Идеи за "комбинирана" почивка

  • 2 534
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 111
Здравейте,

Бременна съм в 14 г.с. и обмисляме варианти за почивка - веднъж само двамата със съпруга ми и след това с детето (4 г.).
Идеята ни е горе-долу такава:
Етап 1: Бихме искали да отидем само двамата някъде през април, за предпочитане по-нетрадиционна/екзотична, но цивилизована дестинация, подходяща за бременни. Целим повече релакс и зареждане преди появата на Номер 2, отколкото активно обикаляне по забележителности и приключенстване.
Етап 2: Началото на юни: Бихме искали да отидем на почивка с детето. Тъй като може да ми се наложи на този етап вече да съм в болничен, предполагам, че чужбина отпада. Мислех си за БГ Черноморието, но там не съм стъпвала в сезон от 7-8 години и нямам представа какво и къде е подходящо, особено пък за ваканция с дете.

Аз съм човек, който обича да планира навреме и ще се радвам ако можете да помогнете с идеи за подобна :комбинирана" почивка. Благодаря! Flowers Hibiscus

# 1
  • Мнения: 12 473
Етап 1 - Турция, Тунис, Крит, Малта

Етап 2 - Гърция категорично. Има чудни малки вили/къщи на плаж, прекрасно е за малки деца.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 404
И ние така, затова се включвам, за да взема, а не за да дам идеи. Искаме да отидем някъде в чужбина, но до средата на март бабата не може да дойде (и без това трудно я навихме да гледа двете налични до момента деца, и то при условие, че през деня ще идва и бавачка - дядото, с когото преди поемаха грижата за внуците двамата, почина за съжаление, а другата баба не е добре със здравето), от средата почти до края на март аз не мога и останаха седмиците до средата на април, че после ще е късно.  Laughing
Същите изисквания - "по-нетрадиционна/екзотична, но цивилизована дестинация, подходяща за бременни".
Мислехме за Йерусалим, но по Великден(-ите) сигурно ще е стълпотворение там.
Мислехме също за по-уредените държави от ЮИ Азия, но са много далеч за такъв период някак си, а и не знае човек как е уредено медицинското обслужване.
Предложих Грузия и/или Армения, оставих половинката да обмисли и да вземе решение, защото е по-лесно друг да урежда нещата вместо теб (не се шегувам). Wink
В Малта също ми се ходи.

# 3
  • Мнения: 2 111
Етап 2 - Гърция категорично. Има чудни малки вили/къщи на плаж, прекрасно е за малки деца.

Това е безспорен факт, но мен ме притеснява моментът с болничния (ако се случи така) - нали не може да се напуска страната.

Иначе на мен от много места ми препоръчаха Малта за Етап 1, но това е едното място, към което ММ категорично няма интерес.

# 4
  • Мнения: 12 473
Нали сме ЕС?

По Е1 - зависи колко топло искате да ви бъде.
Останах с впечатление, че плаж искаш..Wink

То в Малта няма много плажове, но иначе става.
Испания също, Канарите, Мароко - ако искате малко по надалеч.
Иначе на близко и топло Април - Кипър, Крит и Родос

# 5
  • Мнения: 2 111
Да, да - плаж предпочитаме за Е1. Бяхме се насочили към Доминикана дори, но се разколебахме.

# 6
  • Мнения: 12 473
Е, ако нямате проблем с презокеанските - избор много.
На всеки тропически остров може..))

# 7
  • Мнения: 2 111
Ами причината да се разколебаем беше в презокеанските точно. Затова търсим нещо по-наблизо. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 12 473
Еми топлите места (като за плаж) през Април,и наблизо, са тези, които ти изредих.
Добавям и Израел.
А  на 4-5 часа полет можеш Дубай или Абу-Даби, но по-добре Оман.
На 6 часа е Индия вече - с разкошните плажове на Гоа.
После - на 7-8 часа са Малдиви и Шри Ланка (или Сейшели/Маврицийй, Занзибар) - и може да се раздел и на две полета ако се мине през Дубай ии Катар. Тайланд също. и тн.

# 9
  • Мнения: 2 111
А как ви се струва Майорка за втората половина на април? Някой има ли опит?

# 10
  • Мнения: 12 473
За плаж да става - се съмнявам.
Сицилия по-скоро ще е топло вече.

# 11
  • Мнения: X
Както в Дубай, така и в Абу Даби през Април вече не е ОК за плаж, особено през втората половина на месеца. Камо ли пък за бременна. Става прекалено горещо и влажно. Отделно, там си е целогодишно лудница и дандания, далеч е от търсеното от вас спокойствие и релакс.
Оман По- бива. Занзибар е добра опция, но пък е далеч от "цивилизована", освен ако си стоите само и единствено в хотела, без да си подавате носа навън.  Peace
Обмисляли ли сте вариант за круиз? Из карибския басейн, примерно?

Последна редакция: вт, 27 фев 2018, 23:55 от Анонимен

# 12
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
За етап 2 мога да препоръчам къмпинг „Якото място” между Лозенец и Китен. Бяхме там миналата година септември на палатка за 2 дни. Бях бременна в 6-7 месец някъде. Малкия беше на 2 и половина. Не знаех как ще понесе спането в палатка, за това го направихме пробно за 2 дена. Сега вече знам, че и за повече може. Там има чудесни каравани и бунгала, поддържано и чисто, с чудесна поляна за игра. Плажът не е голям, но си е ок. Бургас е на около час път.
След това мигрирахме на север, на бунгала „Елмона” на Камчия. Делукс бунгалата са екстра, но в самото място липсва живинката, има приятен детски кът. Плажът е безкраен, но в повечето случаи морето беше с вълни, неподходящи за бременни. Ветровито също. Там хубавото е, че наблизо е Международния детски лагер, където има лекари, а Варна е на 20-ина минути с кола.

# 13
  • Мнения: 316
За етап 1 ,определено Турция.И ще си починете и е супер евтино.А за етап 2 Гърция,ако естествено можеш да излизаш от държавата.

# 14
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Бременна не бих тръгнала към твърде екзотична дестинация заради невъзможността да се поставят препоръчителните ваксини.

Общи условия

Активация на акаунт