Минималистичен начин на живот

  • 438 944
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 6 390
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Онзи ден поръчах една камара книги и учебници за детето.
По принцип всяка седмица сме някъде, така, че от това не сме се лишили. Основно пари за храна, бензин...и ресторанти.
В момента домът ни е много минимилистичен, т.к. е около 80 кв.м. и няма много шкафове.
Предстоят ми коледните покупки. Ще празнуваме Коледа в семейна обстановка ( разбирай около 15-тина човека) и ще има подаръци изненади и за големите. Та съм направила списък, избрала подаръците и започвам да ги набавям

# 6 391
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
От подаръци ще съм много минималистична тази година, решила съм. Не понасям купуването и подаряването само заради това, че има някакъв повод! Прехвърлянето на едни вещи насам- натам и трупането им ме влудява.
На голямата купих телефон, който вече се ползва. На малката ще взема най- накрая сим карта, че отдавна мрънка. На ММ коланът тъкмо пристигна. На малкото на сестра ми едно баланс колело, на големия- пари. Мама, ако успее да дойде, ще видя какво ще си поръча, но и там е ограничение, че пътува само с ръчен багаж. Обикновено със сестра ми си разменяме неща за дома, тази година от нищо специално нямам нужда и съм пас, тя- също.

# 6 392
  • Мнения: 1 786
От подаръци ще съм много минималистична тази година, решила съм. Не понасям купуването и подаряването само заради това, че има някакъв повод! Прехвърлянето на едни вещи насам- натам и трупането им ме влудява.

И мен! 😎

# 6 393
  • Мнения: 28 493
От подаръци ще съм много минималистична тази година, решила съм. Не понасям купуването и подаряването само заради това, че има някакъв повод! Прехвърлянето на едни вещи насам- натам и трупането им ме влудява.

И мен! 😎
И мен, никак не обичам да подарявам подаръци и не обичам да получавам. Почти няма подарък, който да съм харесала и да съм ползвала. Подарявам ги на друг незабавно, просто за да не ми се трупат. Същото си мисля и за моите подаръци, които давам, едва ли хората ги искат и харесват. Толкова по лесно ще е всеки да си кпува каквото си реши, не да се дават излишни пари за боклуци.

# 6 394
  • Мнения: 1 782
Един приятел казваше : "Нищо не искам за РД. Няма нещо за 50-100 лева, което да ми трябва/искам и да не съм си го взел". Напълно прав е!
Дразня се и на задължителните подаръци и празнуване в офиса. Хората най-често купуват каквото на тях им харесва (та дори и цветово), а не какво би харесало на получаващия подаръка.

# 6 395
  • Мнения: 28 493
Един приятел казваше : "Нищо не искам за РД. Няма нещо за 50-100 лева, което да ми трябва/искам и да не съм си го взел". Напълно прав е!
Абсолютно прав е и аз смятам така. Аз се старая уж да слушам кой какво би харесал, но като знам на мен как никога не ми допада купено от друг... не се сърдя и на хората, че не са уцелили, да не са ми в главата?

# 6 396
  • София
  • Мнения: 13 155
Ние сме решили да сме минималистични откъм подаръци тази Коледа. Ще сме в тесен семеен кръг и всички си купуваме всичко, от което имаме нужда, когато ни потрябва. В момента имаме нужда от здраве и спокойствие и ще гледаме да си организираме това, а не материални неща.
Смятаме да вземем повече хапване и пийване и просто да си останем няколко седмици само вкъщи с любимите хора. Ще излизаме само до свекърите, до девера и до голямата племенница или те ще идват у нас. Родителите ми, големите деца и сестра ми са през няколко метра. Затова няма да сме минималисти само по отношение на хубаво месо, вкусни сладкиши и ароматни вина. Най-много да взема малко козметика на женската част от семейството и хубави бутилки за мъжката част. Сестра ми е обещала нови пижами за всички, че с това стоене вътре ще си ходим по пижами и шушони. Simple Smile
Минимализмът в подаръците смятаме да обърнем после в летни изживявания, само здраве да е.

# 6 397
  • София
  • Мнения: 5 953
За празниците ще се сложа на диета. Само мен си. Като не мога да се ограничавам през другото време, сега тъй ще направя . инак ще кача още 1-2 кг. и спорта спрях покрай страха от Ковид. Та по-добре диета. предпочитам я. Confused вместо шока ВЪРХУ кантара след НГ

# 6 398
  • Мнения: 5 060
Аз пък съм решила да не съм минималистична в подаръците си. Просто има хора в обкръжението ми, които се радват като малки деца на подаръци, а аз много държа на тези хора. Та ще мисля поне да са практични. Смятам, че ако го направя, бих натрапила моя начин на живот на другите. Бих предпочела да направя компромис с това. И без това е веднъж годишно, а това са хора, които няма как да се превъзпитат. С половинката най-често си подаряваме билети за пътувания, някакви ваканции. Тази година не знам какво ще правим предвид вируса.

Подаръците към мен... ако са от най-близките, често си казвам от какво имам нужда или пък давам достатъчно много жокери. Имам обаче такива скандални подаръци в последните години, че направо ги давам на други хора да ги подаряват. Най-често майка ми на колежки.

# 6 399
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз искам лаптоп. Всъщност много ми трябва. Това е.
Малкият иска електронна игра.
Голямата - дрехи.
Останалите май не искат нищо.. Ще измисля някакви дреболии.

# 6 400
  • Мнения: 2 328
Дори не ми е минавало през ума за Коледа и подаръци.

# 6 401
  • Мнения: 28 493
Дори не ми е минавало през ума за Коледа и подаръци.
ИИИ Бухали и Сови ми то предстоящите светли празници макар и в ограничен кръг ще ни повдигнат духа...!

# 6 402
  • Мнения: 1 806
Да дойде човек тук да налеете малко акъл, а то и при вас зле Joy Аз се боря със себе си да не купувам лидлска детска кухня за едногодишно, което още не знае къде се намира Joy Имам три часа да го реша:smiling_imp:
ако не си- недей.Всяка година ги предлагат в Лидл. Ще ти заема място още близо две години. Мое мнение, де

# 6 403
  • Мнения: 2 586
И аз не мисля, че сега е момента за кухнята.
Аз съм доволна от себе си последните месеци. Доста неща разчисти, но имам нужда от малко дрехи. Харча основно за храна и за детето, ако има нужда от нещо конкретно. Тази година подаръци ще има само за децата и за именниците, няма как да ги прескоча.

# 6 404
  • Мнения: 2 328
Дори не ми е минавало през ума за Коледа и подаръци.
ИИИ Бухали и Сови ми то предстоящите светли празници макар и в ограничен кръг ще ни повдигнат духа...!
Е ще видим колко ще ни повдигнат духа.Аз имам първокласник и се притеснявам да не минат на дистанционно.Това ще провали учебната година на детето ми.Честно,сетих се за Коледа след като прочетох последните мнения в тази тема Joy
На едногодишно му е рано за кухня.Ние имаме тази на Икеа за 200 лв и сме много доволни.Колко тормоз и готвене е отнесла и все още е здрава.Много харесвам играчките на Икеа,страхотни са.

Общи условия

Активация на акаунт