Лечение с протеолитични системни ензими (6-та тема)

  • 88 999
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 242
Също така, Серапептазата трябва да се пие поне 2ч преди храна. Иначе действа като подпомагане на храносмилането.
Аз го пия в 3-4ч през нощта, защото ставам в 6ч и закусвам към 6 и 30. Simple Smile

# 241
  • софия
  • Мнения: 564
споделям, че от октомври пия бромелаин и серрапептаза от 120 000 - 2 или 3 пъти по 1 табл /както успея/. старая се да спазвам 1 ч. преди хранене или поне 2 часа след хранене. отначало имах ударен ефект - буквално в първите 4-5 дни ми спря алергичната хрема и ми се възстанови обонянието, което от поне 20 г. липсваше. но напоследък отново ми се яви хремата /може би от фините прахови частици - алергията ми е към прах/. имам и сериозно намаляване на болките по малките стави на ръцете от ра - служа си много по-спокойно с ръцете и болките са напълно поносими и намаляват. освен това, по коледа ходих до магазин лечител и си купих серрафлекс - 60 табл х 100 000 ед. на цена 36 лв /допълнително имаше коледна отстъпка 10%/, вместо серрапептазата по 120 000, която купувах по 87 лв - 90 табл. от аптека медея.
знам, че е много по-изгодно с доставка от i herb, но нямам такава възможност. не се отказвайте - полза има.

# 242
  • Мнения: 2 242
Мен ме притеснява какво ще стане като спра да я пия..
Засега съм решила поне 6месеца да я пия.

# 243
  • Мнения: 768
Какво е РА?

# 244
  • София
  • Мнения: 736
Въпросните 3 ензима са протеолитични ,т.е. разграждат протеините, следоветелно  ако се съчетаят с храна са с храносмилателно действие. Не само Серапептазата. И не е нужно 2ч преди храна, а 1ч.
Колкото до продължителността на прием, какво му има да се притеснявате. Ще правите почивки и после пак ще подновявате курса. Ще слушате тялото си какво ви подсказва. Сами ще си намерите схемата.
Ревматоиден артрит вероятно.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 07:13 от AnMary

# 245
  • софия
  • Мнения: 564
да, точно това е.

# 246
  • София
  • Мнения: 143
А защо пропускате натокеназа?
Аз преди 2 години пих пакета - серапептаза, натокеназа и бромелаин, 3 пъти на ден. 120 000 от серапептазата, а от другите не помня, но толкова, колкото Пинко беше препоръчал. Тогава имах страшни болки в тазобедрените стави. Едвам ходех, не можех нощно време да спя от болката, не можех да си намеря място, в същото време всяко движение ми беше супер болезнено. А бях на 37.
Пих ги около 2 месеца и болката изчезна. Вече втора година /даже и повече/ нямам болки! Предполагам е индивидуално, но при мен специално ефектът беше огромен.

# 247
  • софия
  • Мнения: 564
А защо пропускате натокеназа?

аз почнах с бромелаин, след няколко дни добавих и серапептазата и установих, че чудесно ми действа тази комбинация. не пренебрегвам и финансовите съображения.

# 248
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте,
Аз да попитам дали е възможно комбинацията от тези ензими да увеличават стомашната киселина?
Сдобих се с такава, при условие, че винаги ми е била ниска:)

И ако е от тях- трябва ли да се намали дозата . Аз ги пия от около 3-4 месеца.

# 249
  • Мнения: 3 118
да попитам някой има ли случайно наблюдения върху животни (по-специално кучета) за употребата на такива ензими при болки в ставите?
Намерих, предлага се! Може би ще пробвам.
https://www.animigo.co.uk/serrapeptase.html
Така като гледам съотношение цена-качество хич не го бива продукта, но две капсули са 180.000 iu. и би могъл да се замени с продуктите на dr.best

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 14:26 от Пит

# 250
  • Мнения: 599
Момичета ,мога ли да си взема ензими някакви от аптеката докато чакам тези от iherb ?Разбрах ,че в лечител има някаква серапептаза тя може ли да ми свърши работа също?

# 251
  • София
  • Мнения: 864
Момичета ,мога ли да си взема ензими някакви от аптеката докато чакам тези от iherb ?Разбрах ,че в лечител има някаква серапептаза тя може ли да ми свърши работа също?

В аптека Медея се предлагат и трите ензима- те са на Доктор'с бест и на Нау.

# 252
  • София
  • Мнения: 736
Момичета ,мога ли да си взема ензими някакви от аптеката докато чакам тези от iherb ?Разбрах ,че в лечител има някаква серапептаза тя може ли да ми свърши работа също?

Да и Бодифлекс става. Сега виждам,че са променили името на Бодифлекс супер. Да не се сбърка с Бодифлекс стронг, който е зеленоуста мида и прочие.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 17:50 от neba

# 253
  • софия
  • Мнения: 564
Момичета ,мога ли да си взема ензими някакви от аптеката докато чакам тези от iherb ?Разбрах ,че в лечител има някаква серапептаза тя може ли да ми свърши работа също?

Да и Бодифлекс става. Сега виждам,че са променили името на Бодифлекс супер. Да не се сбърка с Бодифлекс стронг, който е зеленоуста мида и прочие.
Бодифлекс супер -  "Активни съставки в 3 капсули: Serrazimes® І - протеолитичен ензим (Серазим І протеаза) – 20 000 U",
Серрафлекс,  съдържанието е "Активни съставки в 1 капсула: Serrazimes® І – протеолитичен ензим /Серазим І протеза/ – 100 000 U". разликата в съдържанието е значителна, а в цената - не чак толкова.

# 254
  • Мнения: 599
Серрафлекс,  съдържанието е "Активни съставки в 1 капсула: Serrazimes® І – протеолитичен ензим /Серазим І протеза/ – 100 000 U". разликата в съдържанието е значителна, а в цената - не чак толкова.



Тази ще ми свърши ли работа? По колко да приемам от нея?Достатъчно ли е само този ензим  да приемам ,за да си помогна при лечение на полип?

Общи условия

Активация на акаунт