Минималистичен начин на живот

  • 438 964
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 675
  • Мнения: X
Купих нещо от ЧП, но доставката се забави и междувременно реших да го откажа. Не съжалявам, сега въобще не се сещам, значи не е трябвало да го купя.

# 3 676
  • САЩ
  • Мнения: 471
Ние след месец ще се местим в друг щат. Решила съм да се разделя с много ненужни вещи, ще правим гаражна разпродажба, а каквото не успеем да продадем ще дарим. Проблемът е че още не съм започнала с голямото разчистване, не знам от къде, много ми е напрегнато и бързо се отказвам Sad  Стискайте палци да мине всичко гладко Simple Smile

# 3 677
  • Мнения: 427
Аз се боря със себе си да се разделя с някои книги. Повечето си ми харесват и като ги погледна си казвам - тази бих я препрочела някой ден...Само че вече нямам никакво място. А и последната една година се захванах да уча нещо ново и за художествена литература не ми остава време.

# 3 678
  • Мнения: 1 122
Книги не купуваме отдавна. Като се замисля, последно на хартиен носител съм купила два алманаха на дпогодба АДР, които ми бяха нужни за курса преь 2018. Четем предимно онлайн, на английски, с упражнителна цел. намирам го за минимилистично, eco-friendly така да се каже. Напоследък съм много запалена по антиутопиите тип "Джордж Оруел". Да препоръчам в тази връзка "The Giver", ако за някой представлява интерес.

Дрехи също купуваме рядко. Имаме служебни якета, блузи и обувки. Панталони пазаруваме ВУ най-вече. Не намирам смисъл да дам 40лв за китайски дънки например, когато мога да си намеря два или три чифта G-star за същата сума.

# 3 679
  • Мнения: 4 706
Аз също не купувам книги, а си вземам от библиотеката предимно, ако нещо ми хареса изключително много си го добавям в своята библиотека, а и ми подаряват често.

Къде избрахте да посрещнете новата година, момичета? Simple Smile 
Аз ще се присъединя на домашно парти, на което всеки ще приготви по нещо, ще вземем вино и всичко щеше да е идеално, ако част от групата нямаше да купят пиратки...

# 3 680
  • Мнения: 1 122
Ние ще празнуваме голяма група приятели вкъщи. Много се радвам, защото тук ще бъдат и майка ми и баба, с които не сме празнували заедно от години. Алкохол, като на студентски купон, всеки ще си носи Grinning причината е, че пием различно, а и си имаме домашно вино, ракия... Събрахме неголяма сума от всяко семейство за скара, мезета и салати. Аз забраних категорично пиротехниката заради малкото ми плашливо кученце, но мисля, че никой не отрази. Надявам се да се получи хубав купон.

# 3 681
  • Мнения: 28 504
Ние ще сме в малко, елегантно заведение, храната е хубава, няма фиксирано меню, компания сме! В 12 площадът със сцената са до нас...на това заведение никой не гърми пиратки!

# 3 682
  • Мнения: 105
Ние ще хапнем вкъщи (анти-веган менюто ми е мариновано и чака тигана) и ще се разходим в центъра. На Коледа не бяхме тук и не съм разглеждала украсите. Утре смятам да се изстреляме с детето първа седалка на Боровец, така че в 12 планирам да спя блажено трети сън Wink На работа съм, на работа ще съм и на 2ри. Отпуската офуках (минимализирах) по Коледа.

Какво си обещавате за НГ? Имате ли си дума за годината? Моята за 2019 беше “достатъчно”. За 2020 имам някои колебания. Вероятно няма да я определя до довечера.

# 3 683
  • Мнения: 10 993
И за мен думата за 2019 е достатъчно, за 2020 искам само мир в душата и запазване на статуквото от 2019 г.

# 3 684
  • София
  • Мнения: 13 166
Ние празнуваме минималистично.
Отспахме си до късно и следобеда изкарахме при девера и етървата на парче торта и питие. Прибрахме се да хапнем. Бяхме си направили няколко вида салати, мезета и скара. Полунощ посрещнахме на площада, а след това сестра ми дойдоха у нас на вино и ядки. Изкарахме до 5 ч. сутринта и сега тъкмо ставам. Другите още спят, а ние със съпруга ми чакаме  да гледаме концерта от Виена.

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 15:50 от Fever Ray

# 3 685
  • Мнения: 1 013
НГ изкарахме както предните 5. С още 2 семейства в домашна обстановка. Различното беше, че тази година откъм алкохол и храна, минимализирахме. И пак остана храна.
Дума нямам за годината, обещания също не съм си давала нито тази, нито миналата. Желая здраве на всички ви през 2020

# 3 686
  • София
  • Мнения: 17 775
И ние изкарахме минималистично. 6-ма души без скари, пръжки, баклави. Само мезета, салатки и една малка баница, колкото за късметите. И пиенето не беше много.
Обичам задушевни събирания, натоварват ме много хора.
2019 не беше от най- приятните, но ми се случиха 3-4 неща, които ще променят живота ми към по- добро. За 2020 не съм мислила, не си правя планове. Но от много време не съм се чувствала толкова спокойна на НГ. Heart Eyes

# 3 687
  • Мнения: 4 706
На нас от минимализъм не ни стигна баницата Grinning та ходих ей сега да купувам продукти за още... Grinning Иначе изкарахме чудесно, голямо домашно парти около 30 човека, доста социално, нови хора, вино... и чудесна музика и танци! Посрещнахме новата година заедно с испанците също като изядохме по 12 зрънца грозде, всяко от които различно пожелание Simple Smile

# 3 688
  • Мнения: 13 770
Интересен обичай! Разкажи повече за него! Всяко зрънце наричаш на някой месец ли?

Честита Нова година на всички! Да сте здрави, влюбени и щастливи минималистки Sunglasses

# 3 689
  • Мнения: 4 706
Интересен обичай! Разкажи повече за него! Всяко зрънце наричаш на някой месец ли?

Честита Нова година на всички! Да сте здрави, влюбени и щастливи минималистки Sunglasses
Relaxed да, това е им е традиция, 12те зрънца символизират 12те месеца през следващата година. Казват, че ритуала е тръгнал от преди векове (не знам и аз), когато на производителите на вино им била много изобилна реколтата и не знаели какво да я правят Grinning

Пожелавам на всички през 2020 само хубавите емоции да не са минималистични, а да са изобилни и да даряваме от нашия позитивизъм на останалите, защото не знаем какво да го правим толкова много! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт