Минималистичен начин на живот

  • 439 280
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 810
  • София
  • Мнения: 13 289
При мен с парфюмите е сложно. Това е единственото нещо, за което не съм минималист и са ми страст. Запалих цялото семейство и в един момент се оляхме. Имахме цял рафт в основата на единия гардероб и сега сме си забранили покупка на нов флакон, без да сме изхабили поне 3.

# 3 811
  • Мнения: 28 620
Аз не обичам да ми подаряват подаръци, просто няма шанс да ми харесат...нося определени дрехи, основно рокли, ползвам три марки парфюм и аптечна козметика! Но те са скъпички и подходящи за подарък само от мъжа ми...всички останали задължително подарявам на близки с повод или без повод!

# 3 812
  • Мнения: 3 743
А я да попитам един по-деликатен въпрос - какво мислите за преподаряването? Признавам си правила съм го преди като дадох чанта на приятелка с все етикета, която изобщо не харесах и държах няколко години непокътната. Сега също около празниците например получиш шал, който не моят цвят, а и имам 7-8, парфюм, който не ми харесва и книга, която вече имам. През годините основно съм получавала бижута за подаръци и рядко някое ми е харесало. Имам доста специфичен вкус, сигурно съм и капризна.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 22:05 от Emi_55

# 3 813
  • София
  • Мнения: 382
Ами аз последно време преподарявам. Питам приятелки харесва ли им и имат ли нужда, ако ли не пускам във facebook. Ама то мойто е страшно - напълних една огромна тоалетка с гримове, парфюми и разни козметики, бижута дрънкулки, от които съм алергична, комплекти чаши, които нямам къде да сложа дори. Аз изрично предупреждавам нищо да не ми се подарява, но единсвеното което постигнах е извинявайки се да ми подарят нещо. Сега почнах да събирам в кашони и съм се зарекла, че всичко ще "изхвърля".

# 3 814
  • Мнения: 4 706
Абсолютно съм за преподаряването! Много по-практично е и може да зарадва някого, а не да виси с години в някой шкаф, или да бъде изхвърлено!
Като слушам хората как не си харесват подаръците, как г хвърлят, и как се двоумят какво да подарят на друг... ами то това е ужасно нещо направо, а идеята е да носи радост.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 19:17 от Morella Allan Poe

# 3 815
  • Мнения: 28 620
Непрекъснато преподарявам, така се от отървавам от всички подаръци, които съм получила, не влизам в грях да ги изхвърля, спестявам пари, които така или иначе ще идат на вятъра, защото и аз да го купя на човекът едва ли ще му хареса !

# 3 816
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 944
Подаръци вещи и аз не обичам. Освен ако предварително не съм казала какво искам. С близките сме се разбрали. Макар, че понякога има изненади. (Майка ми обикновено.) При нас е възможно да се подари подарък с бележка за връщане в магазина.  По Коледа е масово. Така че и това е вариант. Практика е за детските РД да се дават пари в плик. Излишни детски джунджурии са ми спестени също. Нямам угризения да преподарявам, но не ми се налага често.

Утре имам рожден ден. Направих си подарък от мен за мен. Взех си един ден отпуск. Но не за да се приготвям за РД и подобни, а за да съм сама със себе си - нещо, което не ми се случва често. Тази година парти не ми се прави. Ще сме семейно на ресторант. Мъжът ми знам, че е подготвил нещо, включително и с децата. Но няма да са вещи за трупане със сигурност. Той има РД май месец и подаръкът му вече е готов. Купих билтети за шоуто на Тревор Ноа, който ще идва в Исландия през май.

Парфюми си купувам само аз и не искам никой да ми подарява (освен мъжът ми, който ме знае).  Нося един единствен ежедневен и от скоро имам още един за много специални случаи. Много съм консервативна и минималистична тук.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 19:20 от ЧеКа

# 3 817
  • Мнения: 427
Аз редовно преподарявам неща, които сама съм си купила, но после се оказва, че не харесвам или не са подхадящи за мен. Но не го правя за специален повод, например рожден ден или коледа, питам някоя приятелка имаш ли нужда от еди какво си и ако ми каже да и го давам.
А с преподаряването на подаръци имам доста заавна случка. Всичките ми приятели знаят, че съм фен на Стивън Кинг, и тази година получих 4 броя от най-новата му книга. Задържах една, останалите подарих на други негови фенове.

# 3 818
  • Мнения: 3 743
Благодаря за отговорите. Значи няма да се притеснявям да раздавам, не знам защо, но с подарени неща изпитвам някакво неудобство да се разделя.

# 3 819
  • София
  • Мнения: 38 595
Рядко получавам подаръци - вещи. Всъщност май нищо не получих за Коледа. Аз си купих един билет за рок концерт.
Не ми е проблем да преподаря.

# 3 820
  • Мнения: 28 620
Аз за жалост получавам подаръци вещи...добре, че ги преподарявам, защото ще съм се затрупала..!

# 3 821
  • Мнения: 4 808
Аз съм чувала много пъти, че подарък не се подарява, но бях събрала доста неща и наскоро без никакви угризения ги преподарих. Имах събрани доста парфюми и бижута, основно сребро, а аз сребро не съм носила от 30 години и май никога няма да нося повече, така че се разделих с тях без съжаление. Например майка ми обяви, че след нова година щяла да носи сребро, аз знам, че тя има ужасно много бижута, но се оказа, че сребро нямала, така че получи много хубав медальон.

# 3 822
  • Мнения: 5 262
Какво правите с вещите на децата? Тези, които не стават за ползване от друго дете.

моите двама имат 7 братовчеда 1 и 2 ри ... ами ако нещо остане у нас все пак го продаваме втора ръка

никакви подарци не получих и съм супер доволна. сама си купих карти за една минерална баня с естествено солена вода коледна оферта 12 за цената на 10 и разделени на 4 носителя ... а ние сме 4 ... и ходим заедно.
е много ми е кеф/

# 3 823
  • Мнения: 18 578
Любима тема - за нежеланите\излишните подаръци. Никакви задръжки нямам да ги раздавам или изхвърлям. За щастие намаляват с времето.

# 3 824
  • Мнения: 4 706
Минимализма не е ли все пак срещу свръх потреблението? Как изхвърлянето на подаръци е минимализъм? Не става дума само че някой е вложил пари, време и желание да подари подарък, който ще бъде изхвърлен, но не може ли да се подарят на друг, дори да се продадат?  Да се изхвърлят в кофата... изобщо не ми е минимализъм.

Общи условия

Активация на акаунт