Минималистичен начин на живот

  • 439 076
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 675
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз както писах по-напред от баща ми имам огромно количество книги ,предимно класика, но майка ми купува разни любовни бози които след едно прочитане по-добре да се продадат на символична цена или да се подарят на някой.Дъщеря ми тях със сигурност няма да ги прочете.От тези на баща ми и една трета не съм прочела

# 676
  • София
  • Мнения: 5 960
Май всичко друго бих изхвърлила или подарила, но не и книгите... тях си пазя,  но са множко... и картини имам, много харесвам и трупам...😊

# 677
  • Мнения: X
Wink Книги и аз не изхвърлям. Само романи бих прежалила, защото не чета такива. Ако не стига мястото ги качвам на тавана, но на боклука не. Даже ми е кеф понякога да се ровя из старите складирани книги. Електронните книги не са ми любимите, обичам да чета хартиени. И детската библиотека е препълнена, но и от тях подарявам само повтарящи се..

# 678
  • София
  • Мнения: 38 537
Ние имаме сигурно три кашона романчета тип Арлекин от свеки горе на тавана. Божке, тоя таван ако го разчистим, може и на стая да стане!

# 679
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
и аз имам на арлекин доста , но още не съм стигнала да ги кача в сайта за продажба.А и сега след празниците нищо не се купува, защото народа си е изхарчил парите, а и януари е пълен с именни дни,после идва февруари и март със съответните празници и никой няма пари за употребявани вещи.Ако нещо почне да се продава то ще е след април -поне по мое мнение

# 680
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Оооо, ТВ-то... И аз съм живяла без ТВ повече от десетина години. Когато бяхме сами с мъжа ми, а после децата малки. Не ни липсва ТВ-то хич. Но си е друго да гледаш хубав филм на по-голям екран, признавам си. Това бе причината да си вземем пак ТВ децата като поотраснаха. ТВ, в онзи класически смисъл на тв каналите, не гледаме. Екранът е за предавания и сериали, които следим и филми, които сме си набелязали да гледаме (обикновено от нетфликс или епъл ТВ). Децата играят на плейстейшън, гледат ЮТюб, или някой филм на ТВ екран (когато им е отпуснато екранно време). Ей така да върви нещо на екрана за фон - абсурд.

И аз все още пазя доста книги. Но обмислям варианта да разкарам значителна част от наличните. От години аз и мъжа ми четем вече само с четец/таблет и реално активната ни библиотека е виртуална.

# 681
  • Мнения: 46 526
Аз разкарах книгите, малко оставих само, както и такива, които  са в учебната програма.
На електронна книга съм от 5 г.

Растения - имаме едно авокадо само, което мъжът ми си гледа от костилка, а дъщеря ми си има 3 малки кактусчета. Имаме още 7-8 саксии, но една зима ги вкарахме в коридора на блока и там си останаха Laughing прозорците са до долу и им е много светло,разкрасяват общите части и не ми се пречкат вътре. Мъжът ми ги полива от време на време. Не съм по цветята...

Телевизора не си го давам, обичам, когато ми е скучно - докато нещо чистя или готвя да си пускам предавания за животни. В почивните дни си правим филмов маратон, през седмицата гледаме комедии или от смешните компилации от ютуб.

Имаме и втори, в спалнята, не е купувам специално за там, но за дневната си взехме по-голям и един остана излишен, ползвам го само аз, само докато се обличам след баня, ненавиждам мазането с кремове, но съм с много суха кожа и няма начин, само тв-то ме спасява да не умра от скука.

# 682
  • София
  • Мнения: 12 374
Човече, и аз съм с много суха кожа и се клепам всеки ден, въпреки че не обичам. Пускам си Слипнот обаче за стимул и плякам какаово или кайсиево масло.

Относно цветята: не се доизясних одеве. Не съм аз убийцата, а двете ни котки тире кози. Каквото и да взема, го опасват средно за седмица-две. Само кактуси още не съм пробвала, иначе дори бенджамина успяха да прецакат.

# 683
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
У нас е джунгла от цветя. Гледам и 30- тина орхидеи.

# 684
  • Мнения: 2 328
Ма моля ви се, моята котка ми изяде алоето.

# 685
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Аз сигурно вече одъртявам, обаче шум за фон все по-малко мога да търпя. Децата си имат стая за игра с плейстейшън и ТВ, така че да е изолиран шума. Ако искат да ползват някое устройство покрай мен - със слушалки. Е, правя изключение. Не съм толкова зла. Ако е музика - по-търпя. Още повече, че и моя си пускам понякога. На мъжа ми не му е спестено също. И него скастрям като реши да слуша подкастовете си, така че да оглася цялата къща. А той и в банята ги слуша - като си мие зъбите, като си подстригва брадата, след къпане... Нищо не слушам и не гледам аз докато правя подобни неща. Тишина ми дай на мен...

# 686
  • София
  • Мнения: 13 217
Книгите от нас ги дарих на една библиотека. Чета електронни. Оставила съм 20-тина любими само.
Цветя имам много. Гледам 30 орхидеи, но повече от половината са минита. И на терасата имам няколко саксии с каланхое. От тази Коледа се опитвам да гледам Коледниче и Коледна звезда, но не знам дали ще успея.
Телевизор имаме, дори няколко, но мразя страничен шум и се гледа целево само. Децата гледат в детските стао, но по-тохичко, за да не подлудяват мама.

# 687
  • Мнения: 19 307
Мен ми е скучно да подреждам/чистя без телевизор, ако съм сама вкъщи. Музика не търпя. Надува ми главата вкъщи и слушам само в колата. Тв ползвам понякога и за фон да заспя. В останалото време много рядко гледам нещо.
В стаята на детето няма тв и се надявам да удържа фронта да не слагаме такъв.

Книгите от библиотеката на нашите сме ги занесли на вилата и са подредени на рафтчета в една мини стая. Абсурд да ги изхвърля. Повечето са класики. Даже от време на време ги разглеждам  лятото и вземам някоя за четене преди сън. За себе си на хартия купувам специализирана литература или книги, които ми се иска да запазя. Останалото гледам да е електронно.
Цветя имам, въпреки че откакто имам селска градина, малко ми намаля обсесията за китки вкъщи Joy

# 688
  • София
  • Мнения: 38 537
И аз обичам тишина. Пускам си Рок канала, ако се разшетам.
Обаче мм по цял ден виси пред тв като е почивка. Надува рекламите по Дискавъри, вече са ми се набили в мозъка.
А аз няма къде да се скрия. Честно казано, заради тоя малък апартамент мразя уикендите.

# 689
  • София
  • Мнения: 12 374
Леле, май само аз обичам високи децибели музика. Иначе реклами не мога да издържам, а и съм отвикнала да слушам.

Общи условия

Активация на акаунт