Минималистичен начин на живот

  • 439 066
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 5 475
  • Мнения: X
Е, сега не ползваш по контактите, ами дифюзъри и лед свещи. Все тая.
Един дифюзър, една солна лампа и две свещи в цялата къща.
До това съм свела нещата, вместо по 2-3 в стая Simple Smile

# 5 476
  • Мнения: 2 328
Имам една ароматна свещ в бурканче и запалка.Това ми е в случай ,че спре тока,да не се стресират децата.Стоят в коридора в шкаф,не ползвам свещта като декорация.

# 5 477
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Момичета, не помня в тази тема, за спестяванията или за МРЗ беше, но някоя каза, че ползва шампоан Бочко за коса и тяло. Не мога да намеря мнението да видя кой точно Бочко беше. Ще съм благодарна, ако кажете пак.
Аз го бях писала. Пробвала съм всичките им шампоани. Розовият с принцесата е с балсам, но аз добавям балсам за възрастни. Жълтият с банан има страхотен аромат. Ползвала съм и с ягода, и с лайка и липа, дори сега имам “ Билкова градина”.  Който и да вземеш от тях, няма да съжаляваш, всичките са хубави. Но балсам се слага стандартен.

# 5 478
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Точно Yankee Candle не бих използвала. Няколко пъти имаха рикол, че използват канцерогенни съставки.
Аз съм с ароматни масла. Дори и в офиса имам usb дифузер- капваш 2-3 капки масло и отива към седмица.

# 5 479
  • Мнения: 1 799
Аз съм с ароматни масла. Дори и в офиса имам usb дифузер - капваш 2-3 капки масло и отива към седмица.
Може ли линк, отдавна искам да взема и все не знам на какво да се спра. Още повече че предпочитам да го купя от магазин, не от интернет, а идея си нямам кое е.

# 5 480
  • Мнения: 28 545
Моят дифузер е такъв, ползвам само масла на Дотера, много скъпи, но са естествени и могат да се пият даже! За американските момичета цените ще са ОК




# 5 481
  • София
  • Мнения: 12 006
Мими, от къде са купени дифузера и маслата? Може и на лични, мерси!

# 5 482
  • Мнения: 28 545
Мими, от къде са купени дифузера и маслата? Може и на лични, мерси!
https://m.emag.bg/ovlazhnitel-za-vyzduh-rovus-embient-3v1-100015 … 689/pd/DDF2DGBBM/

https://eteriko.bg/?gclid=Cj0KCQjw0YD4BRD2ARIsAHwmKVn9xWKP28ITpw … fHbwaAl7dEALw_wcB

Но гледам овлажнителят вече не се предлага!

# 5 483
  • София
  • Мнения: 13 217
Ние ароматизираме с 2 дифузера с чаени свещи (купувам, когато свършат, по едно пакетче с 12 броя, хем като спре тока да си свети). И една солна лампа имаме. Други ароматизатори не купуваме.

# 5 484
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 934
Аз преди ползвах ароматни свещи. Чат-пат. По Коледа обикнвени. Но откакто имаме папагал спрях, защото не е добре за него. Никакви ароматизатори за въздух не ползвам. Иначе у дома винаги държа леко отворени прозорци. Отделно проветряването. Живея до океана. Обичам миризмата, която идва оттам. Пролетта пък мирише много на окосена трева.

# 5 485
  • Мнения: X
От солните лампи на кучетата и котките им ставало зле, лягат болни буквално. Затова не съм си взела.

# 5 486
  • Мнения: 8 898
И аз не обичам ароматизатори, свещи и подобни. По Коледа ползвам ароматни свещи само и толкова. По възможност винаги прозорците са леко открехнати да влиза свеж въздух. Под прозореца на спалнята ни е жасмина на съседите - ухае разкошно.

# 5 487
  • SF
  • Мнения: 21 242
Аз пък наскоро си купих шампоан и балсам за коса Здраве с хинин и съм много приятно изненадана.

Разпенва ли се шампоанът? След това не ти ли прави косата "скърцаща"? Кое те изненада?

# 5 488
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз пък наскоро си купих шампоан и балсам за коса Здраве с хинин и съм много приятно изненадана.

Разпенва ли се шампоанът? След това не ти ли прави косата "скърцаща"? Кое те изненада?

Разпенва се, скърцаща чак не я прави. Но последните ми шампоани все бяха с много масла и сега, да косата е друга. Но като се сложи и балсама, дори кристали не си слагам вече. А косата ми е суха и склонна към накъсване. Сега стана плътна, лъскава... Абе, доволна съм!

# 5 489
  • София
  • Мнения: 13 217
Няма как на животните да им е зле от солната лампа. Тя не излъчва нищо, а нагряването на солта йонизира въздуха. Нашите кучета не съм забелязала да имат проблеми с лампата, но пък ние не сме боледували от респираторни заболявания, откакто я имаме. Дори обмисляхме йонизираща лампа, като тези в болниците и аптеките. Имаме такава в кантората, но при по-дълга работа убива цветята в стаята (включва се, докато топло кръвните са извън помещението за 20-30 мин.).
Вкъщи също държим отворени прозорци целогодишно, но далеч не намирам софийския въздух за свеж.
Шампоаните Здраве са ми много любими и ги предпочитам пред далеч по-скъпи и прехвалени. Писала съм в темата с изразходената козметика по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт