Минималистичен начин на живот

  • 439 252
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 7 800
  • Мнения: 1 782
Никой не говори за пестене. Но ако отидеш в скъп хотел или заведение само защото е тренди и ще се издигнеш в очите на колегите като ти видят снимката в инстаграм - това вече е друго нещо. И точно това имаше предвид +123.

Черна Станция, предполагам само сетчето на терасата струва повече от обзавеждането в моя хол. Grinning

# 7 801
  • Мнения: 41 079
Никой не говори за пестене. Но ако отидеш в скъп хотел или заведение само защото е тренди и ще се издигнеш в очите на колегите като ти видят снимката в инстаграм - това вече е друго нещо. И точно това имаше предвид +123.

Не обичам да разказвам къде ходя, освен на най-близките си, много от които също могат да си позволят 5* и за тях не е хвалба, а споделяне на варианти. Снимки не поствам никога, то и нямам ФБ или друго такова.

# 7 802
  • Мнения: 3 505
Никой не говори за пестене. Но ако отидеш в скъп хотел или заведение само защото е тренди и ще се издигнеш в очите на колегите като ти видят снимката в инстаграм - това вече е друго нещо. И точно това имаше предвид +123.

Не обичам да разказвам къде ходя, освен на най-близките си, много от които също могат да си позволят 5* и за тях не е хвалба, а споделяне на варианти. Снимки не поствам никога, то и нямам ФБ или друго такова.
Ако познатите ти смятат за втора категория хора тия, които не мога или ме искат да почиват в 5* хотели, които не карат нови коли или не се обличат  с последните колекции от известни марки, може би ще разбереш за какво говоря.

# 7 803
  • Мнения: 41 079
Ако познатите ти смятат за втора категория хора тия, които не мога или ме искат да почиват в 5* хотели, които не карат нови коли или не се обличат  с последните колекции от известни марки, може би ще разбереш за какво говоря.

А как стигна до тази идея??? Познатите ми масово не карат скъпи коли (аз също), нито са маниаци на скъпи дрехи. А когато се събираме с хора с по-ниски възможности го правим в евтини заведения без да имам усещането, че нещо се минаваме или правим компромис.

# 7 804
  • Мнения: 14 904
А, такива ги пращам в категория 'много далечни познати'. Само не знам, ако те ме смятат втора категория, защо общуват с мен.
Аз, като човек без кола и книжка, сигурно съм даже трета категория.

# 7 805
  • Мнения: 3 505
Черна станция, казах ти, че ще разбереш, ако сред познатите ти имаше такива. Никак не е приятна комуникацията с подобни хора.
Нарциса, това е решението с такива - най много едно здрасти и бегаш. Иначе и аз нямам кола и никога не съм имала, ззащото не съм добър шофьор и ме е шубе да шофирам. Не са си позволявали към мен презрително отношение в мое присъствие, но често са ме обвинявали в сиромахомилство.

# 7 806
  • Мнения: 28 608
Хич не ме интересува познатите ми за каква ме смятат, нямам истаграм, ходя на такива хотели за свой собствен кеф - по добра хигиена, по комфортни стаи, по добра храна. Ако ще ходя да почивам в условия които не ме кефят по добре да си стоя у дома. Хорското мнение за мен отдавна спря да ме вълнува...!

# 7 807
  • Мнения: 14 904
Хехе, сиромахомилство, вика. Аз на такива не съм се свеняла да им пускам коментари като за трето лице в духа на 'този толкова е комплексиран, че е тъп и от село, че само айфон го оправя'. Понякога и директно в лицето съм казвала на някого, че е евтин сноб, но този директен подход го избягвам -  наистина не са много умни хората и почват да ми се репчат.

# 7 808
  • Мнения: 3 423
Каква е тая дума сиромахомилство?
За пръв път я срещам. Не се ли казва сиромашия?

# 7 809
  • Мнения: 41 079
Каква е тая дума сиромахомилство?
За пръв път я срещам. Не се ли казва сиромашия?

Сиромашията е факт, а сиромахомилство е идеология.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0% … D1%82%D0%B2%D0%BE

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5919618

# 7 810
  • Мнения: 28 608
Нарциса, това е решението с такива - най много едно здрасти и бегаш. Иначе и аз нямам кола и никога не съм имала, ззащото не съм добър шофьор и ме е шубе да шофирам. Не са си позволявали към мен презрително отношение в мое присъствие, но често са ме обвинявали в сиромахомилство.
М, много важно, на теб пука ли ти...на мен не би ми!

