дрехи се изплащат с годините. Моят съпруг ще кара 3-та зима с един Джак и 4-та или 5-та с Квмъл. Междувременно купи няколко ширпотреба за есента и стават за подмяна много бързо, особено циповете и копчетата.

# 3 287
  • Мнения: 7 269
Аз не търся, защото знам кое къде ми е. Много ми е важно гардеробът ми да е добре подреден. За дрехи и обувки не съм достатъчен минималист.

# 3 288
  • Мнения: 5 262
Aко намеря джак волфскин с намаление си взимам от там, ако намеря маммут с намаление от тях, ако намеря колумбия с намаление си взимам от тях и така …
Последните които взех на мъжа ми бяха намалени последни бройки някаква супер технология и то намалението беше от към 170 на кум 30 евро . Затова аз гледам да е добро и да има добро намаление и си го взимам. Да ми е определена марка само защото предното е било .. ами не.
Предното ми е колумбия и ми е още добре, но си изгубих качулката, която се махаше Disappointed

# 3 289
  • Мнения: X
Откакто се помня нося само тениски и дънки, по-бейсик от това, здраве му кажи. Десетина тениски, 3-4 чифта дънки, 2-3 якета, малко на брой пуловери - съвсем семпли (черни, сиви). Това е моят стил и грам не ми пука какво се "носи" по света и у нас. Модата ми е през плитките, важното е аз да се харесвам и да ми е удобно.
И аз съм така. Работата си я избирам така, че да няма дрес код, не обичам официално облекло и така си живея вече .. на 41 ставам зимъска, има няма 25 години.
Лятото съм почти само с рокли, ежедневни.

# 3 290
  • София
  • Мнения: 5 953
Да, ама то все ми се налага някое официално събитие. Я коктейл , я командировка в чужбина с поне една гала вечеря или каквото е там. И за самите презентации все е нужно ризи, и съответно обувки, чанта по-така , нови и в стил
И се почва... лято ли е, зима ли е?
Пък сако или какво, какво официално яке върху сакото ? Пък обувките са неподходящи, пък чанта коя? Пък панталона не ми става или не се харесвам с него Grinning Толкова че да те тромози това.. няколко пъти годишно
И какво?
С един официален костюм може ли да си ?- за всички сватби и погребения? ( така да се каже де)
Thinking
Weary

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 10:58 от Wooden Cuckoo Clocks

# 3 291
  • София
  • Мнения: 38 499
Хич няма минимализъм при дрехите при мен. Колкото повече, толкова по-голям избор. Работата ми не изисква официални костюми, но имам неофициални.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 3 292
  • София
  • Мнения: 12 374
Откакто се помня нося само тениски и дънки, по-бейсик от това, здраве му кажи. Десетина тениски, 3-4 чифта дънки, 2-3 якета, малко на брой пуловери - съвсем семпли (черни, сиви). Това е моят стил и грам не ми пука какво се "носи" по света и у нас. Модата ми е през плитките, важното е аз да се харесвам и да ми е удобно.
И аз съм така. Работата си я избирам така, че да няма дрес код, не обичам официално облекло и така си живея вече .. на 41 ставам зимъска, има няма 25 години.
Лятото съм почти само с рокли, ежедневни.
И аз избирам работата така, че да не изисква дрес код. За щастие, и трите ми професии го позволяват, особено сега в ИТ сферата. Като преподавател и преводач навремето също се обличах както ми е удобно.

При мен няма събития, които да налагат да имам официални дрехи, съответно нямам нито една. По коктейли и гала вечери не стъпвам; в метълските клубове и барове, в които ходя с приятели, се сливам идеално. На сватби ходя по дънки и черна тениска. Който иска, да слага рокли и сака, аз не искам. За собствената си сватба не сложих, няма да се правя на паун заради чужда.

# 3 293
  • Мнения: 28 485
Е то понякога няма как да не избереш дадена работа заради облекло. И аз се старая уж към минимализъм в облеклото, да видим ще успея ли!

# 3 294
  • Мнения: 7 269
Мен ми е кеф да си избирам дрехите/ обувките, да си ги купувам, нося, съчетавам, подреждам. Зареждам се позитивно. Имам, за щастие, понякога събития, където трябва да съм по- официално облечена. Харесват ми добре облечени хора.

# 3 295
  • Мнения: 5 262
Aз съм много зле с обличането. Ако малко съм напълняла някъде и не се харесвам тогава в никакви дрехи не се харесвам. В същност дори да имам дрехи , които ми стоят доста добре то пак не се харесвам . И така се разсърдвам на себе си , че докато не ми подейства диетата нарочно се обличам с каквото ми падне. И когато се приведа във форма в която се харесвам тогава си слагам хубавите дрешки.

Често се дразня от себе си, защото като се разходя из града виждам издокарани хора с всякакви фигури и пр.

По едно време бях трагедия във фигурата. Сега съм ок и днес съм се издокарала в розовко и съм много доволна от себе си.

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 11:28 от bella_ciao

# 3 296
  • София
  • Мнения: 13 155
Базовият гардероб не означава да се обличаш зле или неглиже. Единствено не трупаш излишни дрехи, които не носиш и избираш такива, които се съчетават помежду си в повече комбинации.

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 13:01 от Fever Ray

# 3 297
  • София
  • Мнения: 38 499
Аз назад го бях обяснила. Не мога да намеря 7 комплекта дрехи, които ще са ми абсолютно удобни в 7 дни от седмицата.
Все някоя сутрин ще се събудя недоспала и ще реша, че нито едно нещо от 7 те комплекта не ме кефи.

# 3 298
  • Мнения: 5 262
Fever Ray знам, знам. Аз не мога един базов куфар да подредя ти за базов гардероб ми приказваш.
Аз си имам неща от всичко и си се харесвам в определени комбинации ... както всеки с гардероба си ... само ако не съм във форма се дразня на себе си и спирам да се харесвам .

# 3 299
  • София
  • Мнения: 38 499
Всяка жена има дни от месеца, в които определени панталони, дънки и поли просто не й стават.

Общи условия

Активация на акаунт