Хиатална херния - симптоми

  • 1 145
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!

Моля, който е минал през този проблем, да сподели какви симптоми е имал. Възможно ли е от хиатална херния да ти се подува стомахът след почти всяко хранене и да изпитваш задух?

# 1
  • Мнения: 2 477
Здравейте, имам и аз такова чудо.
При мен е рефлукс, брутален и вече не се поддава на никакви лекарства. Като се навеждам след хранене направо ми се връща стомашен сок в гърлото, усещам кисело в устата си постоянно. И оригване.
Чак задух не съм усещала, но то зависи колко е голяма хернията и какво притиска. Моята е 2 см и явно просто води до не затваряне на долния езофагиален  сфинктер.
Ако хернията е по-голяма - стомахът се качва в гръдния кош и може да причини оплакванията, които имаш.
Предполагам знаеш, че лечението е оперативно, аз съм се насочила за антирефлуксна операция.

# 2
  • Мнения: 1 859
Как ви диагностицираха с хиатална херния?
Имам ужасен рефлукс, тежест, задух. Ходих на гастроентеролог, който ме гледа на ехограф няколко пъти, казва, че ми няма нищо и изписва ИПП и нищо друго. Това е вече повече от година. Какво изследване трябва да се направи за да се види имам ли херния?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 704
Гастроскопия.

# 4
  • Мнения: 2 477
Именно, на гастроскопия ми я откриха. Другият вариант е онова изследване с бариевата каша, но при симптоми на рефлукс и другите си трябва ендоскопия.
ИПП пия от почти 2 години, в момента съм на Еманера 2 пъти по 40 мг + Квамател и антиациди при нужда, грам не помагат. Просто хернията отваря клапата и всичко се връща. Ужасно е!

Общи условия

Активация на акаунт