Минималистичен начин на живот

  • 439 247
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 110
Няма как да разкарам стационара, нарочно съм го прекарала- искам, когато оставям децата сами вкъщи, да имам връзка с тях и те с мен( по- скоро за малката говоря, голямата има мобилен).
Чай консумираме в пренебрежимо малко количество, та да си променям навиците за 20 пакетчета чай годишно. Виж, капсулите за кафе се оказват сериозен проблем, над който мисля. Оказва се, че има начин да се рециклират и те, жалко, че наблизо няма такъв център. Засега мога само да ги изхвърлям при пластмасовите отпадъци.
А защо не си подмените машината за кафе. Аз това направих, купих такава, която сама си мели кафето. Хем излиза значително по-ефтино, а вкусът е незаменим. Така ухае на прясно смляно кафе....
И като пресметнах, машината се изплати за около година.

# 1 381
  • Мнения: 6 993
Има многократни капсули за кафе, не знам с какви машини и прочие работят, защото въобще не пия кафе и нямам машина Grinning Но знам, че има такива, обсъждаше се в една zero waste група.

# 1 382
  • София
  • Мнения: 38 589
Кафе автоматите са  най-екологични. 

# 1 383
  • Мнения: 2 591
Ние имаме малка машинка за мелене на кафе. Върши ми страхотна работа.

# 1 384
  • Мнения: 4 397
Кафе автоматите са  най-екологични. 
Обществените?!

Алуминиевите капсули, освен че са вредни за здравето, замърсяват и природата (както и другите).

# 1 385
  • Мнения: 19 317
Аз се чудя защо забраниха пластмасови чинии и чаши, а за капсулите за кафе ни звук, ни стон.

# 1 386
  • София
  • Мнения: 5 962
Аз се чудя защо забраниха пластмасови чинии и чаши, а за капсулите за кафе ни звук, ни стон.

Е как! Капсулите си имат лоби (Нестле). А пък еднократните прибори се произвеждат от множество малки производители. Явно те си нямат лоби.

# 1 387
  • София
  • Мнения: 38 589
Кафе автоматите са  най-екологични. 
Обществените?
Домашни. Говоря за кафе машина, която мели и прави кафе.

# 1 388
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Някой спомена комунизма.
Помня,че  майка ми подържаше идеален ред и чистота вкъщи.
Защото тогава беше нормално да се натресе някой на гости без покана.Или да звънне съседката и да поиска една чаша захар,а да остане за кафе.
Имахме една руска прахосмукачка Ракета,която беше много мощна и работи повече от 20 години,а после я подарихме.
Пералнята ни беше ,,Перла,,.Прахове имаше няколко вида.Имаше и сапуни за пране.
Верото беше само един вид.
Банята и тоалетата-с белина и кислол.Имаше дезодорант за тоалетна.
Прозорци-със смес от оцет и вода и после с вестници.

Излишни вещи нямаше натрупани.Секцията в хола беше пълна с книги ,за да се чисти праха по-лесно.
Някои си подреждаха чашите в секцията,но майками -не.Седяха в кухнята.
В секцията имаше един шкаф пълен с нес кафе,шоколадови бонбони,вермут,бадемов аперитив,водка и едно уиски от Корекома- за гости.

В събота или неделя мъжете тупаха килими и си миеха колите.


# 1 389
  • София
  • Мнения: 38 589
Нашите се пренесоха в ново жилище 81-82 и поддържаха много чисто, но все пак вещи се натрупват. Баща ми имаше едни стари научни книги, които и до сега събират прах.
А иначе в колко наджиджкани апартаменти от онова време съм влизала...

# 1 390
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Нямам никакво намерение да си сменям машината, благодаря за предложенията, но докато работи, ще си я ползвам. И за многократните капсули за кафе знам, но не смятам да си го причинявам на този етап. Рециклирам каквото мога, толкова от мен за спасението на планетата. Минимализма не го възприемам като хвърляне на нещо работещо и замяната му с ново, напротив, точно обратното е.

# 1 391
  • Мнения: 1 782
В секцията имаше един шкаф пълен с нес кафе,шоколадови бонбони,вермут,бадемов аперитив,водка и едно уиски от Корекома- за гости.
Вени, върна ме в детските ми години. Grinning Grinning
Нямам чак такъв сантимент към онези времена, но помня каква радост беше като ни носеха тоблерон. Мама правеше по-хубав домашен шоколад, но кой да го оцени тогава.

# 1 392
  • Мнения: 2 560
Захванала съм се с пролетно почистване, да се чете- изхвърляне на натрупани вещи. Четири чифта обувки заминаха, три мои и един на мм, вчера  изхвърлих  и малко дрехи. Днес продължавам с дрехите, че имаме 3 гардероба, пълни, без да броим на малкия дрешките.
От онова време не помня много, но имаше едни табелки на вратите " Образцов и хигиеничен дом". Много беше престижно да ти оценят така дома, сакън ако нямаш, значи си мърляч🙄😐

# 1 393
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 942
Баща ми още си пази една камара техническа литература, трупана през целия му живот. Преместиха се вече като пенсионери от апартамент в къща да живеят и почти всичко беше преместено, вместо да бъде изхвърлено или раздадено. Всяко лято като си ходя в Бг се опитвам да ги убедя да ги махнат. Част от книгите са на майка ми и нея мога да я склоня, но той не ги дава. Тя пък се дърпа за художествената литература. Общо всичките книги са ужасно много. Заемат три пълни стени отгоре до долу. Миналата година изрових почти разпадащи се книги и успях да ги убедя поне тях да изхвърлим. Тази година като се прибера, мисля по сериозно да се заема, стига да ми позволят.

# 1 394
  • Мнения: 9 682
Ами аз чета, електронни книги предимно, но не мога да разбера тази привързаност към хартиените. И на мен ми се намират книжни, като сред тях има такива, които съм сигурна, че няма да прочета пак. Без жал ги разкарвам тях. Имам някои, които си ги препрочитам, но не са толкова много, че да се чувствам затрупана. Едно рафтче да са.. пък електронните е ясно - няма грижа там с пространство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт