Хеликобактер пилори - втора тема

  • 51 968
  • 626
  •   1
Отговори
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Обща информация по темата

Хеликобактер пилори (Helicobacter pylori) е Грам-негативна бактерия, която може да инфектира лигавицата на стомаха. Този причинител е отговорен за голям процент от случаите на гастрит и язва, както и за някои тумори на храносмилателния тракт. Бактерията хеликобактер пилори е открита през 1982 г. от Маршал и Уорън, които по-късно, през 2005 г., получават Нобелова награда за медицина. Тя е устойчива на киселата среда в стомаха и заразяването може да стане по фекално-орален път, тоест с общи прибори, чаши и неспазване на лична хигиена. Предаването би могло да се осъществи и по въздушно-капков път при целувка, кихане, кашляне. Бактерията колонизира в стомаха и дванадесетопръстника. Тя е основен причинител на гастрит, дуоденит, пептична язва и може да причини и редица други болестни състояния. В голям процент от случаите се регистрира и безсимптомно носителство.
Съществуват няколко изследвания, които могат да се приложат за доказване/отхвърляне на носителство. Използват се няколко вида неинвазивни изследвания, каквито са изследване на антитела чрез кръвно изследване, доказване на урея в издишания въздух или изследване на антигени от фецес. От неинвазивните за най-точно се счита изследването в издишвания въздух, след това е изследването на фецес, а кръвното изследване може да не даде точни резултати.
Инвазивните методи включват фиброгастроскопия. Взема се материал, който се изследва най-често чрез бърз уреазен тест (БУТ).
Изследванията се извършват при пациенти със симптоми на язва или гастрит, както и за скрининг в семействата на лица, положителния за Хеликобактер пилори.
Стандартното лечение на хеликобакте пилори се нарича "тройна терапия" и обикновено се състои се от инхибитор на протонната помпа, заедно с два антибиотика. В някои случаи се използва и четворна терапия с три антибиотика. Понякога стандартната терапия не е ефикасна поради често срещаната антибиотична резистентност или не може да се приложи поради проявяването сериозни странични действия.
Подробна информация за симптомите, изследванията и лечението може да намерите на този линк:
https://www.lekar.bg/33222/%D1%85%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE% … AzygDm-OlxKtBQvVg
Някои потребители на първата тема дават информация, че са имали добри резултати при прилагане на лечебни схеми с алтернативни средства, като например ПроХелико, ПроВиотик Хеликобактер, Прополис, Флоравит Е, Хебак, и други.
Повече информация може да намерите в първата тема.

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 21:23 от Glikoza

# 1
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
Преди месец ми откриха Хеликобактер пилори, тъй като имах киселини и болка в епигастриума. Гастроентерологът ми изписа Оспамокс 1000 мг 2х1 табл. Фромилид 500 мг 2х1 табл и Нексиум 2х1табл, АБ са за 10 дни, но след прием на Фромилид 3 табл имам страхотни странични ефекти, много сериозен горчив вкус в устата и не мога да спя от това дори, доктора ми смени Фромилида с Левокса 500 2х1 табл изрично ме предупреди, че ще се взема по сериозна доза от обичайната, за щастие този АБ съ го пила и нямах проблеми, но в комбинация с другите лекарства леко се притесних. Въпросът ми е дали има някой, който го е пил по тази схема и дали е имало ефект? Силно се надявам с тези силни АБ да не си докарам някоя алергия или странична реакция. Благодаря за споделеното мнение.

# 2
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте,
Преди месец ми откриха Хеликобактер пилори, тъй като имах киселини и болка в епигастриума. Гастроентерологът ми изписа Оспамокс 1000 мг 2х1 табл. Фромилид 500 мг 2х1 табл и Нексиум 2х1табл, АБ са за 10 дни, но след прием на Фромилид 3 табл имам страхотни странични ефекти, много сериозен горчив вкус в устата и не мога да спя от това дори, доктора ми смени Фромилида с Левокса 500 2х1 табл изрично ме предупреди, че ще се взема по сериозна доза от обичайната, за щастие този АБ съ го пила и нямах проблеми, но в комбинация с другите лекарства леко се притесних. Въпросът ми е дали има някой, който го е пил по тази схема и дали е имало ефект? Силно се надявам с тези силни АБ да не си докарам някоя алергия или странична реакция. Благодаря за споделеното мнение.
Мисля, че и на мен тази първата комбинация от антибиотици ми се отрази по същия начин, не можех да спя изобщо от това, че горчилката в легнало положение беше непоносима, пък и иначе ми беше ужасно гадно в устата, и мисля, че на втория ден прекратих всичко. Не съм пила други антибиотици тогава, така реших, че щом не ми е добре от такава доза антибиотици, значи не е за мен това лечение.
Но ако нямате подобни странични ефекти с другите антибиотици, може би си струва да продължите, за да ликвидирате хеликобактера.
Впоследствие аз опитах с алтернативно лечение, и при мен се получи, но то беше доста дълго.
В момента нямам хеликобактер, изследвах се през септември за втори път, след като в началото на годината бях се изчистила. Резултатът е отново отрицателен и значи, че и алтернативното лечение може да има траен ефект. Страхувах се, че хеликобактера може временно да е изчезнал, но после пак да се появи, но явно и алтернативното лечение може да има траен резултат.

