Лечение с протеолитични системни ензими (6-та тема)

  • 88 981
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 223
Пинко е безценен, защото хората нямат неговите познания за различни заболявания, както и за състава и действието на ензимите в детайли. Аз лично пия ензимите от година и половина заради ревматоиден артрит. От 2 години няма бебе нищо, че ги пия. Мъжът ми е хипофункция на щитовидната, но той не ги пие. Поздрави

# 106
  • Мнения: 210
Здравейте, от около две седмици пия ензимите, но преди няколко дни получих зачервяване и сърбеж по лицето като алергия. Исках да попитам чували ли сте за алергична реакция към ензимите, защото не знам дали може да е от тях? Благодаря ви.

# 107
  • Мнения: 43
Здравейте, от около две седмици пия ензимите, но преди няколко дни получих зачервяване и сърбеж по лицето като алергия. Исках да попитам чували ли сте за алергична реакция към ензимите, защото не знам дали може да е от тях? Благодаря ви.
Здравей, алергия не получих за три седмици пиене, но ми се зачерви окото-спукано капилярче.  Може да е било съвпадение. Спрях ги и защото по схемата за профилактика бях направила дните.

# 108
  • Мнения: 30
Здравейте, имам нужда от помощ кой ензими мога да приложа за момче на 9г. Има в момента възпалена трета сливица и секрета е полепнал по нея и нито се стича нито може да се издуха и заради това чъзпаление го боли глава.Кой ензими мога да взема от България за в момента ? После ще си поръчам от сайта.Четох в темите за серапептаза и папаин, мисля че някой беше казал.

# 109
  • София
  • Мнения: 808
Dada, търси Серапептаза, която да може да се разтвори. Капсула, която да се изсипе в малко хладка вода и да се направи гаргара с нея. Течността се преглъща. Аз давам на сина си да пие на малки глътки, защото е малък (на 5 г.) и не може да гаргари. Но определено помага при възпаления в носоглъдката, за няколко дни по три пъти на ден. Гледам поне половин-един час след това да не пие или яде нищо. Поръчвам за него от iHerb на Dr. Best "слабата" серапептаза, 40 000 SPU. От Бг не знам конкретен продукт..

Иначе за себе си съм взимала 120 000 SPU заедно с другите ензими от пакета. Направих курс 2 месеца, с Хашимото съм. Но не бях съобразила да пия сутрин хормона си поне 2 часа преди ензимите, за да не "изядат" тироксина ми. Та беше ми се повишило ТСХ-то, докато осъзная грешката си. Добрата новина е, че поне спряха да ме болят краката от разширените ми вени. Hands V

# 110
  • Мнения: 92
В България съм купувала Серазим на Now Foods - за същите цели. Не го разтварям във вода, давам го с лъжичка. Не е много приятно, но пък върши работа.

# 111
  • Мнения: X
серапептаза  може да се поръча от бг сайта на др. Бест.Цените са ужасни,но е бърз вариант.

# 112
  • Мнения: 30
https://aptekadara.com/vitamini-i-minerali/40166/serapeptaza-dok … e-vegan-kaps-h-90
 Тази става ли или докато ми дойде поръчката от iherbs .може ли Бодифлекс от лечител като временен вариант ? и Четох за папаин и гледах в интернет от бг този:
http://www.gnc.bg/bg/papaya-enzimi
Той моя син харесва много странни неща харесва за ядене,като например капсули рибено масло, а риба не докосва или таблетки спирулина дъвче ги като бонбони.  Колко дни мога да давам  за да изчистя този секрет от третата сливица?
Благодаря ви много за отговорите!

# 113
  • Мнения: 91
Кои ензими от въпросната марка бихте препоръчали при хронична умора, хроничен гастрит, колит, язва и латентен ЕБВ

# 114
  • Мнения: 1 138
А защо не споделяте с какво ви помогнаха ензимите? Ако всеки пише и споделя, темата няма да замре.

# 115
  • Мнения: 30
А някой дава ли профилактично на дете серапептаза  за свиване на трета сливица и синузит, или само когато са болни децата давате? Аз мисля да пробвам давам, защото при синът ми има едно главоболие ,което се появява през няколко дена. Уж ни казаха ,че главоболието е от третата сливица . Колко дена максимум сте давали?

# 116
  • Мнения: 79
За да съм полезна, искам да споделя скромния си опит.
Започнах прием на Серапептаза 120000 единици на доктор Бест, през ноември 2018. През декември същата година включих комбо на папаин и бромелаин, закупени от Грийн Мастер. Целта ми беше облекчаване на силни болки от дискова херния.
Към днешна дата резултата, който виждам, е по-чиста кожа на лицето и по-бързо минаващи пъпки, напитили ме от кортикостероидите, които се наложи да използвам заради болките. Всеки на 40+ знае, че с порастването тази напаст минава по-бавно и белезите са по-трайни. Домашните ми се изредиха с кашлица и сополи, мен ме подмина. За болките не ми помогнаха ензимите, но и приемът ми е кратък. В началото ги пиех по 3 на ден преди хранене, сега Серапептазата е по 1 на ден, другите два са по 2 на ден. Ефектът е един и същ.
Не знам за лекарите, но в аптеките в града ми не са чували за тези ензими и не изявиха желание да ги доставят.
За болките от ДХ предприех други мерки.
Определено се чувствам по-добре от ензимите. Желая на всеки, който ги ползва, успех!
Бъдете здрави!

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 08:45 от Poca2019

# 117
  • Мнения: 80
Здравейте!
Пия пакета ензими от известно време- 3 пъти на ден по 1 таблетка от трите и в началото всичко беше ок, обаче 2 седмици по-късно започна да ми става лошо, да ми се гади. Единият ден дори повръщах и реших да ги спра. Спрях ги за известно време и всичко се нормализира. После обаче реших пак да пробвам и още след първия прием се започна пак с гаденето и повръщането.
Дали е някаква непоносимост или дозировката е проблем..

И сега незнам как да постъпя. Искам да ги пия, ама с това повръщане...

Бихте ли ме посъветвали какво да правя?

# 118
  • София
  • Мнения: 808
FuSTuKa, в предните теми мисля, че се споменаваше Бромелаинът да дава такива неприятни ефекти. Ако искаш, опитай да махнеш само него. Или започни да ги въвеждаш едно по едно и ще разбереш от кое точно ти се гади.

Роса, може би серапептазата (и целия пакет ПЕ) трябва да се пие в пълната доза без прекъсване месеци наред, 3-6 месеца дори, за да има ефект върху болките и ДХ. Все пак това не е леко състояние, за да се повлияе за 1-2 месеца. Hands V

# 119
  • Мнения: 80
veseto5775, благодаря за съвета! Ще опитам да ги пия без него и ще докладвам какво се е случило- може да е от полза на някой друг , изпаднал в моята ситуация Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт