Минималистичен начин на живот

  • 438 761
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 7 815
  • София
  • Мнения: 13 111
Слава Богу, че личното ми разбиране за минимализъм включва и минимум общуване с неприятни за мен хора, несъобразяване с трендове и липса на участие в разните социални мрежи.
Не си представям да си съобразявам изборите в живота с нечии чужди представи, оценки или пък обвинения.
И не си обсъждам къде, кога и какво с никой от познатите. В момента със съпруга ми сме само двамата на почивка на едно приказно място, но никой не знае извън най-близкия ни кръг (родителите и децата ни, сестра ми и брат му, като те знаят по стечение на обстоятелствата, че сестра ми ще ми полива цветята, а брат му ще поеме за 2 седмици кантората).

# 7 816
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
От социалните мрежи и общуване с познати аз пък научавам за хубави места за почивка, за ядене, за какво ли не. Реклами, лични преживявания, всякаква информация в тази насока приемам. Споделянето от хората никога не ме е дразнило. Отсявам си каквото ми трябва. Аз не съм особено активна и не споделям по соц.мрежи, ‘щот съм темерут, а не защото се смятам за много извисена и “над тия неща”. Във форума специално лични неща рядко споделям, защото винаги ще се намери някой, който ще приеме това, което пиша/показвам по някакъв изчанчен начин. После трябва да обяснявам, че нямам сестра. Случвало ми се е, та нямам вече нерви и време за такива неща и си ги спестявам. Като истински минималист. Wink

# 7 817
  • Мнения: 13 805
Голям мастодонт тип Зелмер/Керхер с по 10 филтъра не ми е бил изобщо вариант, но знам, че биха чистили по-добре от безжичната.

Керхера ни беше страхотна прахосмукачка. Мощна, с хепа филтър, голям обем на торбичката. Чистеше като бог, само да доближиш четката и ще изсмуче всичко в радиус от един метър. В продължение на 12 години без повреда с нея се чистеше всеки ден, а понякога и два пъти на ден. Е, повреди се. А керхер не правили вече такива прахосмукачки , а по предписание, задължително, вече се произвеждали по-маломощни прахосмукачки . И не само керхер , а всички производители, съгласно предписания да се пести енергия. След седмици избиране да сме добри с природата взехме miele eco. Ами близко не стои до Керхера. Сега за да изчистя минавам няколко пъти с четката. Кел файда че пестя енергия, сякаш моето време е безкрайно и безплатно. Взехме робот да ми пести време. Така доста се отдалечихме от минимализма.

# 7 818
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ох, да, глупостта с прахосмукачките с мотори до мах 900W... Много смислено, няма що...

И у нас сме с робот, а за вода и гадни боклуци тип стружки, с професионален Керхер.

Всъщност, нз дали важи тази рестрикция и за професионалните прахосмукачки.

# 7 819
  • Мнения: 3 505
Имате ли идея дали извън ЕС може да се купи по-мощна прахосмукачка?

# 7 820
  • Мнения: 2 328
Аз от Бош съм безкрайно недоволна.Най-лошата прахосмукачка на света!Имах Керхер в3 ,чистеше добре,но пусто много е обемна и грозна.Нямах къде да я държа,така че да не ми вади очите.Боша стоеше изправен зад вратата.Керхера го дадох ма свекървата и тя му такова таковата.Вече не става за нищо.

# 7 821
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз съм с Горение и много съм доволна, купихме я миналата година от Технополис. Много е мощна и дърпа супер. Но е и много тежка. Сега обмислям покупка на роботи за под и за прозорци и нещо не мога да си избера модел.
За покупка извън ЕС може от Турция, но и тук има мощни уреди, трябва да се потърси.
За мен е важно каквото и да купя, да работи добре, поддръжката му да не е скъпа и да не ми създава ядове. Не знам колко е минималистично.

# 7 822
  • Мнения: 40 892
Все пак не моторът чисти, а въздушната струя, А тя се формира от четката. С намалената мощност на моторите производителите са напънаха да правят по-добри четки и днешните прахосмукачки според мен чистят колкото и старите от по 2000 вата. просто тогава решението беше лесно - голям мотор и си свиркат.

# 7 823
  • Мнения: 13 805
ами той подът ми е един същ, дали с новата прахосмукачка дали със старата. И какво като а новата машинария четката за твърди насилки е  с естествен косъм. Прахосмукира по-кофти от старата универсална четка с което се чистеше щеш килим щеш гранитогрес. С четка за тапицерия при същата стара праходмукачка чудесно се поддържаше и дивана. Сега с фенси четка за тапицерия само се замазва отгоре му.
Но си права, това една четка да я измислиш за 150- 160 лева доста мислене ще да е било.

# 7 824
  • Мнения: 40 892
Не си измислям, говоря от опит. Ама зависи каква прахосмукачка с каква четка си купила. По-ниския клас нямат от добрите.

# 7 825
  • Мнения: 13 805
Ти ме озадачи. Ако при цена 150 лева за четка (което е грубо до  1/3 от цената на прахосмукачката)явно че на четката се разчита много, но тя не е всичко. Добре, хубава четка с естествен косъм за твърди повърхности но ако прахосмукачката не засмуква каква е ползата. Видях че има турбо четки, но ние нямаме меки настилки за да усетим тяхната ефективност. Само твърди, затова и търсих четка специализирана за твърди повърхности.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 21:24 от _re_ge

# 7 826
  • Мнения: 40 892
На твърда настилка всичко чисти. А добрите четки насочват потока по-добре и му придават по-висока скорост.
Четката с естествен косъм може и да е скъпа, но иначе не е хай-тек.

# 7 827
  • Мнения: 10
Аз от Бош съм безкрайно недоволна.Най-лошата прахосмукачка на света!Имах Керхер в3 ,чистеше добре,но пусто много е обемна и грозна.Нямах къде да я държа,така че да не ми вади очите.Боша стоеше изправен зад вратата.Керхера го дадох ма свекървата и тя му такова таковата.Вече не става за нищо.

Ние имаме ровента и засега е добре.

# 7 828
  • Мнения: 2 328
Аз съм намислила да дебна някой хубав мощен Шарк с кабел на промоция в амазон.

# 7 829
  • Мнения: 13 188
И мен ме дразнят еко недомислиците. Намалена мощност на прахосмукачката, супер - спестих ток, ама друг път, защото за същото изчистване трябва да минаваш двойно и тройно. С душа същата работа - пести там, църка си нещо и за да отмие шампоана стоя три пъти по-дълго под водата.

Общи условия

Активация на акаунт