# 3
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

# 4
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.
В предишната тема (в началото има линк към нея)  са писали няколко потребители, които са ползвали различни средства като ПроХелико, ПроВиотик Хеликобактер, Прополис, Флоравит Е, Хебак, и са се освободили от хеликобактера.
Но като сте почнали антибиотика и организма ви го приема, не го спирайте, довършете си лечението. Ако все пак не се махне, тогава опитайте други средства.

# 5
  • Мнения: 191
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

Няма такова! Писала съм много в предишни теми за тези експерименти с алтернативни лечения без никакъв ефект и само губене на ценно време.
Същото е и с хилядата комбинации от антибиотици и други медкаменти. За това също съм писала доста в предишни теми. Всичко е от личен опит и от разговори с други потършевши. Единствените, които могат да убият Хеликобактера са Пеницилинов Антибиотоик или Тетрациклинов - зависи от щама, с който е заразен човека. За това първо се пие Пеницилинов, но всички други медикаменти, които изписват с него са Бла, Бла. Този Бисмут също е излишен и не върши никаква работа. Единствено е добре да се комбинира с пробиотик и ИПП( Еманера или нещо подобно - за предпазване на лигавиците от антибиотика). Аз пих Оспамокс от 1000 мг. не ми помогна,  защото се оказа, че моя щам е чувствителен на Тетрациклинов антибиотик. Пих Доксициклин и той уби Хеликобактера. Не ми се спори повече с лекарите. Те си знаят схемите с комбинации. Дори спореха с мен, че Доксициклина, въпреки, че е Тетрациклинов антибиотик не бил включен в лечението. Обаче тъй като Тетрациклина(който е включен в лечението) има жестоки странични ефекти, аз пих Доксициклин( който е с по - малко странични ефекти, и който трябваше да пия отдавна) И той свърши същата работа. Пих го преди 7 месеца и от тогава не съм пила нищо друго. Правих си няколко теста след това през около 2 месеца и всички са отрицателни, за разлика от предишните тестове, които бяха все положителни през  4 -те години борба с какво ли не. Губене на много време, много пари за всякаква алтернативна и традиционна медицина. За болката, дисбактериозите не ми се говори.
За съжаление антибиотиците ми направиха страшни дисбактериози, както и много страдания и болки.  След всеки антибиотик става страшно. Сега след Доксициклина ми избуяха Анаероби и Стрептококи. Добре, че поне уби Хеликобактера. Заради тях другата седмица ще трябва да пия Клиндамицин, който трябваше да пия още преди няколко месеца, но все отлагах и става все по - зле. Омагьосан кръг.

