Кандидат татко иска дете, какви са вариантите ?

  • 8 728
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
   От проучването ми по темата, стигнах до два варианта,които са възможни за сам мъж, който иска деца. Единият е сурогатна майка и донор на яйцеклетки ( като, ако се спра на него, евентуално, ще трябва да ходя до Украйна, тъй като само там е разрешено ), другият е да намеря жена, която да е съгласна да отгледа дете/ца с мен. Не знам, може да пропускам нещо и ще съм ви много благодарен, ако споделите кой вариант,смятате, че е най-подходящ или ако се сещате за друг такъв.

# 1
  • Мнения: 2 876
Осиновяване/приемен родител. Сурогатното майчинство е разрешено и в други държави - Белгия и Русия, но в Белгия има допълнителни изисквания, а и в двете е по-скъпо от Украйна.

# 2
  • София
  • Мнения: 19 249
Ама той си иска негово, с неговите гени.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 554
Ама той си иска негово, с неговите гени.
И аз оставам с такова впечатление.

От останалите варианти сурогатното майчинство ми се струва най-удачно в случая, но законодателството в съответната държава трябва да се проучи много внимателно.

# 4
  • София
  • Мнения: 19 249
Ама той си иска негово, с неговите гени.
И аз оставам с такова впечатление.

От останалите варианти сурогатното майчинство ми се струва най-удачно в случая, но законодателството в съответната държава трябва да се проучи много внимателно.
Той няма да живее в съответната държава, а в България, където такова майчинство не е признато. Така че не зная дали може напълно да изключи майката.

А защо не караш по добрия стар метод - да намериш жена, която да обичаш толкова, че да поискаш деца от нея?

# 5
  • Мнения: 25 599

А защо не караш по добрия стар метод - да намериш жена, която да обичаш толкова, че да поискаш деца от нея?

А дали ще намери жена, която да го обича толкова, че да поиска деца от него?  Laughing
Човекът може да не е хетеросексуален и затова да пита.

# 6
  • Мнения: 4
Сийка, логиката ми хареса, но съм хетеро Grinning
Cuckoo, права си, по старомодният начин е най-добре и това с гените,признавам, сигурно изглежда егоистично отстрани. Но има и много жени тръгнали по този път, явно ни е трудно да намерим половинка или човек, който да е готов и да иска семейство. И на мен ми е интересно впрочем как, ще стои въпросът с майката, ако е украинка, детето няма да може да напусне страната, но сигурно са уредили нещата от болницата.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 554
Сийка, логиката ми хареса, но съм хетеро Grinning
Cuckoo, права си, по старомодният начин е най-добре и това с гените,признавам, сигурно изглежда егоистично отстрани. Но има и много жени тръгнали по този път, явно ни е трудно да намерим половинка или човек, който да е готов и да иска семейство. И на мен ми е интересно впрочем как, ще стои въпросът с майката, ако е украинка, детето няма да може да напусне страната, но сигурно са уредили нещата от болницата.
Трябва ти подходящ юрист, за да няма неприятни изненади.

# 8
  • Мнения: 157
Смея да твърдя, че вървях по същият път. Докато не срещнах жена с прекрасни деца. Обичам ги и съм много щастлив когато ги виждам.
Генът е хубаво нещо, но от моят опит вече зная, колко е прекрасно да те е грижа за децата, да те обичат и уважават и да те търсят.
Пожелавам ти да видиш гена си. Аз обаче все по-рядко се сещам за това

# 9
  • Мнения: 122
Не знам как в други страни ,но украйнското законодателство изисква брачен сертификат от двойка която иска да бъди в програмата  за сурогатното майчинство. Единственият изход е фиктивен брак

# 10
  • Мнения: 157
Не знам как в други страни ,но украйнското законодателство изисква брачен сертификат от двойка която иска да бъди в програмата  за сурогатното майчинство. Единственият изход е фиктивен брак

Сурогатното майчинство е авантюра. За мен по-страшното от това да нямам дете е да имам и да го разсипя психически размотавайки го по институции, съдебни дела и да подлудее от мисли коя е майка му. Настръхвам като си го помисля само

# 11
  • Мнения: 122
Осиновяване/приемен родител. Сурогатното майчинство е разрешено и в други държави - Белгия и Русия, но в Белгия има допълнителни изисквания, а и в двете е по-скъпо от Украйна.
и в Русия,майка се счита та жена ,която роди това детенце,това е голям риск.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 554
Не знам как в други страни ,но украйнското законодателство изисква брачен сертификат от двойка която иска да бъди в програмата  за сурогатното майчинство. Единственият изход е фиктивен брак
Ако е така, може би е по-добре авторът да избере друга държава.

# 13
  • София
  • Мнения: 19 249
Да не си гледал "Откраднат живот"?  Grinning
Но има и много жени тръгнали по този път, явно ни е трудно да намерим половинка или човек, който да е готов и да иска семейство.
Жените можем да си го родим, а мъжете все още - не.
Така че в случая няма как да сме равни, а много ми се иска да бяхме. Да видите фертилност, биологичен часовник и кон боб яде ли

Има жени, мечтаещи за семейство и дете на всяка цена. Като гледам - и на теб детето вече ти е приоритет пред здравата връзка, остава да се намерите с такава жена.

Последна редакция: вт, 27 фев 2018, 17:50 от Cuckoo

# 14
  • Мнения: 2 876
Аналогична е ситуацията в Белгия. Сурогатната майка ще бъде счетена за биологична майка на детето. Бащата може да го припознае.
Тъй като се набляга на гените, не е зле да е отчита, че 1/детето може да не прилича на бащата, а на донорката и че 2/експресията на гените в голяма степен е повлияна от средата, т.е. от сурогатната майка и нейната рнк, т.е. гените на бащата реално не са чак толкова значим фактор. Освен това, тъй като участието му по време на бременността все пак е ограничено, първоначалният шок може да е доста голям. Затова е препоръчвам приемното родителство. Има варианти за краткосрочно такова. Така и ще се помогне на дете, което е в трудна ситуация, и човекът ще разбере дали е готов да отглежда дете сам в дългосрочен план.

Общи условия

Активация на акаунт