# 7 811
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 942
Ами да, има марки, които носят повече престиж. Смятам обаче за много симплифицирана нагласата, че хората си купуват съответната марка само заради престижа, и качеството и функционалността са без значение. Престижът е просто още една характеристика, наред със функционалност, дизайн и др, които могат да направят привлекателен един продукт. За някои безсмислен, вероятно. За други пък красивият дизайн е безсмислен. За трети нещо друго.

# 7 812
  • MI
  • Мнения: 11 818
Данък обществено мнение от много отдавна не плащам. Преди дори се забавлява да провокирам подобни хора, сега вече не ми се занимава дори дотолкова с тях. Wink

Всеки има право да избира по какви критерии да си прави избора какво да купи. На мен лично престижът ми е на едно от последните места. Всъщност дори при равни други условия, обичайно бих избрала продукт, изработен от малък производител,а не на супер известен бранд. И много трудно бих купила нещо, което е супер модерни в момента - независимо дали дреха или мебел. И също така не бих купила имитация, дори много да ми харесва. Всъщност затова не харесвам и Зара например. Доколкото мога, гледам да съм съзнателен на потребител, в моите малки избори да се мъча да променя нещо.

# 7 813
  • София
  • Мнения: 3 164
Скрит текст:
Впрочем, наскоро водихме такъв разговор с един познат. За дълго ползване без подмяна на телефон - или Айфон, или Гугъл. Цените и на двете марки стартират от 1000 за по-стари модели. Аз естествено възроптах по тоя повод и той каза така - 'като искаш дълга употреба - или купуваш тези, или ба друга марка още по-скъп флагман, но и Айфон, и Гугъл обновяват ОС до най-новата. Другите марки товарят ОС с глупости и нямат тази поддръжка'. Ако това е вярно, то айфоните имат повече смисъл от просто фукане, но пък на мен не са ми много по джоба.
Ако му ползваш всички екстри, няма лошо да си вземеш такъв, когато ти е по джоба. Аз моя телефон го ползвам за разговори и интернет, та ми върши работа и апарат за 200-300 лв. От ъпдейтите нищо не разбирам, с тях се занимава мъжът ми.
На марки никога не съм робувала, нито за дрехи, нито за телефони и техника, нито за коли. Високите стандарти, за които говориш, кой ти ги е налагал, че си ги гонила? Аз си имам мой стандарт и той ми е достатъчен.
Обкръжението. То и робуването на марки и моди е част от тоя стандарт - пазаруване на неща от новите колекции на определени марки, ползване на нови модели джаджи, посещаване на определен тип заведения, почивки и уикенди в хотели поне 4* и тям подобни суети. Тъпо, тъпо, та вдлъбнато!
Единственото тъпо е да квалифицираш по този грозен начин изборите на други хора. Изобщо не е минималистично.

Ние вкъщи робуваме на някои марки, особено ММ на една определена марка МПС. Всъщност, в цялата фамилия друга марка няма, не е само той. Когато човек е доволен, нормално е да потърси отново онова, което вече се е доказало.
Имаш ли идея как тия твари квалифицират избора на онези, които не страдат от техните дефекти!?
Не, никаква идея нямам. Нямам "твари" в обкръжението си, и да е имало, са ни се разминали пътищата без да се натоварвам излишно с размисли колко са зле.
Минималист съм в пилеенето на нерви и емоции, въобще не ме интересува кой какво си мисли за колата ми, телефона ми или къде ходя на почивка.

# 7 814
  • Мнения: 3 505
Нарциса, това е решението с такива - най много едно здрасти и бегаш. Иначе и аз нямам кола и никога не съм имала, ззащото не съм добър шофьор и ме е шубе да шофирам. Не са си позволявали към мен презрително отношение в мое присъствие, но често са ме обвинявали в сиромахомилство.
М, много важно, на теб пука ли ти...на мен не би ми!
Щом съм им се ядсвала, значи ми е пукало някога. Сега съм се дистанцирала и ми е все тая какви ги вършат и дрънкат.

Общи условия

Активация на акаунт