# 6
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

Няма такова! Писала съм много в предишни теми за тези експерименти с алтернативни лечения без никакъв ефект и само губене на ценно време.
Същото е и с хилядата комбинации от антибиотици и други медкаменти. За това също съм писала доста в предишни теми. Всичко е от личен опит и от разговори с други потършевши. Единствените, които могат да убият Хеликобактера са Пеницилинов Антибиотоик или Тетрациклинов - зависи от щама, с който е заразен човека. За това първо се пие Пеницилинов, но всички други медикаменти, които изписват с него са Бла, Бла. Този Бисмут също е излишен и не върши никаква работа. Единствено е добре да се комбинира с пробиотик и ИПП( Еманера или нещо подобно - за предпазване на лигавиците от антибиотика). Аз пих Оспамокс от 1000 мг. не ми помогна,  защото се оказа, че моя щам е чувствителен на Тетрациклинов антибиотик. Пих Доксициклин и той уби Хеликобактера. Не ми се спори повече с лекарите. Те си знаят схемите с комбинации. Дори спореха с мен, че Доксициклина, въпреки, че е Тетрациклинов антибиотик не бил включен в лечението. Обаче тъй като Тетрациклина(който е включен в лечението) има жестоки странични ефекти, аз пих Доксициклин( който е с по - малко странични ефекти, и който трябваше да пия отдавна) И той свърши същата работа. Пих го преди 7 месеца и от тогава не съм пила нищо друго. Правих си няколко теста след това през около 2 месеца и всички са отрицателни, за разлика от предишните тестове, които бяха все положителни през  4 -те години борба с какво ли не. Губене на много време, много пари за всякаква алтернативна и традиционна медицина. За болката, дисбактериозите не ми се говори.
За съжаление антибиотиците ми направиха страшни дисбактериози, както и много страдания и болки.  След всеки антибиотик става страшно. Сега след Доксициклина ми избуяха Анаероби и Стрептококи. Добре, че поне уби Хеликобактера. Заради тях другата седмица ще трябва да пия Клиндамицин, който трябваше да пия още преди няколко месеца, но все отлагах и става все по - зле. Омагьосан кръг.

Здравейте, искрено Ви съчувствам. Тази бактерия е адски коварна, аз смятам, че я имам поне от 2 години, като за тези годинки успя да ми докара езофагит, който е меко казано отвратителен, болки ниско в гърлото като драскане имам дори бели лезии, болка в епигастриума тъпа, но мн гадна. В крайна сметка аз си изпих АБ, според мен обаче това чудо си е още живичко, защото пак усещам киселини, не толкова силни, но ги усещам, драскането също, но да речем, че то е от нараняванията на лигавицата на хранопровода. По отношение на АБ аз съм меко казано втрещена, аз имах изписани Оспамокс и Фромилид /Кларитромицин/ без никакво обяснение защо точно тези, аз знам, че се прави антибиотична схема, нямах такава, както и да е... от Фромилида имах странични ефекти, толкова горчив вкус, че не можех да спя, доктора го смени с Левокса....конска доза....2х500 мг/т.е на 12 часа/...натъпках се с АБ и резултат не виждам....силно се надявам да е умряла гадината...но ще видим след месец на пробата и ако не е, и аз влизам в омагьосания кръг, но не смятам, че това е вариант........пиенето на АБ си е тровене на организма.
Пожелавам Ви успех дано скоро се отървете от всички бактерии!

# 7
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

Няма такова! Писала съм много в предишни теми за тези експерименти с алтернативни лечения без никакъв ефект и само губене на ценно време.

Има алтернативни лечения. Не разбирам на какво основание се правят такива категорични и обобщаващи заключения.
Аз се излекувах с алтернативно лечение, с пробиотици, по специална схема, правих си изследване след приключването миналата година през януари, после си правих през септември, и двете са отрицателни. Т.е. излекуването е трайно.

# 8
  • Мнения: 723
Би ли споделила схемата?

# 9
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте отново,
Аз както вече казах усещам пак киселините и ми се струва, че гадинката е жива. Интересува ме следното как се изолира с кой точно щам съм заразена и респективно подходящия АБ към който не е резистентна. Само с гастроскопия ли става  или може и  да се направи с кръвна проба? Аз не съм си правила гастроскопия, изолираха ми я на кръвна проба преди месец, преди около година и половина от фецес ми беше -.

# 10
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Би ли споделила схемата?

Ще ти пиша на лични.

# 11
  • Мнения: 191
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

Няма такова! Писала съм много в предишни теми за тези експерименти с алтернативни лечения без никакъв ефект и само губене на ценно време.

Има алтернативни лечения. Не разбирам на какво основание се правят такива категорични и обобщаващи заключения.
Аз се излекувах с алтернативно лечение, с пробиотици, по специална схема, правих си изследване след приключването миналата година през януари, после си правих през септември, и двете са отрицателни. Т.е. излекуването е трайно.

Ако тази гадна бактерия Хеликобактер се лекуваше с прбиотици щеше да е супер - лесно и с малко страдане. Но не. Изпила съм тонове с пробиотици, включително и ПроВиотик по схема - и от първия, и от новия специалния за Хеликобактер. Но не! изкупила съм и пробвала всяко алтернативно лекарство, билки и какво ли не. Но не! и не съм единствената. 99% от хората, които са нападнати от тази гадина Disappointed Relieved
Значи вие сте от този 1% щастливци, излекували се с алтернативна терапия. Супер!

