Минималистичен начин на живот

  • 438 771
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 28 464
За мен да си раздаваш старите боклуци(дрехи, чаши, обувки, козметика пък съвсем не мога да си представя) е обидно. Не го правя никога. Хората, които нямат, също имат достойнство. Дарение за мен е даряване на пари.
Моите чаш и исервизи не са стари, чисто нови са! Дрехите жената от селото сама ми ги иска, защото носи моите размери и се просълзява всеки път като и ги дам! Ако не ми ги е поискала не бих ги предложила, изхвърлям ги!

# 1 111
  • Мнения: X
Не знам как стои въпроса с учебниците сега, но не може ли да се дадат на библиотеката в училище?
Не знам, при всички случаи ги сменят през 2 години.
И аз купувам доста дрехи за детето.Но после не ги трупам,а ги раздавам.
Около мен явно всички са от голямото добрутро, не искат старо.

# 1 112
  • София
  • Мнения: 12 374
Дъщеря ми е втори клас, трябва да върнем всички учебници, без английския, който купихме, в училището след завършването. Отиват при следващите деца.

# 1 113
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Хич даже не ми е обидно да ми предлагат стари неща, както и аз предлагам за подаряване.
В Бг имах приятелка, която два пъти в годината ми струпваше чували с детски дрехи от дъщеря й, с тях буквално отгледах голямата, после заминаваха нататък по веригата; бебешки дрехи колко се износват, защо да ги хвърлям, като могат да служат още? Сега тук няма кой да ми дава, а по- неприятното е, че аз нямам на кого да давам. Напоследък намерих една жена, която е в нужда, на нея давам детски дрехи. Посуда, обувки, чанти и всичко непотребно нося в чарити шоповете. Боклукът за един е съкровище за друг, това е моята максима по тези въпроси.

# 1 114
  • Мнения: 237
И аздавам много неща на дъщерята на жената която идва да чисти вкъщи. Веднъж сама ме попита, като видя, че съм отделила стари дрехи - щях да ги нося до контейнерита на БЧК, а се оказа че дъщеря й е на 17 , слабичка като мен, не висока- и й станали идеално. Беше много щастлива каза че на детето му светнали очите, и ми благодари много! От тогава все на нея давам- дрехи, козметика- която ми е подарък и няма да ползвам- книги, които съм прочела. Момичето много се радва- даже веднъж я видях да чака майка си след работа пред блока ни и носеше моя рокля- много ми стана мило Simple Smile
Сега ще има бал през май и мисля да й дам една официална дизайнерска рокля, която не съм носила от години- ще обере овациите хаха

# 1 115
  • Мнения: 2 328
Има ли нещо, по отношение на което не сте минималисти? За мен това са 4 неща-спестяването на пари ,дом на мое име, запас от лекарства за бързо реагиране и запас от храна за две седмици и една книга, която търся от години. Обичам спокойствието, което ми дава факта, че имам скътан някой лев и ако стане нещо мога да реагирам. Книгата е Борба за любов от Пени Джордан. Лекарствата са ми важни, да мога да реагирам при спешен случай. При нас няма денонощна аптека. Храна във фризера и основни храни, с които да изкарам две седмици на шелф куукинг.

# 1 116
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Скоро подарих стар, но много запазен и малко употребяван телевизор на бедно ромско семейство. Хоратa са без образование, работят неквалифицирана работа, имат само едно дете. Радваха се като малки деца и тримата. Техния беше сдал багажа и пари за друг нямаше. Не виждам нищо лошо в това да се помага и с вещи.

# 1 117
  • Мнения: 13 767
Без книгата и отчасти лекарствата - съгласна съм с теб. Основните храни винаги ги има в хладилника (без да прекалявам, защото храна не изхвърлям!), месо и замразени зеленчуци/плодове във фризера. Виж, за пари и дом минимализъм не признавам. Колкото повече, толкова по-добре Smirk.
Ти пък, минимализъм за парите Joy Там не подарявам и не изхвърлям Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 118
  • Мнения: X
Дъщеря ми е втори клас, трябва да върнем всички учебници, без английския, който купихме, в училището след завършването. Отиват при следващите деца.
Има учебни тетрадки, има много по езици, които не се връщат /втори език например, закупувани са, от курсове/, има допълнителни помагала, неизползвани от синковеца, и учебни тетрадки, непопълвани или наполовина попълвани, тях ясно, че ще хвърля. Прибрала съм целия куп без да го преглеждам. То и това си е хамалогия, къде ти време за преглеждане на вещи едно по едно преди прибирането.
Другата седмица ММ е в отпуска, започваме!

# 1 119
  • София
  • Мнения: 13 115
Парите са си пари. За тях добре важи приказката на Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече." Домът също е необходимост и пак е минимализъм по отношение на него, когато не ламти човек да има н-брой имоти, защото няма как да е на повече от едно място в едно и също време.
Аз лично не съм минималист само по отношение на парфюмите (страст са ми) и на храната (да има винаги нещо, когато някой поиска, защото имам 4 деца - явно и в това отношение не ме влече минимализмът, но пък историята познава и жена с 69 деца).
Лекарства вкъщи много рядко има. Само няколко основни неща, които се побират в кутия от датски бисквити и дори остава свободно място.

# 1 120
  • Мнения: 2 328
Има хора, които живеят с багаж в една раница. Някакви номади, даже доста от тях живеят в каравани. Има и такива в тайни хаус,в Америка са много популярни.
По отношение на дома и парите позицията ми е твърда. Мога и с две и с двеста, ама предпочитам с двеста. Мога и на квартира да живея, ама си предпочитам имота да е на мое име и да е направен като хората, а не барака с печка кюмбе.
Моя етаж ми е напълно достатъчен, всичко е точно така, както го искам и не бих си помислила да си сменя дома.

# 1 121
  • София
  • Мнения: 12 374
Единствено за парфюми и пътувания не съм минималист - там сърцето ми не знае граници.
Дом имам на мое име, денонощната аптека ни е на две крачки и у дома не се презапасяваме с лекарства. Нито пък с храна.

За парите е ясно, лафът от Мечо Пух, който Фивър написа, е точно на място.

# 1 122
  • Мнения: 2 328
Лафа на мечо пух наистина е в десятка та, напълно съм съгласна с него.

# 1 123
  • Мнения: 2 081
Има ли нещо, по отношение на което не сте минималисти? За мен това са 4 неща-спестяването на пари ,дом на мое име, запас от лекарства за бързо реагиране и запас от храна за две седмици и една книга, която търся от години. Обичам спокойствието, което ми дава факта, че имам скътан някой лев и ако стане нещо мога да реагирам. Книгата е Борба за любов от Пени Джордан. Лекарствата са ми важни, да мога да реагирам при спешен случай. При нас няма денонощна аптека. Храна във фризера и основни храни, с които да изкарам две седмици на шелф куукинг.

Пари и дом задължително Simple Smile Лекатства имам основно за детето , фризерът винаги е пълен ( даже сега съм си казала , че няма да купувам храна докото не го изпразня поне на половина ) . За книги за съжаление не ми остава  много време , но имам няколко прибрани любими .

Преди прекалявах с дрехи , обувки и козметика , но ми мина Grinning  Вече само необходимото .

# 1 124
  • Мнения: 2 328
Книгата, която търся не ми е любима. Загубих я преди доста години при едно местене. Това е единствената книга, с която съм се разделила НЕ по мое желание. Чета само електронни книги, не купувам на хартиен носител. Освен за децата разбира се, те имат много.

Общи условия

Активация на акаунт