Минималистичен начин на живот

  • 438 967
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 12 374
Бях чела,че някои провинции в Германия ся забранили използването на кафе в капсули.Наскоро видях в няколко сайта,че има и чай в капсули
А защо, имаш ли инфо? В офиса сме с капсули, у дома - купувам смес.

# 931
  • Мнения: 9 662
Има и капсули, които даже са пластмаса. При всички положения е шит, но нямам място да си сложа още една машина, а мъжът ми с капсулите няма да се раздели.

Чай пия и от двата вида. Имам си чайник с цедчица, която много лесно се вади след като чаят се запари. Повече ми харесва като вкус насипният от този в пакетчетата

# 932
  • Мнения: 19 302
Бях чела,че някои провинции в Германия ся забранили използването на кафе в капсули.Наскоро видях в няколко сайта,че има и чай в капсули
А защо, имаш ли инфо? В офиса сме с капсули, у дома - купувам смес.
Предполагам, защото повечето е много трудно да се рециклират. Изградени са от някакви слоеве и като чашите за кафе не се рециклират.

# 933
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Да точно заради рециклирането са ги забанили

# 934
  • София
  • Мнения: 12 374
Ясно, мерси момичета.

# 935
  • Мнения: 7 278
Не е вярно, че капсулите са забранени в някои провинции на Германия. Навсякъде са разрешени. Друг въпрос е, че германците предпочитат филтър кафе. Ние имаме кафе автомат, наистина пести много неща.

# 936
# 937
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
С риск да ме порицаете, но лично аз, не обвързвам минимализма с екологията. Разбира се, опитвам се да ползвам по-малко хартия, пластмаса, да хвърлям разделно когато имам време и да не замърсявам околната среда, но дотук!
Чай пия на пакетчета. И без това веднъж в месеца я се сетя, я не, ако тръгна да бъркам, варя и цедя.... Ще ми се отпие съвсем.

# 938
  • Мнения: 2 113
Сега се сещам, че от около месец се опитвам да въведа минимализъм в банята. Няма да е съвсем минимализъм, но поне да не са много шампоани и балсами, че ме изнервят като стане време за чистене. Сега доизхарчваме каквото е натрупано и вече само по 1 шампоан и 1 балсам.
След години експерименти с професионална козметика за не нам си какъв тип коса, пък еди какви си специални съставки, установихме, че косите ни изглеждат все по-зле. С 2-3 марки от масовите си стоят перфектно, така че просто ще ги редуваме.

Пастите за зъби също, убедихме се, че само от една сме доволни и спряхме с експериментите и натрупването на по 3-4 бр. пасти.
Аз сигурно вече одъртявам, обаче шум за фон все по-малко мога да търпя...
И аз за фон мразя, но като правя нещо скучно си го гледам съвсем внимателно Grinning

# 939
  • Мнения: 2 113
НСЧ, Моля сподели кои са пастата, балсамите и шампоаните, които ви допадат. Стигнах до същия извод за професионалните.

# 940
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз пък натрупвам пасти и козметика за баня, понеже пазарувам само по промоции. И когато вторият брой ми е намален със 70%, купувам. Последно паста за зъби съм купувала края на ноември, и поне още 3 месеца няма да купя Simple Smile

# 941
  • Мнения: 3 505
Аз приключих с промоциите и гледам да купувам само онова, от което се нуждая. Преди се заривах с козметика и изхвърлях поне половината.  Ако се науча това да го прилагам по отношение на маслата и парфюмите, ехееее!

# 942
  • София
  • Мнения: 5 190
Темата силно ме интересува! За мое съжаление прилагам минимализъм само в банята. Буквално един шампоан за всички. Понякога се застъпват до 3-4, но всеки има различно предназначение.
Когато вляза в чужда баня се шокирам, хората имат по 20-30, става ми лошо!
Обаче дотук съм с минимализма... Но се боря!

# 943
  • Мнения: X
При мен в банята със сигурност не може да става дума за минимализъм. Имам хиляда продукта. Шампоаните са ми няколко и съм си наложила да не купувам, докато не ги изхабя напълно. Отделно серуми, маски, скрабове за тяло, въобще съм се зарила. Обичам да пробвам нови продукти, но ще се опитам да се откажа от тази практика, защото купувам следващия, преди още да съм изхабила предишния. Дори не купувам на промоция, а защото нещо ми е хванало окото.

# 944
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз дъм пристрастена към козметика и особено към козметика за баня. Нямам минимализъм там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт