Минималистичен начин на живот

  • 439 925
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 1 425
  • София
  • Мнения: 17 825
ЧеКа, разбира се, хора всякакви Peace

# 1 426
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Във физическата библиотека съм оставила само професионална литература. Художествената - прочитам и подарявам поради тотална липса на място. Повече чета на киндъл или таблет, купувам само това, което не намирам в електронен вид, пак поради липса на място за съхранение.

# 1 427
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
И аз осиновно чета на киндъл. Излягането с вино в ръка с любимо четиво и на мен ми е от върховните удоволствия . Какъв е носителят на четивото не ми влияе на атмосферата и кефа.

# 1 428
  • София
  • Мнения: 38 620
Аз навремето се прибрах след 5 г в чужбина с чартър. Нямаше ограничения на багажа. Съответно имах една раница с книги. Митничарите изпаднаха в чуденка.
Сега обаче си купувам много малко книги.

# 1 429
  • София
  • Мнения: 17 825
Аз понеже като цяло не обичам електронни книги, не си взех четец, карам с едно приложение на таблета (с цвят на хартията, с по- топла светлина и т.н.) и се чудя толкова ли е голяма разликата според вас?

Аз съм обратното, понякога чета научна литература на таблет или лаптоп, а пък художественага си я редя в библиотеката.

# 1 430
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Най-голямата разлика е на слънце. Не може да се чете на практика от таблета тогава. Иначе вечер у дома си чета редовно на киндъл апа на айпада. Тогава е ок. Но по принцип киндъла  е по-щадящ за очите.

# 1 431
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Когато емигрирахме, тръгнахме всички с по един куфар и една раница. Моят куфар беше наполовина пълен с книги.
Сега стоят в малката ми библиотека тук, но отдавна се сдобих с четец и спря да ми се къса сърцето за книжните издания, които зарязах в Бг, разпилени по три къщи.

# 1 432
  • Мнения: 28 683
Днес разчаствам вградепия гардероб, разделих се с любими палта и ботушки....но няма как от доста години са, малки и няма смисъл да ги пазя, колкото и да ми се къса сърцето! Wink

# 1 433
  • Мнения: 2 328
Аз пък днес си взех ново кожено яке, защото си разпрах ръкава на един пирон Cry

# 1 434
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Относно книгите аз съм решила да оставя само класиката и тип приключенски.Останалите любовни блудкажи чета и пускам за продажба.

# 1 435
  • Мнения: 13 782
У нас ли това?
Къде и кой ги купува?

# 1 436
  • София
  • Мнения: 17 825
Най-голямата разлика е на слънце. Не може да се чете на практика от таблета тогава. Иначе вечер у дома си чета редовно на киндъл апа на айпада. Тогава е ок. Но по принцип киндъла  е по-щадящ за очите.
Мерси, може пък да си взема.

Аз вкъщи чета от книга, като пътувам си чета същото на таблета и после докъдето съм стигнала, си продължавам Laughing Хич не обичам да разнасям книги навън.

# 1 437
  • София
  • Мнения: 5 986
Фейсбук групи има бол, от типа, Продавам, разменям, подарявам или подобни. Всеки ден някой пуска снимки, наредил книгите, описал, снимал и ги пуска по 2лева бройката, ако нещо не се продаде се появява скоро като Подарявам книги и все някой следи и все ще ги вземе. Че ако съм аз в някое селско читалище ще ги закарам или подобно. Как да няма къде да се дадат книги, пък и евтини любовни романи да са...какво остава за класика..

# 1 438
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
На мен четеца (или приложението му за таблета) ми е много удобен. Едно за разнасяне е по-удобно. Друго -  че аз чета на английски основно и си поръчвам много от Амазон. Книгите ми идват на секундата, по-евтини са в електронен вариант. Въобще много си го обичам аз киндълчето.  Simple Smile

# 1 439
  • София
  • Мнения: 12 374
Имам и киндъл и таблет, определено на киндъла се чете по-добре. От таблета понякога ме заболява главата. Странното е, че когато чета на телефона, съм ОК.

Чета основно на английски, свалям от амазон, но за жалост не винаги е по-евтино. Последната книга, която търсих, беше Jonathan Strange & Mr. Norrell, но не ми се даваха близо 18 долара. Намерих си я и си я свалих безплатно, сега я чета.

Пазя си много и си ценя и хартиените книги, няма нищо по-приятно от това да разлистиш нова книга. Купувам книги секънд хенд, харесва ми...все едно ги спасявам един вид. С киндъла това усещане не е същото. Но е удобно, особено за път.

Общи условия

Активация на акаунт