# 12
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Ако тази гадна бактерия Хеликобактер се лекуваше с прбиотици щеше да е супер - лесно и с малко страдане. Но не. Изпила съм тонове с пробиотици, включително и ПроВиотик по схема - и от първия, и от новия специалния за Хеликобактер. Но не! изкупила съм и пробвала всяко алтернативно лекарство, билки и какво ли не. Но не! и не съм единствената. 99% от хората, които са нападнати от тази гадина Disappointed Relieved
Значи вие сте от този 1% щастливци, излекували се с алтернативна терапия. Супер!
Съжалявам, че не се е получило при вас. Аз не твърдя, че алтернативните средства трябва да са  единственото лечение и че при всички действат еднакво. За това не бих препоръчала, ако човек може или предпочита да се лекува с антибиотици, да опита друго.
Аз също опитах първо с антибиотици и не ми понесоха. Бях се отчаяла, че ще си остана с тази гадина в мен завинаги. Нямах какво да губя да опитам с ПроВиотика. Получи се. Но и по принцип съм човек, който предпочита да ползва естествени, по-щадящи средства, които може и да трябва повече време да подействат, но като правило, са полезни или пък нанасят по-малко щети на организма.
Не се наемам да твърдя при колко процента от хората действа, може да е 1 процент, но може и да е доста повече. Но е способ, който си струва да се опита, от всеки, който би го предпочел, по една или друга причина.

# 13
  • Мнения: 191
Здравейте,
Моля споделете алтернативното лечение. Силно се надявам това пиене на силни АБ да унищожи бакатерията, в противен случай не ми се мисли ако не се махне колко лекарства /химия/ пак трябва да пия.
Предварително Ви благодаря за споделената информация.

Няма такова! Писала съм много в предишни теми за тези експерименти с алтернативни лечения без никакъв ефект и само губене на ценно време.
Същото е и с хилядата комбинации от антибиотици и други медкаменти. За това също съм писала доста в предишни теми. Всичко е от личен опит и от разговори с други потършевши. Единствените, които могат да убият Хеликобактера са Пеницилинов Антибиотоик или Тетрациклинов - зависи от щама, с който е заразен човека. За това първо се пие Пеницилинов, но всички други медикаменти, които изписват с него са Бла, Бла. Този Бисмут също е излишен и не върши никаква работа. Единствено е добре да се комбинира с пробиотик и ИПП( Еманера или нещо подобно - за предпазване на лигавиците от антибиотика). Аз пих Оспамокс от 1000 мг. не ми помогна,  защото се оказа, че моя щам е чувствителен на Тетрациклинов антибиотик. Пих Доксициклин и той уби Хеликобактера. Не ми се спори повече с лекарите. Те си знаят схемите с комбинации. Дори спореха с мен, че Доксициклина, въпреки, че е Тетрациклинов антибиотик не бил включен в лечението. Обаче тъй като Тетрациклина(който е включен в лечението) има жестоки странични ефекти, аз пих Доксициклин( който е с по - малко странични ефекти, и който трябваше да пия отдавна) И той свърши същата работа. Пих го преди 7 месеца и от тогава не съм пила нищо друго. Правих си няколко теста след това през около 2 месеца и всички са отрицателни, за разлика от предишните тестове, които бяха все положителни през  4 -те години борба с какво ли не. Губене на много време, много пари за всякаква алтернативна и традиционна медицина. За болката, дисбактериозите не ми се говори.
За съжаление антибиотиците ми направиха страшни дисбактериози, както и много страдания и болки.  След всеки антибиотик става страшно. Сега след Доксициклина ми избуяха Анаероби и Стрептококи. Добре, че поне уби Хеликобактера. Заради тях другата седмица ще трябва да пия Клиндамицин, който трябваше да пия още преди няколко месеца, но все отлагах и става все по - зле. Омагьосан кръг.

Здравейте, искрено Ви съчувствам. Тази бактерия е адски коварна, аз смятам, че я имам поне от 2 години, като за тези годинки успя да ми докара езофагит, който е меко казано отвратителен, болки ниско в гърлото като драскане имам дори бели лезии, болка в епигастриума тъпа, но мн гадна. В крайна сметка аз си изпих АБ, според мен обаче това чудо си е още живичко, защото пак усещам киселини, не толкова силни, но ги усещам, драскането също, но да речем, че то е от нараняванията на лигавицата на хранопровода. По отношение на АБ аз съм меко казано втрещена, аз имах изписани Оспамокс и Фромилид /Кларитромицин/ без никакво обяснение защо точно тези, аз знам, че се прави антибиотична схема, нямах такава, както и да е... от Фромилида имах странични ефекти, толкова горчив вкус, че не можех да спя, доктора го смени с Левокса....конска доза....2х500 мг/т.е на 12 часа/...натъпках се с АБ и резултат не виждам....силно се надявам да е умряла гадината...но ще видим след месец на пробата и ако не е, и аз влизам в омагьосания кръг, но не смятам, че това е вариант........пиенето на АБ си е тровене на организма.
Пожелавам Ви успех дано скоро се отървете от всички бактерии!

Има няколко комбинации антибиотици, които са утвърдени международно.  Оспамокс и Фромилид /Кларитромицин/ е първата, която изписват. Тоя Кларитромицин не върши никаква работа.  Оспамокса е този, който е основния убиец на Хеликобактер, ако щама, който има човека е чувствителен на него. Ако не помогне тази комбинация исписват втората -- Тетрациклин с Метронидазол или Тинидазол. Тетрациклина е вторият основен антибиотик, който убива гадината, ако щама на Хеликобактера е чувствителен на него. Метронидазола не върши работа. има и други комбинации, които не вършат никаква работа - като Левофлоксацина. Моя приятелка се оправи от Оспамокса - първата комбинация и не и се наложи да пие друга - късметлийка. На мен Оспамокса не ми помогна. Помогна ми Тетрациклинов антибиотик. Щама на моя Хеликобактер се оказа чувствителен на него. Пила съм и Левофлоксацин, но без успех.
Мен още първата комбинация ме срази. Страшна дисбактериоза и същото драскане на гръкляна, което след всеки антибиотик се превръща в дране и набъбва повече, ужас! А лекарите, дори и добрите специалисти между тях,  ми казваха, че си въобразявам и ме пращаха на психиатър да ми изписват хапчета за успокоение. Аз също имам болки и дискомфорт, въпреки, че се отървах от Хеликобактер, но те са последици от антибиотиците. За съжаление антибиотика убива една патогенна бактерия, но избуяват други, вследствие на унищожаването на полезната бактериална флора. А пробиотиците  могат да възстановят само една малка част от полезната флора.
А бе наистина става голям омагьосан кръг.
Някой от сайта тук на лични ми беше писал, че Професор  М. СТАМБОЛИЙСКА от Варна изписала направо Оспамокс и Тетрациклин като първа комбинация и разбира се е успешна, ноооо много коварна. От моя опит разбрах да се пие първо само Оспамокс, и ако не помогне след не по - малко от 6 месеца да се пие Терациклиов антибиотик. Другите антибиотици не работят при Хеликобактер.  Как други лекари не рабраха най - накрая да не лекуват само по книги.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 16:48 от didona666

# 14
  • Мнения: 7
Здравейте, от няколко месеца се лутам и не знам какво става с мен. По принцип от както се помня имам храносмитални проблеми и са ми правили гастро и колоноскопии и периодично си имам колит/ гастрит. Последните месеци обаче направо съм се депресирала. Започна със задух, съответно страх за коронавирус, посещение при невролог и кардиолог -всичко наред, докато аз не установих , че задухът ми произлиза от подутия ми стомах и е само отляво и най вече вечер. После започва едно оригване , безкрайно оригване докато не ми улекне и ми става добре. Посетих естествено гастро и се оказа , че имам силна болка в пилородуоденалната област. Правих тестове за хеликобактер на две места за фецес- отрицателен, антителата обаче са си бая завишени. Според моя лекар най вероятно е това. За момента нямам времева възможност за гастроскопия, защото съм с две малки деца, едното все още кърмещо, но планувам. Сега съм на 2 пъти дневно квамател - никакъв ефект и на диета , от която отслабнах вече 4 кг, но и там ефектът е ограничен. Ако има някой подобна симптоматика много ще се радвам да чуя какво и как е правил, защото вече съм на предела и се отчаях с тези периодично подувания и задух. Извинете ме много за дългия пост.

Общи условия

Активация на акаунт